Ordu Kalkıyor....! var mısın yok musun?

Var mısın Yok musun?

 • Varım

  Kullanılan: 1 100.0%
 • Yokum

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Varım ama kalıcı faaliyetle. Bilimsel

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Varım ama geçici sorun hallolana kadar. Tarım-hayvanslık-ticaret

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kararsızım

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  1
Arkadaşlar yıllardır siyasetle Türkiyenin doğusu elimizden çıkarılıyor. Karşımızda bir pkk ordusu yok ama devamlı bombalar şunlar bunlar yapıyor. Nası olcak bu iş?

Bizim çok güçlü ordumuz var ama halledemedi. Ya içimizdkei hainler, abd den olan bilinçaltı korkumuz felan filan. Ama bu sorunun bi hal çaresi yok mu? Yani bedava elektrik kullanan kürtlerden bahsetmiyorum. Bizi yok eden genç kızları dağa kaldıran insan öldüren pisliklerden bahsediyorum.

Bu teröristlerin büyük sivil destekleri var. Ve oradaki kitleleri siyasi olarak istedikleri kıvama getiriyorlar. Yani sivil halk da pkk nın ve ideolojilerinin güçlenmesi ile bağlı olması gerektiği insani değerlerden uzaklaşıyor ve bizim oradaki hkümranlığımızın azaldığından işler kötüye gidiyor...

Ordu kaldırıyoruz! Milyon kişilik. Basıyoruz oraları. Silahla değil. Göçebe hayatla esnaflıkla doluışuyoruz. pkk nın sahip olduğu sivil desteğin anti sini kruuyoruz. kontra sivil oluyoruz. Devletimize sahip çıkıyoruz. Ölmek sadece polisin askerin mecbur olduğu bi iş değil. Zaten halledemediler bi şeyi.

Fikir bekliyoruz. Domates satarak mı gidelim, tornacı mı olalım, işportacı mı ne?
Şimdi silahsızlık bizi çk güçsüz kılacak. Koyun gibi avlanırız. Ama devlet silahıyla bize sahip çıkmak zorunda. Yalnız aynı devlet "sorun oldunuz" diye bizi postalicaktır.
Silahlanırsak devlete bahane olur hapse atıp bizden kurtulmaya çalışır.
Ama bizim devletimizde bizim olmasa da bi yerlere gitmek neden sorun olsun? Hak geldi mi batıl gider! İmam gelecek dertler bitecek!

Var mısın yok musun????????
Kalıcı faaliyetlerle mi gidelim göçebe mi? Yani sanayide teknik atak mı yapalıkm yoksa domates mi satalım? Ya da davar mı güdelim;?
 
Dün değil evvelsi gün bir uzman çavuşşla konuştuk, "kötüyle savaşmak zor" dedi. Ve sorduk ona;
"ordu kaldırıyoruz nası olur?"
--ne ordusu?
"Doğuya kaldırıyoruz, nası?"
--çok iyi olur, siler süpürürüz.

Olayın içinden birisi bu sözü söyledi. Ve devam etti;
--Bayrak hepimizin, devlet hepimizin sorunu nedir bunların???
 
Son düzenleme:
Üst Alt