Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kadına başörtü bildiğimiz gibi başka söylemlerden ehli sünnete göre farz.. Ama bazı ''tartışmalara'' göre değil..

Peki dini meseleyi bir kenara bırakırsak bir başörtülü anne yada bacının kime ne zararı var?

Bu meseleyi dini sohbet forumunda tartışarak-aslında dini mesele olduğundan vede olmasına rağmen; bireyin, dinsel açıdan bakmadan vede bakmayı bilmese veya bakmak istemesede din konusunu ilgilendirdiği için insani yönün dine bakışını insansal açıdadan bakarak incelemek; ve sebeple'' dini sohbet'' başlığı altında toplayarak tartışmak istedim.

Yani konu dini ilgilendiriyor. Amaç bu konuyu insansal açıdan bakarak ele almak. Tüm mesele bu.

Bu sebeple diyorum ki: Dini meseleyi bir yana bırakırsak başörtülülerin(kardeşlerimiz diyeceğim ama henüz o konuya girmedik) kamusal alana girmesini istemeleri doğru değil mi/ne kadar doğru? Ve Neden?

Yeni danıştay başkanı tüyo verdi"artık yasaklarla anılmayacağız"

BU YASAKLARIN SONU GELİYOR ALLAHIN İZNİYLE. SABIR LAZIM AZ KALDI. Ustalık dönemi çooook şeyler değişecek.

B

bursali68

Ziyaretci
Önemine binaen yeniden güncelleme:)

Merhaba,

Ancak bunu yazabilirsin...Çünkü başka hiç bir şey yazabilme şansın yok artık...Çünkü seni ilgilendirmediği halde bir hata yaptın o hatanı kabul edecek dirayetin dahi olmadığını görmüş bulunuyorum...

Hatan ile birlikte yaşa...Ve üstüne vazife olmayan konulara atlama...

Sağlıcakla kalınız...

Son düzenleme:
R

redyellow

Ziyaretci
ashenarşi´isimli üyeden Alıntı

Kadına başörtü bildiğimiz gibi başka söylemlerden ehli sünnete göre farz.. Ama bazı ''tartışmalara'' göre değil..

Peki dini meseleyi bir kenara bırakırsak bir başörtülü anne yada bacının kime ne zararı var?

Bu meseleyi dini sohbet forumunda tartışarak-aslında dini mesele olduğundan vede olmasına rağmen; bireyin, dinsel açıdan bakmadan vede bakmayı bilmese veya bakmak istemesede din konusunu ilgilendirdiği için insani yönün dine bakışını insansal açıdadan bakarak incelemek; ve sebeple'' dini sohbet'' başlığı altında toplayarak tartışmak istedim.

Yani konu dini ilgilendiriyor. Amaç bu konuyu insansal açıdan bakarak ele almak. Tüm mesele bu.

Bu sebeple diyorum ki: Dini meseleyi bir yana bırakırsak başörtülülerin(kardeşlerimiz diyeceğim ama henüz o konuya girmedik) kamusal alana girmesini istemeleri doğru değil mi/ne kadar doğru? Ve Neden?

Kime zararı var? cevap veriyorum:
Hazımsızlara!
Zorbalara!
Dayatmacılara!
Faşistlere!
Din düşmanlarına!
Ahlaksızlara!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Kimliğini kontrol etmek isteyenin bu isteğine yüzünü göstermeyerek direnen ve ÇIĞIRTKANLIK yapanlar da YOBAZ dır...Özellikle TSK hı tıllardır hedef almış olan ve kendilerini DİNİN SAHİBİ sanan YOBAZLARA da karşı durmak gerek...

Sağlıcakla kalınız...

İ

İNCİ

Ziyaretci
Gülen cemaatine bağlı medya daha ne diye uğraşıyor anlamadım. Tüm komutanları içeri attınız, dışarda sadece alt rütbeliler kaldı.
Yaş toplantılarınada bir şey kalmadı. Tsk'nın içine yerleştirdiğiniz adamları başbakan ihya edecektir merak etmeyin.:)

Ben etrafımda müzelerde çanakkale de de dahil sınavda ,okulda her yerde başörtülü bayanları görüyorum ve hiç bir zaman böyle bir muamele gördüklerini görmüyorum.Anlayamıyorum.
ALLAH aşkına nerde yaşıyorsunuz siz ben kendi adıma yaşadıklarımdan bir örnek vereyim daha geçen sene askeregiden kardeşimin yemin töreni için gittiğimiz yerde içeri alınmadım başörtüm yüzünden sadece ben değil orada evlatlarını bu vatan için savaşmaya gönderen onlarca anne vardı bir çoğukendi vatanları için savaşa gönderdikleri kendi evlatlarının yemin törenini göremedi..

ALLAH aşkına nerde yaşıyorsunuz siz ben kendi adıma yaşadıklarımdan bir örnek vereyim daha geçen sene askeregiden kardeşimin yemin töreni için gittiğimiz yerde içeri alınmadım başörtüm yüzünden sadece ben değil orada evlatlarını bu vatan için savaşmaya gönderen onlarca anne vardı bir çoğukendi vatanları için savaşa gönderdikleri kendi evlatlarının yemin törenini göremedi..

Sizin tek gördüğünüz olaydan daha fazlasını yaşadığımdan emin olabilirsiniz...

R

redyellow

Ziyaretci
Sizin tek gördüğünüz olaydan daha fazlasını yaşadığımdan emin olabilirsiniz...

sayın seheryelinin anlattığı olay TEK değildir.

Kaldıki diyelim ki tek olay olsun.

Bu durumda dahi bize düşen tek bir olay dahi olsa yanlışın düzeltilmesini istemek olmalıdır.

Yahu tek bir olay görmeyelim mantığı yanlıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt