Osman Durmuş ihraç

Merhaba!

AK Parti: "Osman Durmuş ihraç edilmeli"
AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Meclis'te yaşanan kavganın "bir MHP klasiği" olduğunu belirterek, "MHP gecikmeksizin Osman Durmuş'u partiden ihraç etmelidir. Bu, samimiyet testidir" dedi.

AA'nın sorularını yanıtlayan Bozdağ, Meclis'teki görüşmeler sırasında "Hele beyaz gömlekli doktorlar yok mu? Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Hanımefendi'ye 'Gülhane'ye gelmeyin' demişler. Sizi beyaz gömlekliler sizi! Üç beş kuruşu görünce kendinizi ne sanıyorsunuz? Peygamber olarak anılan bir Başbakan'ın eşini nasıl kabul etmezsiniz? Üç beş kuruş paranıza mı güveniyorsunuz? Sizin muayenehanelerinizi kapatsın da bir görün" diyen MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş'u eleştirdi.

"Bu ifadelerle Peygamberlik müessesesi; müstehzi bir eda ve üslupla siyasi istismara ve siyasi polemiğe konu edilmiştir" diyen Bozdağ, MHP'nin hem Emine Erdoğan hem de tüm kadınlara karşı saygısızlık yaptığını söyledi.

"Başını örtene dil uzatıldı"

Başını örten insanlara dil uzatıldığını kaydeden Bozdağ, MHP'nin Osman Durmuş'a kurumsal olarak sahip çıkarak; MHP Genel Başkanı, MHP parti ve grup yönetimini de bu saygısızlığa ortak ettiğini ifade etti.

"Gensoru görüşmeleri sırasında peygamberlik müessesesini, Başbakanımızın eşini, başörtüsünü ve GATA'yı dile getirmeyi gerekli kılan bir gündem yoktu. Durmuş'u bu açıklamayı yapmaya zorlayacak gündemdışı bir neden de yoktu" diyen Bozdağ, "MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın CD'yi göstermesi ve Osman Durmuş'un ilave açıklamaları, önceden yapılmış ve hazırlanmış bir çalışmayı gerektirir" dedi.

Başbakan'a "adeta ikinci peygamber gibi" diyen AK Parti Aydın İl Genel Meclis üyesinin beyanının yanlış ve kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bozdağ, bu nedenle kendisinin partiyle ilişkisinin kesildiğini söyledi.

Bozdağ, "MHP, tıpkı CHP'nin peygamberimize karşı saygısızlık yapan Önder Sav'ı himaye ettiği gibi, MHP de Osman Durmuş'u korumuştur. MHP ve CHP'nin adeta bir ruh ikizi gibi milletimizin değerlerine karşı kurdukları koalisyonu milletimiz, hiçbir zaman unutmayacaktır" dedi.

MHP'den örnekler...

Mecliste yaşananların "MHP klasiği" olduğunu savunan Bozdağ, "Meclis Genel Kurulunda çıkan bir tartışmada Şanlıurfa Milletvekili Fevzi Şıhanlıoğlu'nun ölümüne neden olmaktan ceza alan milletvekili, Cumhurbaşkanlığına aday olmak isteyen kendi milletvekillerine töreyi uygulamaktan ceza alan milletvekilleri, Yozgat Bayındırlık İl Müdürü'nün kafasına isimliği vuran milletvekili, 'şimdi illegalite zamanı' deyip birbirini darp eden büyük kongre delegeleri, kendi büyük kurultayından 2 gün önce 6 Kasım 2009 tarihinde, 'AK Parti bizim kurultayımızı karıştırmaya kalkarsa, AK Parti'nin yurt çapındaki hiçbir toplantısının huzur ve emniyet içerisinde yapılmasının güvencesi olmayacak' diyen bir üslupla tehdit ve şantaj yapan bir genel başkana ve daha pek çok sabıkaya sahip olan parti, MHP'dir" diye konuştu.

Mumcu'yu da suçladı

Bekir Bozdağ, "Yaşanan olayların parti olarak sorumlusunun MHP, kişi olarak sorumlularının Durmuş ve olayları teşvik eden davranışlarıyla MHP Grup Başkanvekilleri, saygısız davranışlara sessiz ve kayıtsız kalarak onay veren Devlet Bahçeli ve tarafsız bir yönetim sergileyemeyen Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu" olduğunu ifade etti. Bozdağ, "Bütün haklılığımıza rağmen yaşananlardan rahatsızız. Umarım bundan sonra böylesi hadislere milletimiz ve Meclisimiz şahit olmaz" dedi.
CNNTurk.com
 
Üst Alt