• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

ölüler yasta hep

Okunuyor :
ölüler yasta hep

tad1960

Tecrübeli
Üye
ÖLÜLER YASTA HEP

Bir sürü güneş,çığlık çığlığa gölgeler
Ziyan olmasın zehiri kendini soksun akrep
esniyor gök,çöktü çökecek yer
Beni kimler avutsun ölüler yasta hep

Hüzün çiçek açmış yok hiç bir karaltı
Bu sessizlik nerden yankı bulur bilinmez
Bendim asılan o masum belki bin kez
Anlatma bana biliyorum rüyalarını

TürkayArif Damla

Düzenlenmiştir

Son düzenleme:

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
ÖLÜLER YASTA HEP

Bir sürü güneş,çığlık çığlığa gölgeler
Beni kimler avudsun ölüler yasta hep
Esniyor gök çöktü çökecek yer
Ziyan olmasın zehiri kendini soksun akrep

Türkay Arif Damla
ustaca yazilmis bir dörtlük, ama sanki 4. misra sanki egreti durmus gibi...
oraya gelince bir , ne bileyim anlatamadigim bir durum cikiyor...siirin akisi yönünde..
Ama gercekten hosuma gitti yüregine saglik...:eek:k:

tad1960

Tecrübeli
Üye
yorum

şiirin omurgası benim için o satırdı. dışardan bakılınca sırıtıyor demek önemli olanda bunu görmek,şiir başka yerlere gitmiş.toparlamaya çalışırım.ciddi ve yerinde yorumunuz için teşekkür ederim.cesaret verdiniz

tantal52

Acemi
Üye
denenmeden ulaşılmaz bazı gerçeklere.biraz daha gayret. şiirin yapısını beğenmedim ama imgelerin güzel. şekilsel güzelliği ve ahengi tam oturtamamışsın.

tad1960

Tecrübeli
Üye
Eleştiri eleştiri ise ölüyü bile diriltmeli,canlandırmalı .ikinci defa bu karalamayı eleştiren bir yorum alıyorum.çalışmamda bazı düzenlemeler yapma zorunluluğu doğdu.demekki kel alaka bir durum var.Demekki şiirin olmazsa olmazı olmadan olmuyor.İnşallah çuvallamam.Teşekkür ederim.

RABİA

Bağımlı
Üye
Ziyan olmasın zehiri kendini soksun akrep ...

Evet, biraz kel alaka durumlar var şiirde...ama ben bu mısrayı beğendim sadece.

Size nacizane önerim,şiir yazmış olmak için şiir yazmayın.

sağlıcakla kalın:)

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
aslinda yazmayacaktim , ama siir gercekten hosuma gitti..dedigim gibi 4. misraya geldigimde hep frene basmak hissiyati dogdu okurken...ama siirin müellifi siz öyle uygun görüyorsaniz yinede siir icin yüreginize saglik demek düser bize

tad1960

Tecrübeli
Üye
Bu sessizlik nerden yankı bulur bilinmez derken huzura çıktım sanıyordum ,gelen sesler böyle olmadığını gösterdi.Sonuçda bu şiir, vahiy yoluyla gelmiyor,insanızsonuçta,saçmaladıklarımızda oluyor.teşekkürler arkadaşlar

Üst Alt