Para uğruna İslamı vurdular

Muhafazakar ve zengin kesimin giyim tarzı, artık muhafazakar kesimde tartışma konusu..

İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”

Guatr ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.

‘MADEM ÖYLE KAPANMA’
Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönem Müslüman kesim tarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntüm bozukmuş.

Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu.

Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tüm vücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.

Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecbur mu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor, mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”

haber3

Kapalı kalan anadolu kültürü batıya dinle açıldı ,kültürünüde taşıdı taşıyor ve yayılmaya çalışıyor. Batı hep cezbediyordu ama kültürü tersti, Batıl kabul ediyordu. kendisi hep doğruyu bilirdi o en iyisiydi çünkü kapalı kalmış insanlar böyle düşünür.İşsizliği imkansızlıgı düşünerek Toplu Göç yaşadı ve kendisi de değişime uğradı. şimdi doğudakiler onlara da batılı diyor. batılılara da onlara doğulu diyor.
kısaca değişime uğayan kesim artık batılı olmasa da ortada bir yerde.
Ama şurası kesin o artık doğulu değil. batılı da değil.

batıdan aldığı bilgilerle , Entellektüeli,sosyetesi de oluşmaya başladı, Önce sen gerisin dediler,Belki gerçekten geriydi.
hiçbir zaman kendine geriyim dedirtmedi. Gerekirse hamallık yaptı çöpçülük yaptı ama en pahalı cep telefonundan konuşarak şaşırttı.
Niyeti sizden geri değilim demekti.
Dindarlık adında bir misyon oluşturdu , batıdan korkuyordu korunmak için dindarlık oluşturmalıydı. Birbirini tutmak için aynı kültürden olmak yetmiyordu itaat etmek te gerekiyordu. Batılılaştıkça Korkuları azaldı, misyonu da zayıfladı. Bu misyonu kimisi politka için kullandı.siyasete kullandıkça daha da zayıflayacak. Kendini korumak için oluşturduğu inanç batıyı da etkiledi, onlar da değişti anadolu insanını tanıdılar. farklı lezzetler tattılar.
bence bununla alakalı.
Anadolu insnının bir mücadelesi bu dindarlık fanetizm değil.

Bende Emine Şenlikoğlu'nun dediklerine aynen katılıyorum. şu da var çarşafı da savunmuyorum. kapalı olmak çarşaf giymek değildir. kapalı olmak Allah'ın(cc) ve Peygamber'in(sa) kadınlar için yapmasını söylediklerini uygulamaktır. Kadınlar çok özel yaratıklardır ki bu da tüm insanlığa bildirilmiştir. Kadınların kendilerini korumaları gerektiği söylenmiştir buna giyim de dahildir. Devir değişti tabi eskiden farklıydı şimdi ise çok büyük bir değişme var. kendi adıma gerçek kapalı diyebileceğim kesim çok az olduğunu düşünüyorum. Allah bizi hayırlı kullarından olmayı nasip etsin...

Kadın doğru demiş.Kapanıcaksan adam gibi kapanıcaksın.Giyinmesini biliyorlar, başlarındaki başörtüyle de Allah'ı mı kandırmaya çalışıyorlar.

Başını örtmek kapanmak değildir.
Bizim giysilerimiz ne kadar güzeldi, ne kadar yakışırdı kızlara...
Ne batının çıplaklığı bizim, ne doğunun burkası.
Anadolu'nun entarisi ne güzeldi.

"Cehennemliklerden, görmediğim iki sınıf vardır. (Biri) yanlarında sığır kuyrukları gibi kamçılar bulunup, onlarla insanları döven bir kavim, (diğeri de) giyinmiş çıplak, sallanarak yürümeyi öğreten, kırıtkan, başları develerin eğilmiş hörgüçleri gibi birtakım kadınlar. Bunlar cennete giremeyecek, onun kokusunu da duyamayacaklardır. Hâlbuki onun kokusu şu kadar ve şu kadar uzaktan duyulacaktır."

hz. Muhammed.

• Etiketler
    tesettur firmalari
  • Üst Alt