• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

ölüm cezası doğrumudur!

Okunuyor :
ölüm cezası doğrumudur!

Arkun

Tecrübeli
Üye
idam cezasında caydırıcılık vardır
ölümü göze alabilen ancak öldürür

Guney

Kıdemli
Üye
demegoji yapmam sayın güneyim :))
gerçekleri dile getirdim
Şimdi önce "im" ekini alalım sonrada devam edelim bu konuya...

Ben Güney ölüm cezasını her daim yanlış bulmuş ve kesinlikle olmamasından yana olmuşumdur.
Buna ister hümanızma deyin ister "iğne çuvaldız" hikayesini ekleyin..

Bir insanın yaşama hakkını kimse almamalıdır..

gordionum

Tecrübeli
Üye
çok sevdiğiniz birini öldüren bir katilin yüzüne söyleyin bunu
cinayeti işleyenin suçuna bedel olarak, katilin canını aldık sayalım . bu durum mağdurun ailesini ve yaşadığı toplumu belki kısa bir süre için rahatlatacaktır.

ama suç adam öldürmekti, ve cezanın ölene faydası olmadı ki! giden geri gelmeyeceği için ve idam bu suçun hala işlenmesine mani olmayacağından, cezaların amacı gerçekleşmiş olmayacaktır. bu da ne mağdurun yakınlarını ne de toplumu, asla tatmin etmeyecektir.

gordionum

Tecrübeli
Üye
ceza vermenin amaçları;
1-Suçluyu toplumdan uzaklaştırıp tekrar suç işlemesini önlemek
2-Suçluyu ıslah etmek ve topluma kazandırmak
3-Caydırıcılık, ibret alınmasını sağlamak
4-Bedel ödetmedir.

mesala apo şu an imralı yada ölüm yerine bir çalışma kampında, taş kırsa iyimi olur-kötümü?

toplumdan uzak
pişmanlık duyacak
bu duruma düştüğüne lanet edecek
bedelini yaşamı boyunca hamallıkla çekecek

sizce güzeli öldürmekmi-yukarıda yazılanlarmı?

Masterlord

Kıdemli
Üye
idam cezası 2 durumda geçerli olmalı

vatana ihanet
tecavüz

gerçi vatana ihanette daha ağır cezalar düşünülmeli

işkence gibi

1)deri yüzmek
2)kişi canlı iken organlarının bi kısmını bağışlamak
3)kapalı bi odada el kol bağlı iken söndürülebilecek bi atesle biraz kızartmak iyilestirildikten sonra yine aynısını yapmak

yada führer yönetmleri

apoya su saydıklarımdan bi tanesi yapılsa dağdakiler cin çarpmışa döner

bunlar hayal değil
ins gerçek olacak

hatta hiç uğrasmasınlar
nükleer füze yada kimyasal silahla içteki ve dıştaki hainleri temizleseler dahada iyi olur

tüm bunlar olduğu gün insan hakları kardeslik diyecegim :)))

deniss

Acemi
Üye
Siirt’te dördü kardeş, 7 ilköğretim okulu öğrencisi kıza 14-70 yaş arası onlarca erkek tecavüz etti. Olay açığa çıkınca 17 kişi tutuklandı, 25 kişi hala gözaltında. Ancak koca kasaba herşeyi bilen ve sessiz kalan insanlarla dolu... İlköğretim öğrencisi H.T. (14), geçen yıl okulu bırakan ablası S.T. (16) ile birlikte kendilerine tecavüz eden onlarca erkeği şikayet etmişti. Kız kardeşlerin maruz kaldığı bu durum, iki yıldır devam ediyordu. Sonunda bu olay 10 Nisan’da yargıya taşınmıştı. 100 erkek sorgulanmış, 16’sı tutuklanmış, 25’i gözaltındaydı.
Yaşları 14-70 arasında değişen 100 erkeğin arasında kimler yoktu ki: Okulun müdür yardımcısı, kızların sınıf arkadaşları, Siirt’in tanınmış ailelerine mensup esnaf, hacı dedeler, bir asker, bir polis...
Polis ve Savcılık soruşturmayı derinleştirdikçe, mağdur kızların sayısı 7’ye çıktı. Kızlardan 2’si, H. ve S. gibi kızkardeş ve 4’ü aynı okulda okuyor, 2’si de yine aynı okuldan mezun

Bunlar yaşasalar söylesinize ailelerine ne faydası olacak? Mide bulandırıcı insanlar. Allah korusun bunlardan biri benim babam olsa gebersin isterdim...

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
idam cezası 2 durumda geçerli olmalı

vatana ihanet
tecavüz

gerçi vatana ihanette daha ağır cezalar düşünülmeli

işkence gibi

1)deri yüzmek
2)kişi canlı iken organlarının bi kısmını bağışlamak
3)kapalı bi odada el kol bağlı iken söndürülebilecek bi atesle biraz kızartmak iyilestirildikten sonra yine aynısını yapmak

yada führer yönetmleri

apoya su saydıklarımdan bi tanesi yapılsa dağdakiler cin çarpmışa döner

bunlar hayal değil
ins gerçek olacak

hatta hiç uğrasmasınlar
nükleer füze yada kimyasal silahla içteki ve dıştaki hainleri temizleseler dahada iyi olur

tüm bunlar olduğu gün insan hakları kardeslik diyecegim :)))
inanamıyorum nasıl bir çocukluk yaşadınız siz.korkunç.
bir insan bu kadar acımasız ve zalim olabilirmi.
sizin miliyetçi duygularınız bütün insani ve vicdani duygularınızın önüne geçmiş
bu korkuç dehşet verici bir durum
işlenen suç her ne olursa olsun işkenceye kesinlikle hayır.
ama çocuk tevüzcülerinin yaşama hakı olmamalı bence

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Hitler, Apo, Stalin ve 1,5 yaşındaki çocuğa tecavüz eden sapıklar, kesinlikle idam edilmelidir.

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
peki ölüm cezası kişiyemi yakınlarınamı verilmiş oluyor? zira ölen gidiyor ama esas acıları, geride bıraktıkları çekmiyormu?
Peki bu kisi bircok kisiyi öldürmüs ise , aslinda o kisileri degilde yakinlarinida öldürmüs oluyor..! Sizin mantiginiza göre. Idam cezasi verilsin mi verilmesin mi denilen kisilerin olasi öldürdügü kisiler ve yakinlarinin ne günahi var..? öldürülen kisilerin yakinlari bunun acisini cekmiyor mu...?

Mesela : Katil diyelim ki sizin ailenizden (Allah korusun ) bu kisiyi idam etmek , size ceza vermek anl***** geliyor ( yanlis anlamadi isem )
Peki baska bir katil sizin ailenizden birinin canina kast etse onu yasatmak cezasini vermemek sizin ailenizin tam***** bir zulüm , katile ise yasama hakki vererek mükafatlandirma olmaz mi..?

Üst Alt