"Otoritesi Sarsılan Erkek Şiddete Başvuruyor"

zekaikc

Uzaklaştırıldı
Semerkand Aile dergisi Kasım sayısında kapağa taşıdığı "Otoritesi Sarsılan Erkek Şiddete Başvuruyor" dosyası ile okurun karşısına çıkıyor.

Hilal Arslan'ın hazırladığı dosyada babanın aile içerisindeki otoritesinin sarsılmasıyla ve "aile reisi" vasfının geriye itilmesiyle şiddete başvurabileceğinden bahsediliyor. Dosyada görüşlerine yer verilen Aile-Der Yönetim Kurulu Başkanı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Kılıçarslan şunlara dikkat çekiyor: "Şiddet uygulayan erkek otoritesini mutlaklaştırarak, eşi ve çocuklarının kendisine itaatle yükümlü öteki bireyler olarak görür. Kendini merkeze alarak diğerlerini ötekileştirir ve dışlar. Eğer erkek, gücü yitirme kaygısı yani 'erkeklik fobisi' psikolojisi içerisindeyse, otoritesinin zafiyete uğratılması neticesinde gücünü koruma ve gösterme davranışı olarak şiddet gösterir. İletişime açık, karşılıklı etkileşim ve güven duygusu yerine kadın üzerinde kontrol ve denetim kurarak yapılanır. Bu eğilim kadın üzerinde baskıyı arttırır."

Dergideki diğer bazı yazılar ise şöyle;

Gülnar Akbulut gençlere bu ay "Kilo Takıntın Var mı?" diye soruyor, gençlerin yanıtlarını sizlerle buluşturuyor.

Hüseyin Okur "Rüyalar Ne Demek İster?" başlıklı yazısında rüyalarımızı yorumlama ve rüyaya göre amel etme konusunda bizleri uyarıyor.

Esra Mert "Ellerinize Sağlık" başlıklı yazısından el temizliğinin öneminden bahsediyor ve el temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları bizlerle paylaşıyor.

Semerkand Aile dergisi ayrıca Başyazı, Haberiniz Olsun, Az ve Öz, Değerlerimiz, Evlilik, Röportaj, Gençlik, Pedagoğum, Psikoloğum, Ev Hali, Mizah, Anne Baba Tutumları, Sahabi Hanımlar, Çocuğu Anlamak, Semerkand Aile Hatırası, Bebeğim, Lezzet, Bizden Haberler, Bulmaca gibi köşeleriyle sizlere canlı bir sayı sunuyor.
 
Üst Alt