• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Outsourcing Nedir?

Okunuyor :
Outsourcing Nedir?

datassist1

Acemi
Üye
Dış kaynak kullanımı" olarak tanımlanan outsourcing; sınırlı kaynaklardan maksimum değeri elde etmek amacıyla tasarlanmış bir kaynak aktarım stratejisidir.

Bugünün teknoloji destekli piyasalarında şirketler, işlerinde daha mükemmele ulaşmak için ana faaliyet alanlarına odaklanmak zorundadırlar. Bunun için de önemli, ancak ana faaliyet alanı dışında bulunan konulardan (insan kaynakları, finans, muhasebe ve veri işleme gibi) mümkün olduğunca uzak durmalı; ancak aynı zamanda da bu işlemlerdeki kaliteyi arttırıp maliyeti düşürmelidirler. Bunu başarmak için, her tip ve büyüklükteki şirketler büyük bir hızla outsourcinge yönelmektedirler.

datassist.com.tr
 

z_victory86

Acemi
Üye
Teknolojinin kaçınılmaz tercihi; outsourcing

İş dünyasında hızla yaygınlaşan, her geçen gün önemini katlayan iki şey: "teknoloji" ve "outsourcing"...

Şirket kurmak, girişimci olmak, kendi işini yapmak hiç de zor değilmiş gibi gelir hemen bir çoğumuza. Bir ofis, birkaç masa, bilgisayar, bir iki telefon, tamamdır herşey, hizmete başlamıştır işte şirketimiz. Hemen para kazanmaya, şirketimizi büyütmeye başlamışızdır, yeni bir ofis, yeni bir dekorasyon hayallerimiz bile hazırdır hatta.

Böyle bakıldığında çok kolaymış gibi gözükse de, girişimcilik, patronluk, liderlik, çok daha fazlasına ihtiyaç duyar şüphesiz. Saman alevi tadında parlayıp sönmeyen kuruluşlar olabilmek için adını küreselleşme-globalizasyon koyduğumuz dünya pazarında var olmak için; zamanı, parayı, enerjiyi, hatta sektörümüzde esen rüzgarları doğru konumlandırmak, doğru kullanmak kaçınılmazdır. İşte rekabet edebilirlik, süreklilik, başarı, fark yaratmak benzeri olmazsa olmaz koşulları sağlayabilmek için dikkate almamız gereken kavramlardan en başta gelen ikisi; "teknoloji kullanımı" ve "outsourcing". Hatta birbirini tamamlayan, destekleyen, birbirinin yararlılığını artıran olgular olduğundan söz edebiliriz bu ikisinin. Daha fazla bilgi için
datassist.com.tr
 
Üst Alt