Oyunum

OYUNUM

ne söylerim ki bilinsin
ne susarım ki sorulsun
öyle bir keder içindeyim ki
kaderin gözü kör olsun

gözyaşlarımı içime akıttım
serzenişlerimi yüreğime
öyle bir keder içindeyim ki
zaman ağır gelir gönlüme

ilmeği usul usul geçiririm boynuma
hatıraları da alıp koynuma
böyle bir son veririrm
hayat denen şu kısacık oyunuma

T N T C O O L

Ölmek için doğarız.

ilmeği usul usul geçiririm boynuma
hatıraları da alıp koynuma
böyle bir son veririrm
hayat denen şu kısacık oyunuma

üzme beni yapma be gülüm
ne yazıkki herkes kendinde sürgün
küsme kendine tek gerçektir ölüm
bir rüyadasın öyle düşün

ÖLmek için doğarız.Maalesef yaşamda ölümün içindedir.Aceleye ne gerek var gülüm.Kötü olmuş.

Buzda sedeflenmiş

Kötü olan şiir mi ? Konusu mu ?

İnsan,kendine ait olan süreçde,

Doğadan akıllı molekül DNA ya,
DNAdan embriyo ya,
Embriyodan doğuma,
Doğumdan hayata,
Hayatdan ölüme,

Tüm direnmelerine rağmen bir şekilde ulaşır.Ölümden sonra ne var ne yok bir gidip gelen olmadığı için bilmiyoruz.Yukarıdaki akışın yinede pat diye kesilmesi pek mantıklı gelmiyor insana.

Sizde Ölüm buzda sedeflenmiş,donuk uyuşmuş bir uyku haline varış,bir kaçış gibi geldi bana,hayatı ölümden sonra süreksiz kılıyorsunuz yani.Bu kadar insanın din üzerinden,sosyal değerler üzerinden kendini kutsallaştırma gayreti, öteki dünyaya hazırlanması ne olacak.Yoksa şiirde konuda güzel.

Son düzenleme:
Mantıklı intihar yoktur zaten. İntihar mantıksızlıktır. Ama gerçek bir olgudur. Ve onların geride bıraktıkları umurlarında değildir...

yazık olur

Mantıklı intihar yoktur zaten. İntihar mantıksızlıktır. Ama gerçek bir olgudur. Ve onların geride bıraktıkları umurlarında değildir...

İntihar bazıları için tek yol gibi görülebilir fakat insan yalnızca kendine ait değildir.Hayatın bazen çekilmez olmadığını kim söyleyebilirki ,ama bizden aldıklarına inat sürmeli yoksa pes etmek olur,ayıp olur,yazık olur,korkaklık olur.İyi günler

duyuş ve düşüncelerinizi, sıkıntılı bir anınızda ferahlamak için şiirleştirip bizlere aktarmışsınız. beğeni ile okudum. saygılarımla...

Üst Alt