Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
:)

Benim yazımın neresinde konuyu sulandırmak, dağıtmak var?

Konumuzda ÇARŞAF var mı?

Var.

ben ne soruyorum: ÇARŞAF İLE İLGİLİ BÖLÜMÜ AKTARABİLİR MİSİNİZ?

Eeeee afedersiniz de çarşaf konusunun konuşulduğu bir başlıkta çarşafdan bahsetmek konuyu sulandırmak mı oluyor?

yoksa sorulan soruya cevap verememenin çaresizliği ile mi yazıyorsunuz?

Harikasınız sayın consume:)

Sizin çaresizliğinize uymamaya çalışıyorum .Saldıracak kavga edecek yer bulup şehitleri düşündüğünüz kadar Atatürkü düşünseydiniz de o resmi koymasaydınız.Bu sizinki direk provokasyondur.Ama ne de olsa hep siz bilirsiniz bizi aşağılamaktan konu hakkındaki fikirleriniz göremiyorum .Tamam güzel laf sokuyorsunuz tebrik ederim ama fikir sıfır :)

Neyse ne diyorduk egonuzu tatmin edelim

He ...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

POLEMİK diyorsunuz yani...!!! Peki paşa gönlünüz bilir...ÇARŞAF sizin oralarda sadece böyle mi...SADECE GÖZLERİ AÇIK olan giysiye NE AD VERİRSİNİZ...!!! O da çarşaf değil mi...İsterseni buraya o taraz yüzlerce fotoğraf eklenir...O resimdeki kıyafetin bu günkü adı ÇARŞAF DEĞİL,TESETTÜR...!!! İkisini biribirinden ayırabilecek durumdasınızdır diye düşünüyorum...

YÜZÜ KAPALI, SADECE GÖZLERİ GÖRÜNÜYOR diye bir şey varmıydı şimdiye kadar ki yazılarda?

Bakınız yazmış mıyım ,yazmamış mıyım....;

MESAJ NO : 46
Karşıdan gelenin SADECE İKİ GÖZÜ GÖRÜNÜYORSA

Allah aşkına bir OKUSANIZ da öyle YAZSANIZ....!!!

Ne diye sizi bu konuda hala daha muhatap kabul ediyorum ki ....Daha yaptığı hatayı temizlemeyen ile bu konuda konuşulur mu...!!! Ama pOLEMİĞE götüreceksiniz yine...Şimdi de olduğu gibi...Böyle bir yazı var mı şimdiye kadar diyorsunuz,gösteriyorum VAR...!!! Yine bir şey bulursunuz durumdan sıyrılmak için...

Neyse...

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
bursalı dostum: KARŞIDAN GELENİN SADECE İKİ GÖZÜ GÖRÜNÜYORSA diye 46l.sırada yazı var ama HABERDE YOK!

haberde olmayan bir şeyi senin yazmanın önemi yok ki...

sen kendi yasakçılığına bahane uydurmak için yazıyorsun diye dikkate almak zorunda değilim.

ben haberi dikkate alıyorum ve senin bu habere destek vermenin yanlışlığını söylüyorum.

O resimdeki kıyafetin bu günkü adı ÇARŞAF DEĞİL,TESETTÜR..
Hay Allahım ya:)

TESETTÜR diye bir kıyafet olduğundan emin misiniz?
tesettür
isim Arapça tesettur

Kadınların kapalı bir biçimde giyinmesi.

Türk Dil Kurumu

TESETTÜR çarşaf, başörtüsü, yemeni, yazma vs.vs. bütünü yani hanımefendilerin islama uygun şekilde kapanmasıdır, örtünmesidir, kıyafetinin tümüdür.

TESETTÜR diye bir kıyafet yoktur:)
İstersen 46.sıradaki yazına bak:)

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.redyellow bırakın sıyrılma hamlesini de söyleyin YAZMIŞ MIYIM - YAZMAMIŞ MIYIM...!!!

YÜZÜ KAPALI, SADECE GÖZLERİ GÖRÜNÜYOR diye bir şey varmıydı şimdiye kadar ki yazılarda?

Bak işin gücün POLEMİK değil mi...Kendi yazdığına bak HABERDE DEMİYORSUN....ŞİMDİYE KADAR Kİ YAZILARDA diyorsun...Tüm yazıları kasdediyorsun...

Yahu senin bu hatalarından bıktım ,hakikaten bıktım...Bir kere de doğruyu söyle ...Müslüman adam DOĞRU SÖZLÜ adamdır...!!!

Bu hatan İKİ OLDU bu konuda...Emin olabilirsin 3. de SAYGIM kalmayacak...Çünkü sen artık saygısızlık yapmaya başladın...!!! Dediğim bir şeyi dememiş , demediğim bir şeyi demiş ,sana hitaben yazılmayanı sana hitaben göstermiş davranmandan gerçekten bıktım...Kusacağım geldi artık...!!!

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
tüh hataya bak! demek iki oldu, üçüncü de saygın kalmayacak, tüh! ne kadar büyük hata etmişim yahu, hiç affedilir gibi değil!

he YAZMIŞSIN!

Ne oldu rahatladın mı?

2-0 öne mi geçtin?

tüh!

bursalı sen bana saygı gösterme!

senden ben saygı istemiyorum!

sen "insanların tercihlerine, kılık kıyafetlerine" saygılı ol yeter.

O resimdeki kıyafetin bu günkü adı ÇARŞAF DEĞİL,TESETTÜR..

bak bu yazıyı sen yazdın ve YANLIŞ YAZDIN!

Şimdi ben de sana MÜSLÜMAN ADAM DOĞRU YAZAR mı demeliyim? Senin yaptığın gibi KARŞIMDAKİNE GOL ATMA ŞEHVETİYLE Mİ yazmalıyım? BİR KERE DE DOĞRU SÖYLE mi demeliyim?

Evet bana gol atma şehvetiyle yazmayı bırak da konuya gel!

eğer senin gibi davranırsam emin ol senin her yazında bir YALAN çıkar!

YALAN diyorum cünkü sen yazıyorsun MÜSLÜMAN İNSAN DOĞRU SÖZLÜ olur diyerek YALAN ima ediyorsun!

Bu çocukca tavrı bırak konuya gel.

Mesela TESETTÜR bir kıyafet midir?

mesela Atatürkün yanıdaki hanımın kıyafeti çarşaf mıdır?

Ve sen çarşaf giyen kadınların müzelere alınmasına karşı mısın?

konumuz bunlar, ben değilim.

ha illaki bana gol atma şehvetini yaşamak istiyorsan tamam sen bana karşı 30-0 öndesin, ben hep yanlış yazdım.

Konuya dön!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

bursalı sen bana saygı gösterme!

PEKALA...!!!

1. HATAN...!!!

MESAJ NO : 51
Bursalı hakkaten gereksiz uzatıyorsun.

Uzatmamak için yazmak istemedim ama durmuyorsunuz ki.

Kendi yazdığına kendin uy!

Bak bu mesajı yazmışsın...Ve beni kapattığımız halde KONUYU UZATMAKLA SUÇLAMIŞSIN...Bunu ne için yazdın benim yazmış olduğum 50.mesaj YAZDIN...!!! Bak bakalım ben ne demişim 50.mesaj ile ilgili...!!!

MESAJ NO : 51
Sn.redyellow siz İYİ MİSİNİZ...Bakın bakalım son mesajımı NE İÇİN YAZMIŞIM...!!! Son mesajımdan önce konu benim için de sizin için de kapanmadı mı KAPANDI...İyice OKUMANIZI önerim...Sonra yine " sallayacaksanız " tartışırız... Bana hitaben yazacağınıza niçin POLEMİĞE çekmek isteyenlere hitap etmiyorsunuz...

Ki daha sonraki mesajlarımda da özellikle 50 mesajı , 49 nolu mesaj için YAZDIĞIMI da belirtmişim , ve hatta o mesajı C/P yapmışım...

======================================

2 . HATAN....!!!
MESAJ NO : 73
Ayrıca konuya ait haber TÜRBAN veya BAŞÖRTÜSÜ değil , " ÇARŞAF "...Kendi düşünceme göre çarşaf diğerlerine göre farklı...

Çarşaf ve Tesettür giysisi ile ilgili yadığım mesaj,aradaki fakı " KENDİ DÜŞÜNCEME GÖRE " yazdığımı belirttiği halde....;

MESAJ NO : 80

Şu yazdığına BAK...!!! YİNE OKUMADAN ZIRVALAMIŞSIN...!!! Neden BAK BAKALIM...:

MESAJ NO : 46
Karşıdan gelenin SADECE İKİ GÖZÜ GÖRÜNÜYORSA

YAZMIŞ MIYIM - YAZMAMIŞ MIYIM...!!! Yazmışım değil mi....Ama ille HATANI KABUL ETMEYECEKSİN ya ....:

KARŞIDAN GELENİN SADECE İKİ GÖZÜ GÖRÜNÜYORSA diye 46l.sırada yazı var ama HABERDE YOK!

KIVIRMA POZİSYONU...!!! Arkadaşım sen ne yazdığını HİÇ OKUMAZ MISIN...Bak ben sana hatırlatayım TEKRAR....Gözlerini İYİ AÇ...!!!

MESAJ NO : 80
YÜZÜ KAPALI, SADECE GÖZLERİ GÖRÜNÜYOR diye bir şey varmıydı şimdiye kadar ki yazılarda?yoktu.

Haber demi YOK diyorsun....Yoksa " şimdiye kadar ki yazılarda? " mı diyorsun...BAK BU SENİN YAZIN...!!!

================================

Sn.arkadaşım NİÇİN OKUMUYORSUN...Niyetin insanlarla sürekli POLEMİĞE GİRMEK Mİ...Yoksa gerçekten ANLAMA SORUNUNUZ MU VAR...!!! Yoksa insanlara HAKARET VE SAYGISIZLIK etmek için FIRSAT mı kolluyorsunuz...??? Bir insanın bu yazılanları anlaması için...:

1- ART NİYETLİ olması gerekir....

2- SÜREKLİ İNSANLARA HAKARET ETMEK İÇİN FIRSAT KOLLUYOR olması gerekir...

3- Hakikaten ANLAMA / ALGILAMA SORUNU olması gerekir...

4- Kısaca NORMAL olmaması gerekir...

İnsanda birazcık İZAN olur,duyarlılık olur,saygı olur...Maalesef sizde karşınızdaki anlayamama sorunu olduğundan bunların hiç biri yok...

Bak bir şey anlatayım ve sorayım....

Şu haberin sayfasına GİT BAK bakalım...Çarşaflıların FOTOĞRAFI var mı....Göremezsin YOK...!!! Neden yok HİÇ DÜŞÜNMEZ MİSİN...!!! Nedeni gayet basit...:

4-5 Çarşaflı ( sadece gözleri açık ) Şehitliğe gelirler...

Kapıda görevli asker KİMLİK ister...

Kimliklerde YÜZ GÖRÜNMEK ZORUNDADIR...!!!

Bunun üzerine asker " Yüzlerini Görmek İster ".....

4-5 Çarşaflıdan gelen yanıt : " Biz yüzlerimizi KOCALARIMIZDAN BAŞKASINA GÖSTERMEYİZ "....

Bunun üzerine asker içeri almaz " YASAK " der....

Buna hiddetlenen 4-5 " ÇIĞIRTKAN / CAZGIR " kadın ,kadının fendi erkeği yendi " misali olay çıkarır ve pusuda bekleyen Samanyolu TV muhabirine durum bildirilir...

Bak çok saygıdeğer İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU arkadaşım...!!! Bunu hiç bir vatandaş YAPAMAZ...Bunu da o kafana sok...Bunu eleştirenleri de AT GÖZLÜKLERİNİ çıkararak eleştireceksen eleştir...Ama mutlaka kişilerin YAZDIKLARINI ve KENDİ YAZDIĞINI iyi oku...Okumadan gelme...!!!

Çünkü senin amacın sürekli POLEMİK...

Bu polemikle birlikte de SAYGISIZLIK...

Ne zamanki iyice yazılanları okursun bundan sonra KAALE ALINIRSIN...Bu forumda yazılarının bundan sonra benim açımdan HİÇ BİR DEĞERİ YOK...Dedim ya Müslüman adam DÜRÜST olacak , DOĞRU olacak...Yamuk yumuk olmayacak , orası burası oynak olmayacak...

Görüşler , düşünceler farklı bir şey ki herkesin değişik olabilir ancak bu başlık altında İKİ TANE çok açık HATAN var....Onları , o PİSLİKLERİNİ temizlemediğin sürece şu andan itibaren benim gözümde ÇAMUR ATAN biri olarak yer bulacaksın...

Sağlıcakla kalınız...

Nedeni gayet basit...:

4-5 Çarşaflı ( sadece gözleri açık ) Şehitliğe gelirler...

Kapıda görevli asker KİMLİK ister...

Kimliklerde YÜZ GÖRÜNMEK ZORUNDADIR...!!!

Bunun üzerine asker " Yüzlerini Görmek İster ".....

4-5 Çarşaflıdan gelen yanıt : " Biz yüzlerimizi KOCALARIMIZDAN BAŞKASINA GÖSTERMEYİZ "....

Bunun üzerine asker içeri almaz " YASAK " der....

Buna hiddetlenen 4-5 " ÇIĞIRTKAN / CAZGIR " kadın ,kadının fendi erkeği yendi " misali olay çıkarır ve pusuda bekleyen Samanyolu TV muhabirine durum bildirilir...

...

QUOTE]

Sevgili bursalı helal olsun .. İşte budur...

R

redyellow

Ziyaretci
"başörtüsü hazımsızlarından" hikayeler dinlediniz!

Başörtüsünü hazmedemeyen ÇIĞIRTKANLARIN, CAZGIRLARIN tümünün ortak noktasıdır bu hikayeler!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Konu BAŞÖRTÜSÜ değil ÇARŞAF....!!! Okuyanların baştaki haberi okumalarını tavsiye ediyorum....Orada başörtüsü değil ÇARŞAF VAR...

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
Bir hanımefendinin tamamen kişisel tercihi olan ÇARŞAF HAZIMSIZLARININ hikayelerini dinliyorsunuz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt