• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Online Bankacılık işlemlerinde Kredi kartı tuzağına düşmemek için altın formüller

Okunuyor :
Online Bankacılık işlemlerinde Kredi kartı tuzağına düşmemek için altın formüller

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Online bankacılık işlemlerinde kullandığınız bütün bilgisayar ve mobil cihazlarınızın güvenlik güncellemelerinin tam olduğunu kontrol edin. Yazılım desteğinin bitmesinden dolayı Nisan 2014’ten itibaren Windows XP platformu üzerinden online bankacılık işlemlerini kullanmayın.

Çevrimiçi bankacılık işlemleri yaparken gelişmiş bir güvenlik paketinin sisteminizi koruma altına aldığından emin olun.

Eğer kredi kartı sağlayıcınız şüpheli işlemlerle ilgili bir uyarı hizmeti veriyorsa vakit kaybetmeden bu hizmetten faydalanın.

Gerçek zamanlı bir kimlik hırsızlığı ve kredi kartı izleme hizmetine üye olarak işlemlerinizi anında takip edin. Bu sayede şüpheli bir durumda olay anında önlem alabilirsiniz.

Eğer şüpheli bir durumdan dolayı kredi kartı şirketi tarafından uyarıldıysanız buna hemen cevap verin. Fakat buradaki en önemli nokta sizi arayan telefon numarasının gerçekten şirkete ait olup olmadığı doğrulamak. Bunu kredi kartı sağlayıcısının web sitesi üzerinden doğrulayın.

Eğer başınıza bir dolandırıcılık olayı geldiyse kredi kartınızı hemen iptal ettirin.

Online bankacılıkta kullandığınız bütün sistemlerde güvenlik taraması gerçekleştirin.

Kartınızı kullanarak sizin adınıza yeni hesaplar açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer hesap açıldıysa acilen kapattırın.

Kredi kartınızın hesap özetini düzenli kontrol edin.

Kredi kartı sözleşmenizi en ince ayrıntısına kadar kontrol edin. Yazılı bir kopyasını elinizde kanıt olarak bulundurun. Bazı zararlı yazılımlar aracılığıyla dijital sözleşme metinleri değiştirilebiliyor.
 
Üst Alt