ÖSYM Yeni Şifresi Almak İçin Tıklayın

ÖSYM şifre edinme yönteminde değişiklik yaptı; şifresini unutan adaylar bundan sonra şifrelerini internetten istenen bilgilerini doğru bir şekilde girerek alabilecekler. Konu ile ilgili ÖSYM'den açıklama yapıldı.

ÖSYM şifre edinme yönteminde değişiklik yaptı; şifresini unutan adaylar bundan sonra şifrelerini internetten http://ais.osym.gov.tr/ adresinden şifremi unuttum kısmından istenen bilgilerini doğru bir şekilde girerek alabilecekler. Konu ile ilgili ÖSYM'den açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

BASIN DUYURUSU
(Ocak 2011)

Adaylara Şifre Verilmesi

Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.

Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.Adaylara önemle duyurulur. osym
 
Üst Alt