• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ölürken son söz neden söylenir?

Okunuyor :
Ölürken son söz neden söylenir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Karl Heinrich Marxa göre ölmeden önce hiçbirşeye bir faydası dokunmayacak olan son söz söylemek hayatı boyunca hiçibişey yapamamış insanlar içindir.Yani insan rahat ölememektedir kendisi artık toprak olacaktır ve hayatı boyunca belki sadece kendisi için yaşamış birşeyler yapmaya çalışmıştır. Ama tüm uğraşıları bitmek üzeredir ve insan bu yenilgiyi -her ne olursa olsun bu bence bir yenilgidir- hazmedemez ve diğer insanlara birşeyler söylemek gerekliliğini hisseder.Ama tabi bu saçma sapan bir sözdür ve kimse bunu dikkate almaz.Alsada sizce bu ne kadar sürerki?neden insan bir son söz söylemek için didinir ve belki söyleyemeden herşeyiyle beraber ölür?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Marx'a göre ölmeden önce hiçbirşeye bir faydası dokunmayacak olan son söz söylemek hayatı boyunca hiçibişey yapamamış insanlar içindir.
Sizce neden Ölürken son söz söylenir?

Güzel tanımı için Marx yoldaşı saygıyla anıyorum.
İnsanların içinde UKDE kalmasın diyedir sanırım...

neseyayli

Amatör
Üye
o şunu demiş,bu bunu demiş,öteki daha başka demiş...Ben de diyorum SON SÖZ o an elimizi tutan kişiye belki de ömür boyu unutamayacağı bir armağan olacak...
Faydasını da ancak hayatta kalan kişi görebilir...

Üst Alt