Ozan demir alp (hello ozan)

16653188.jpgOzan Demir Alp
Namı diğer Hello Ozan, Sanatçı bir ailenin oğlu, müziğe 7 yaşında TRT’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasında aldığı 2.likle başladı.Yine TRT çocuk korosu,TRT gençlik korosu ve TRT çocuk saati programlarında enstrumanist flütist, solist ve seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.

İlkokul’u çapa İlk Öğretim Okulunda tamamladıktan sonra İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümünü kazandı. Kanun çalan müzisyen, Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini burada tamamladı. Yüksel ÖRSES, Begüm ERDEM ve Timur SELÇUK gibi çok değerli hocalardan ayrıca şan dersleri alan müzisyen öğretmenlik formasyonu’nu özel dersler vererek hayata geçirdi.

1988 yılı Eurovision Türkiye Elemelerinde,değerli sanatçı Erol SAYAN’IN Kim isimli bestesini, Cantekin, İzel ÇELİKÖZ ve Ebru YALÇIN’LA birlikte seslendirdi.1991 yılından itibaren profesyonel anlamda sahne alan konserler veren müzisyen pek çok organizasyonda solist olarak görev aldı…

1995 yılında Raks ve Marş Müzik Yapımdan çıkan ilk albümü HAVAMDAYIM’LA geniş kitlelere ulaştı, bu albümde sözü ve müziği kendisine ait olan 4 şarkıya da yer verdi. Yine bu albümde Bendeniz. Özkan TURGAY, Reha ERDİR, Sevingül BAHADIR, Ümit KUZER gibi çok değerli isimlerle çalıştı. Her ne kadar ısınamasada sözlerini değerli sanatçı arkadaşı SEVİNGÜL BAHADIR’ın yazdığı HELLO şarkısı ona HELLO OZAN lakabını kazandırdı.

1996 yılında HBB televizyonunda yayınlanan Yıldız Bahçesi programının solist ve sunuculuğunu üstlendi. Bu program da Demet AKALIN, Ahmet KOÇ, Akrep Nalan, Arif SAĞ, Sabahat AKKİRAZ ve Ayşen GRUDA gibi şu an adını sayamayacağımız pek çok önemli ismi ağırladı.Aynı kurum içinde HBB Fm’de Radyo programı hazırlayıp sundu.

Yine aynı yıl Genel yayın yönetmenliğini sayın Abdullah ÖZDOĞAN’IN yaptığı Günaydın Gazetesi’nin bünyesinde yer alan, Günaydın Fm’de radyo Dj’liği yaptı. Tümay ÖZOKUR’ un cast’ ını yaptığı bir çok dizide konuk oyuncu olarak görev aldı…

Türkiye ve Avrupa genelinde pek çok konserler veren müzisyen,ilk albümünde yer alan Hello isimli şarkı’nın akademik kariyerine zarar verdiğini ve kendisine yakışmadığını düşünerek,1999 yılında televizyon kariyerine ara verdi ve özel müzik dersleri vermeye başladı..

Güvenmediği projelerde yer almamayı ilke edinen müzisyen aynı zamanda beste yapmakta söz yazmaktadır. Sözü ve müziği kendisine ait olan Yanalım mı isimli şarkısı Betül ARAS tarafından yorumlanmıştır Ozan Demir Alp, halen sahne ve konser programlarına devam etmektedir. Programlarında, Grek, Türkçe Pop ve Türk Sanat Müziği’ni yorumcu kimliğiyle sahneye taşımış olan müzisyen, geniş repertuarı ve güçlü yorumuyla en çok aranılan isimler arasına girmiştir…
 
  • Etiketler
    ozan demir alp biyografi
  • Üst Alt