Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kim ne giyerse giysin bir diğerini alakadar etmez. Demokrasilerde kıyafet serbestisi vardır ve olmalıdır. Değil türban, çarşaf isterse çuval giysin umursamayın. Her iki taraf içinde geçerli olan şey UMURSAMAMAK olmalıdır. Umursarsanız, tepki gösterirseniz karşılığı aynı olur ve olacaktır.

Necip Fazıl'ın çok güzel bir şiiri daha vardır!

Kadın Bacakları

her kadının bastığı yerde sanki kalbim var
kalbim ki vahşi bir zevk alır ezilişinden
omrümüzün geçtiği yolda, bana sorsalar
gidiyorum bir kadın bacağının peşinden

bir kadının içinden ağlayışı, gülüşü
gözlerinden ziyade bacaklarına yakın
bir lisandır onların duruşu, bükülüşü
kadınlar, onlar varken konuşmayınız sakın

ince sütunlardaki ilahi güzelliğe
bacakların ruhudur şekil veren diyorum
bacakları bir kalın örtüde saklı diye
mermerde kalbi çarpan venüsü sevmiyorum

boynuma doladığım güzel putu görseler
insanlar öğrenirdi neye tapacağını
kör olsam da açılır gözüm ona sürseler
isa’nın eli diye bir kadın bacağını.

:)))))))) Necip Fazıl bu şiirini ''çöplük'' olarak nitelendirdiği ''geçmiş''inde yazmış olsa gerek!
Bir de şu çöplüklü sözün devamını yazmıyorum biliyorsanız sakın ama sakın(bu konuda çok ciddiyim) üzerinize alınmayınız!
Necip Fazıl'ın bu sözünü paylaştığım bir forumda banlanmıştım yöneticiye derdimi anlatana kadar... galiba zaten beni banlamak istiyordu:)))
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Daha önce ifade ettiğim gibi kimseye şahsi yanıt vermem. Yanıtlarım kişilere değil tüm Forum üyelerine açık ve geneldir..

Yukarıda bir ileti var. İnanın üzerime hiç ama hiç alınmadım, hatta ileti sahibi saygısızlık etmemek için Necip Fazıl'ın geçmişini, çöplük olarak nitelendirdiğini ve “Benim geçmişim bir çöplüktür ve çöplükleri sadece köpekler kurcalar.” cümlesini sanırım saygı çerçevesinde yazmamıştır.

Necip Fazıl 1904 doğumlu birisidir. Atatürk'ün ölümüne kadar onun aleyhine hiç bir şey yazmadığı aşikardır. Yani 1938 yılına ve 34 yaşına gelene kadar ATA' ya saygısızlık ve hakaret etmemiştir.

Ama Ata öldükten sonra adeta düşman kesilmiştir. Nakşibendi tarikatına üye olması SAİDİ NURSİ' ye inanması her şeyi tetiklemiştir. Ama hiç kimse unutmamalı ki BİR CÜMLE KİMSEYİ KURTARMAZ Zira geçmiş her insanı kabir kapısından sonra da takip edecek ve onunla birlikte mahşere kadar gidecektir.
 
Ama hiç kimse unutmamalı ki BİR CÜMLE KİMSEYİ KURTARMAZ Zira geçmiş her insanı kabir kapısından sonra da takip edecek ve onunla birlikte mahşere kadar gidecektir.


Bizim inancimizda Tövbe (yada tevbe ) denilen bir olay var, kisi gecmisindeki hatalarindan pisman olmus ve bir daha islemeyecegine söz vermis ise , Allah 'in kudretine, magfiretine, bagislamasina gönülden inaniriz...Bilemiyoruz belkide samimi olur isek tövbemizde ve sonraki yasantimizda ayni hata(lar) dan SAKINARAK yasar ve ölür isek,kim bilir Allah o günahimizi tamamen silerde...Hikmetinden sual olunmaz...

Böyle olmasaydi, böyle inanmasa idik , bir defa hata eden günah isleyen ; Hah ben artik ne yaparsam yapayim günahkarim telafisi yok bu yaptiklarim pesimi birakmayacak...umutsuzlugu ile ; öylede bittik böylede bittik ..! der dünya suclular ve pisman olmayanlar la dolu hale gelmezmiydi..?
 
