Oruca şike bulaştıran ilaç

Bu yıl ramazan ayının, yılın en sıcak ve uzun yaz günlerine denk gelmesini fırsat bilen bazı uyanık girişimciler, susuzluk ve açlık hislerini körelten ilaçlar ithal etmeye başladı. Oruç tabletleri olarak piyasaya sürülen bu ilaçların tüketimi konusunda uzmanlar uyarıyor: Bu tür ilaçlar hormonları etkiler, tavsiye etmiyoruz. İlahiyatçılar ise bu tür ilaçların kullanılması noktasında anlaşmazlığa düştü.

Oruç tableti hakkında görüştüğümüz Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ali Akdoğan, tamamen doğal davranmak gerektiğini belirterek Orucu da doğal yollarla tutmanın daha manidar, daha anlamlı olacağını düşünüyorum. Bu tür takviyelere gerek duymuyorum dedi.
İlahiyatçı Prof. Dr. Suat Cebeci ise İslamın kolaylık dini olduğunu ifade ederek iftar ve sahur arasındaki zaman diliminde helal olması koşuluyla bu tür ürünlerin tüketilebileceğini söyledi (haber7.com)


Eeeeee, benim müslümanım şimdi napsın?
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
görünüz ayrı görüş bildiren İlahiyatçılar çıkacaktır. TV'cilerde, günlerce bunları ekrana çıkarıp tartışma proğramı yapacaklardır.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Bu yıl ramazan ayının, yılın en sıcak ve uzun yaz günlerine denk gelmesini fırsat bilen bazı uyanık girişimciler, ‘susuzluk ve açlık hislerini körelten’ ilaçlar ithal etmeye başladı. Oruç tabletleri olarak piyasaya sürülen bu ilaçların tüketimi konusunda uzmanlar uyarıyor: “Bu tür ilaçlar hormonları etkiler, tavsiye etmiyoruz.” İlahiyatçılar ise bu tür ilaçların kullanılması noktasında anlaşmazlığa düştü.
Eeeeee, benim müslümanım şimdi napsın?

Merhaba,

Hangi müslüman...??? Doğru düzgün okuyup araştıran müslüman var mı ki...Bir elin parmaklarını geçmiyor...Şimdi bir şey desek " bir söyleyip bin ah işitiriz "...O yüzdendir ki yorum yapmaya dahi gerek olduğunu sanmıyorum...Allah herkese " AKIL-FİKİR " vermiştir...

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt