Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R

redyellow

Ziyaretci
yüzlerce olayı "tek bir olay olarak görmek" de yanlıştır. Gözlüğünüzü değiştirin.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bu tür konular nüfusu gayet yüksek olan ülkemizin değişik bölge ve şehirlerine göre de aslında faklılık gösteriyor diye düşünüyorum...Bazı bölgelerde karşılaşılmayabiliyor,bazı bölgelerde fazla görülebiliyor...Sanırım biraz da bu bizim millet olarak " optimum bir kültür düzeyimizin " de olmadığını gösteriyor...Ayrıca konuya ait haber TÜRBAN veya BAŞÖRTÜSÜ değil , " ÇARŞAF "...Kendi düşünceme göre çarşaf diğerlerine göre farklı...

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,

Bu tür konular nüfusu gayet yüksek olan ülkemizin değişik bölge ve şehirlerine göre de aslında faklılık gösteriyor diye düşünüyorum...Bazı bölgelerde karşılaşılmayabiliyor,bazı bölgelerde fazla görülebiliyor...Sanırım biraz da bu bizim millet olarak " optimum bir kültür düzeyimizin " de olmadığını gösteriyor...Ayrıca konuya ait haber TÜRBAN veya BAŞÖRTÜSÜ değil , " ÇARŞAF "...Kendi düşünceme göre çarşaf diğerlerine göre farklı...

Sağlıcakla kalınız...

Siz size göre diğerlerinden farklı olan her şeye karşı mısınız sayın bursalı?

Diğerlerinden farklı diyen yok ki.. biz diyoruz ki başörtüsü veya çarşaf... bu bir hanımefendinin kendi tercihidir.

Bize düşen o hanımefendinin tercihine saygılı olmaktır.

Bırakın isteyen başörtüsüyle isteyen çarşafla çanakkale şehitliklerine, müzesini vs. gezsin, ne olur? türkiye mi batar? ekonomi mi perişan olur çarşaflı bir bayan bir yere girerse?

Çok mu kötü bir şey söylüyoruz sizce?

bv9x71jvoh2ilxr1h.jpg

Size sizin tabirinizle FARKLI bir fotoğraf sunuyorum sevgili bursalı dostum.

Diğerlerinden farklı diyen yok ki.. biz diyoruz ki başörtüsü veya çarşaf... bu bir hanımefendinin kendi tercihidir.

Bırakın isteyen başörtüsüyle isteyen çarşafla çanakkale şehitliklerine, müzesini vs. gezsin, ne olur? türkiye mi batar? ekonomi mi perişan olur çarşaflı bir bayan bir yere girerse?

bv9x71jvoh2ilxr1h.jpg

Kıyafet devriminden önce böyleydi bunu zaten biliyoruz.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.redyellow ne oldu ki tekrar bana YAZMIŞSINIZ...!!! Hani bu konuda benim yazdıklarıma bakmıyordunuz bile...Ne oldu da böyle oldu...???

Siz bu konuda benimle yazışacaksanız öncelikle bu konu başlığı altında yapmış olduğunuz hatayı temizlemeniz gerek...

Ayrıca ATATÜRK ün yanında oturanın kıyafeti ne " yüzünü kapatacak , sadece gözleri gözükecek " bir resim korsanız konu daha net anlaşılır...

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
bursali68´isimli üyeden Alıntı
Merhaba,

Sağlıcakla kalınız...

bv9x71jvoh2ilxr1h.jpg

consume´isimli üyeden Alıntı
Kıyafet devriminden önce böyleydi bunu zaten biliyoruz.

redyellow´isimli üyeden Alıntı
kıyafet devrimini, kıyafet kanununu hiç okudunuz mu?

okuduysanız çarşaf ile ilgili bölümü aktarabilir misiniz?

Bana konuyu sulandırmayın ya da konuyu dağıtmayın kişiselleştirmeyin diyene de bakın ??!?!?

:)

Benim yazımın neresinde konuyu sulandırmak, dağıtmak var?

Konumuzda ÇARŞAF var mı?

Var.

ben ne soruyorum: ÇARŞAF İLE İLGİLİ BÖLÜMÜ AKTARABİLİR MİSİNİZ?

Eeeee afedersiniz de çarşaf konusunun konuşulduğu bir başlıkta çarşafdan bahsetmek konuyu sulandırmak mı oluyor?

:)

yoksa sorulan soruya cevap verememenin çaresizliği ile mi yazıyorsunuz?

Harikasınız sayın consume:)

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,
Sn.redyellow ne oldu ki tekrar bana YAZMIŞSINIZ...!!! Hani bu konuda benim yazdıklarıma bakmıyordunuz bile...Ne oldu da böyle oldu...???

Siz bu konuda benimle yazışacaksanız öncelikle bu konu başlığı altında yapmış olduğunuz hatayı temizlemeniz gerek...

Evet bakmıyordum ama şimdi baktım, yasak mı sayın bursalı? bakmıyorum diye karar veren de bendim, tekrar bakmaya karar veren de benim, bi mahzuru mu var?

Niye baktınız diye dövecek misiniz? yoksa mahkemeye mi vereceksiniz:)
Ayrıca ATATÜRK ün yanında oturanın kıyafeti ne " yüzünü kapatacak , sadece gözleri gözükecek " bir resim korsanız konu daha net anlaşılır...

Sağlıcakla kalınız...

Sebep?

Siz ÇARŞAFDAN bahsettiniz, diğerlerinden farklı dediniz, bu konuda da çarşaflı kişilerin müzeye alınmamasını savundunuz, YÜZÜ KAPALI, SADECE GÖZLERİ GÖRÜNÜYOR diye bir şey varmıydı şimdiye kadar ki yazılarda?

yoktu.

ben de size ÇARŞAFLI BİR FOTOĞRAF ekledim.

Moda çalışması yapmıyoruz, sizin isteğinize göre değil gerçeklere göre fotoğraf ekledim.

Atatürkün yanında oturanın kıyafeti KARA ÇARŞAFdır...

bazı yobazların, bazı hazımsızların tabiriyle KARA FATMA kıyafetidir! İRTİCA KIYAFETİDİR!

Siz de sağlıcakla kalın dostum.

ama öncelikle TAHAMMÜLLE kalın!

İnsanların farklılıklarına, kıyafet tercihlerine tahammüllü kalın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt