Örtülüler diye müzeden zorla çıkarıldılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aşağıdaki yazının son bölümünü (kırmızı bölüm) hazmedebilirsen sorunun kalmaz consume..
Sanırım öncelikle kadınları bir insan yerine koyarsan senin için sorun kalmaz.,bunun hazmedebilecek tarafı yok.Bayanlar da insandır.Bunu algılıyamıyor olman çok acı ...
Evet kadınlar çarşafa layık değildir.Bunu nesi sana batıyor ?!?!?!?

R

redyellow

Ziyaretci
Sanırım öncelikle kadınları bir insan yerine koyarsan senin için sorun kalmaz.,bunun hazmedebilecek tarafı yok.Bayanlar da insandır.Bunu algılıyamıyor olman çok acı ...
Evet kadınlar çarşafa layık değildir.Bunu nesi sana batıyor ?!?!?!?

bak öncelikle BATIYOR vs. laflarını kendine yakıştırıyor musun?

Sana bu şekilde hitap edilmesini ister misin? istemezsen sen de başkalarına hitap etme. (sen bana böyle yazsan da ben sana böyle hitap etmem, ben başkaları ederse diye seni uyarıyorum)

İkincisi kadınları insan yerine koyan benim, aksini yapan sizsiniz.

Nİye:

Bir kadın diyor ki ben çarşaf giyeceğim.

Ben diyorum saygı duyarım.

Siz diyorsunuz ki zinhaaaaar olabilemeezzzzzzz!

yahu o kadın tercihini o yönde yapmış, size ne?

Bunu dahi anlayamazken tutup da bana bu şekilde hitap etmen çok yanlış.

Evet bayanlarda insandır.. ama "çarşaflı bayanlarda" dahil!

Bunu diyen sensin .Kadına seçim hakkı tanımayıp bu şekilde alıştıran farklı zihniyetler.Çarsafsız örtüsüz ise o kadını ne yerine koyduğunuz da belli.
Kısaca Kadın olmayan kadının halinden anlamaz.O yüzden boşa nefes tüketiyorsunuz.Neyin ne olduğunu kadının halini kadından başkası anlayamaz.
Kadını açalım saçalım diye bir düşüncem asla olmaz olamaz da.
Onun dışında hitap tarzımdan rahatsız olmuşsun.Bu zamana kadar konuşma tarzınla beni rahatsız ettiğinin ve benim de sana , bana davrandığın aynı şekilde davranmam neden hoşuna gitmiyor ki ?
Kötüymüş değil mi ?!

R

redyellow

Ziyaretci
benim sana "nesi sana batıyor" şeklinde bir hitabım var mı_?

zeytinyağ misalisiniz.

.Kadına seçim hakkı tanımayıp bu şekilde alıştıran farklı zihniyetler.Çarsafsız örtüsüz ise o kadını ne yerine koyduğunuz da belli.

tamamen önyargıyla tamamen iftira niteliğinde bir cümle, cevap vermek bile gereksiz. İçinizdeki önyargılarınızı yazıyorsunuz.

benim sana "nesi sana batıyor" şeklinde bir hitabım var mı_?

zeytinyağ misalisiniz.

tamamen önyargıyla tamamen iftira niteliğinde bir cümle, cevap vermek bile gereksiz. İçinizdeki önyargılarınızı yazıyorsunuz.

Bir tek size bunu ben demiyorum.Bir tek ben desem neyse.Demek ki uslubunuzu gözden geçirmeniz biraz daha dikkat etmeniz gerekli...

R

redyellow

Ziyaretci
olur, bir bayan olarak bir erkeğe NESİ SANA BATIYOR diyen siz gözden geçirmeyin de ben gözden geçireyim uslubumu!

hay hay.

"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek, istiklal savaşı başlarında ve maraşta, düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlanan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir"
Necip Fazıl Kısakürek

Demiş Necip Fazıl Kısakürek. Ve bir keresindede demiş ki:

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne

demiş üstad.

Neden insanlari kendi istek ve arzularina birakamiyoruz...?

Kadinlara Carsafi, tesettürü mecbur tutan , kapanmayi reddedenler adina karar vermis oluyorken...

Tesettürlü hatta carsaf ile yasamayi kendi tercihi olarak secenlerede, Carsaf kadinlara yakismiyor diyerek yine onlar adina karar mekanizmasi olmayi seciyorsunuz...?

Gercekten nedenini anlamiyorum, cevresi, ailesi ve kendi yasayis tarzi mutaassip olanlar tüm kadinlari tesettürlü görmek isterken,
Tesettürsüzlügü secip o sekilde yasayanlarda tüm kapanmis kadinlari acma isteginde...

Bence her iki kesimde elini cekmeli, isteyen acik yasar isteyen kapanir...Kime ne..?

Kadınları açma isteğinde değilim.Kadınlar açılmak istiyorsa açılır kapanmka istiyorsa kapanır (türban)
ama çarşafın hiç bir mantıklı açıklaması olmadığı için çarşafı mazur göremiyorum ben
kadın o ailede yaşayıp bunun doğru olduğuna inandırıldıysa(düşünmek bile yasaktır özgür iradeye bırakılması da neyinnesi kadın için ) elbetteki çarşafı seçer.
Ne heryerini açan kadını tasvip etmiyorsam çarşaflıyıda tasvip etmiyorum.
Her ikisi de kadına yakışmıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt