Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üzerinde ne kadar tartışılırsa tartışılsın 'mantık'ı izah edilemeyecek cahillik anlayışıdır bu durum ülkemde.Örtülülerin baskı gördüğü örneğine karşılık diğer grupta, oruç tutmayanın dayak yediğini,mini eteklinin tartaklandığı örneğini verip durur.
Ve ne gariptir ki, hep bir olay,diğer bir olayın gerekliliğini ispat edermiş tarzında verilir bu örnekler.

Ne yazık ki iki durum da koyu bir cehaletin göstergesidir.

Kadına çarşafı yakıştıramıyorum bu yüzden çarşaf düşmanıyım (kadına değer veriyorum diye )diye beni dinsiz yerine koyan kadınlardan zerre kadar anlamayan insanla ne konuşuyorsam aslında.ben de buna güldüm işte :)

toplumda kadın varlığının altını çizmeye ve güçlü kadın yaratma gayretiyle çalışan
aydın güçlü kadınlarımız neden erkek egemen toplumun başörtülü kadına uyguladığı bu haksızlığa karşı sesiz kalıyor
yada{karşı tarafa] geçip kadınları bu konuda yalnız bırakıyor

Kadına çarşafı yakıştıramıyorum bu yüzden çarşaf düşmanıyım (kadına değer veriyorum diye )diye beni dinsiz yerine koyan kadınlardan zerre kadar anlamayan insanla ne konuşuyorsam aslında.ben de buna güldüm işte :)

kadın kendine yakıştırmışsa çarşafı size sadece saygı duymak düşer.düşmanlık yapmak değil

Hangi kadın kendine çarşafı yakıştırır.Böyle olmasına inandırıldığı için giyme ihtimalini düşünmeme ihtimalinize çok şaşırdım ?

Hangi kadın kendine çarşafı yakıştırır.Böyle olmasına inandırıldığı için giyme ihtimalini düşünmeme ihtimalinize çok şaşırdım ?

önyargılısınız size göre kapanan çaraf giyen her kadın zorla kapatılmıştır böyle inandırılmış inanmışsınız
çevremde ailesinin isteğiyle başını açamak zorunda kalan kapanmak isteyen çok tanıdığım var ben onlara düşmanlık beslemiyorum

Kadını özgür iradesinden yoksun bırakan insanlara düşmanım evet .. Var mı itirazı olan ?!?!
Hala çarşafta kaldınız yalnız diğer yazılarımı okumanızı tavsiye edeceğim .

Medeniyetse Açmak Bedeni Hayvanlar Bizden Daha Medeni demiş Mehmet Akif Ersoy. Demek ki siz yanlış düşünüyormuşsunuz...

Birde

Bacımın Örtüsü Batmakta Rezilin Gözüne... Acırım Tükrüğe Billahi Tükürsem Yüzüne demiş Necip Fazıl Kısakürek...

tunakan

Uzaklaştırıldı
Kim ne giyerse giysin bir diğerini alakadar etmez. Demokrasilerde kıyafet serbestisi vardır ve olmalıdır. Değil türban, çarşaf isterse çuval giysin umursamayın. Her iki taraf içinde geçerli olan şey UMURSAMAMAK olmalıdır. Umursarsanız, tepki gösterirseniz karşılığı aynı olur ve olacaktır.

Necip Fazıl'ın çok güzel bir şiiri daha vardır!

Kadın Bacakları

her kadının bastığı yerde sanki kalbim var
kalbim ki vahşi bir zevk alır ezilişinden
omrümüzün geçtiği yolda, bana sorsalar
gidiyorum bir kadın bacağının peşinden

bir kadının içinden ağlayışı, gülüşü
gözlerinden ziyade bacaklarına yakın
bir lisandır onların duruşu, bükülüşü
kadınlar, onlar varken konuşmayınız sakın

ince sütunlardaki ilahi güzelliğe
bacakların ruhudur şekil veren diyorum
bacakları bir kalın örtüde saklı diye
mermerde kalbi çarpan venüsü sevmiyorum

boynuma doladığım güzel putu görseler
insanlar öğrenirdi neye tapacağını
kör olsam da açılır gözüm ona sürseler
isa’nın eli diye bir kadın bacağını.

tunakan

Uzaklaştırıldı
Sayın site sahibi, adminler ve üyeler, pek fazla anlamam ama bir önceki iletimde, Necip Fazıl şiirine +13 yada +18 uyarısı koymam gerekiyormuydu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt