Ölünce Yakılmanın İslamda yeri

Değişik ülkelerde yaşayan yaklaşık 200 Türk vatandaşı, ölümlerinin ardından yakılmak istiyor
Dünya Cenazeler Birliği Türkiye Temsilcisi Murat Arslanoğlu, değişik ülkelerde yaşayan yaklaşık 200 Türk vatandaşının, ölümlerinin ardından yakılmak için kendilerine vekâlet bıraktığını belirterek Yetki belgesi aldıklarımızın tamamı hayatta. Ölüm haberini aldığımız kişinin yakınları da yakılmaya izin verirse vasiyeti yerine getireceğiz haberturk.com

Ölünce Yakılmanın İslamda yeri nedir?
 
selam ederim;

işte bedeni görün ne kadar anlamsiz ve manasizdir ruh olmayinca. yakilsada, gomulsede amac hastalik ve koku yaymamasidir. gommek yakmakdan ileridir daha ustun bir anlayistir, cunku kotu bir goruntu cikmaz ortaya yakarken oldugu gibi.

fakat din dogru demektir,dogru yapilan iş insanlik icin hayirlidir. öldukden sonra ulu meleklerin işi sizin ruhunuz ve aklinizladir, bedeniniz topraga karisip gidecektir. nasil yolculadiginizdan sorulmazsiniz. amac sagliga ve dogaya uygun olmalidir. mezarliklara gerek yoktur dualarin ruhlara ulasmasi icin, oralar bize olumu hatirlatan ibret mekanlaridir. dogrusu ben mezarliklari cok severim, butun dertlerim bir anda hic olur gider orada.
 
Üst Alt