Medeniyetse Açmak Bedeni Hayvanlar Bizden Daha Medeni demiş Mehmet Akif Ersoy. Demek ki siz yanlış düşünüyormuşsunuz...

Birde

Bacımın Örtüsü Batmakta Rezilin Gözüne... Acırım Tükrüğe Billahi Tükürsem Yüzüne demiş Necip Fazıl Kısakürek...
Yazdıklarımı okumadığınız ne kadar belli :)
Ayrıca şu tükürük mevzusunu da size bolca iade etmekteyim.İlla konuyu sulandırmanıza gerek yoktu.
 
Son düzenleme:
Yazdıklarımı okumadığınız ne kadar belli :)
Ayrıca şu tükürük mevzusunu da size bolca iade etmekteyim.İlla konuyu sulandırmanıza gerek yoktu.

Bana ne iade ediyorsunuz. Bu sözü ne ben söyledim, nede bacımın örtüsü gözüme batıyor. Beni ilgilendirmiyor. yok illaki kavga çıkarmak isterseniz bunla ilgili son mesajım.

Artı size söylemedim. Umuma açık mesajdı.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Abdullah Öcalan canisi paketlenip Türkiye'ye getirildiği zaman ilk sözleri:

"Benim annemde Türk. Türk Milleti'ni çok severim ben. Bana bir fırsat verin, size hizmet ederim, bu benim karakterim."A.Öcalan.

Atatürk Gençliği, Uyan!: Apo'nun yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilişi

İzleyin; bir kaç kelime ile ve hainlikler siliniyormu? Bu günkü apo ile adamla o günkü adam birmi? Kim onu muhattap yapıp bu günkü hale getirdi?
 
R

redyellow

Ziyaretci
sayın tunakan: konu ile alakası ne? konu örtülüler diye müzeden çıkarıldılar haberi... acaba yanlış başlığa mı yazdınız yazıyı?
 
Bana ne iade ediyorsunuz. Bu sözü ne ben söyledim, nede bacımın örtüsü gözüme batıyor. Beni ilgilendirmiyor. yok illaki kavga çıkarmak isterseniz bunla ilgili son mesajım.

Artı size söylemedim. Umuma açık mesajdı.
Umuma açık bir mesajı benim mesajıma alıntılayarak yazamazsınız ..
Burada yazılanları iyi okumadan bizlere ve bana hakaret edemezsiniz.Çünkü okuyun baştan sonra burada kimse örtü gözümüze batıyor demedi.
Dikkatli okuyun.Anlayın öyle yazın !...
Kavga çıkarmak isteyen kişi olarak sizi görüyorum.konuyu okumadan demediğimi şeyleri demiş gibi gösterip üstüne tükürük mevzusunu açarsanız kimin kavga çıkarmak istediğini görürsünüz.
Bu da yeni moda okumadan yorum yap hakaret et sonra aa yok ben demedim sen yanlış anlıyorsun vs vs ..
Biraz delikanlı olun allahaşkına...
 
Hangi kadın kendine çarşafı yakıştırır.Böyle olmasına inandırıldığı için giyme ihtimalini düşünmeme ihtimalinize çok şaşırdım ?

Bu mesajın hiçde masum gözükmüyor. Nedemek hangi insan üzerine çarşafı yakıştırır. Allah yakıştırıyor kimene?
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Bu ne şimdi? bu sitede aynı fabrikasyon üyeler mi var? Her başlıkta konuyu getirip ordu ve askeri olaylara bağlayıp onları suçlu ilan ediyorlar! Ve bu sitede hiç kimse onları (askeri komuta kademesi) "sütten çıkma ak kaşık" nitelemediği halde! siz hep suçlu gösteriyorsunuz? ve bu iktidar leyhine hareket eden (en azından, son 3 genelkurmay başkanını). 12, eylül, 28 şubat, araya giren Genelkurmay açıklamaları ve darbe (şike) iddialarına cezai yaptırımlar yaplmazken gıkınız çıkmıyor! (iktidarın işine gelip mağduriyeti tetikleyenler) (suçlarda zamanaşımı sorunu yokken! bir şey yapılmadığı halde) onlara tık yok!

İlgisi yok öylemi? ya bu konuda sizin askerle ilişkilendirdiğiniz mesajlar??? siz kendinizi ZEKİ mi sanıyorsunuz? yoksa adınız ZEKİ'mi?
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt