Öldükten Sonra Ne Olur

Bedenin ne olduğunu merak edenler vardır
eğer vücut 2 gün içinde gömülmezsse çözülmeye kokuşmaya başlar.

İnsan vücudu normal şartlar altında kalbi durduktan sonra 12 saatlik bir sertleşme sürecine girer.
Vücut setleşir daha sonra Kendini bırakmaya başlar. Vücudun kendini bırakması demek artık Geri dönüşülmez hücre kaybına uğramaya kokuşmaya başlamasıdır.

-- Erkekler öldükleri zaman bir miktar sperm boşaltır. Bu yüzden Öldükten sonra yıkama geleneği birçok eski dinde vardır. Vücuttaki sıvılar salınma boşalma eğilimindedir.

Genelde Müslüman mezarlığında kefen konulur, ve üstüne yan tahta konulur . Mezarlıkların derinliği Bel boyundadır. kadınlarınki biraz daha alçaktır.

Vücudun çürümesi ortalama 7-8 yıl sürer Mezar çöktüyse Mezarlığın ortası çukurlaşır.
Tahtalar çürümüş vücut artık kalmamış demektir. Toprak tahtaları da yer. Sadece kafatası ve çürümüş toprak sarısına kaçan kemikler kalır.


Hristiyan mezarları Tabutla konulur Ortalama çürümeleri 9-10 yıl sürer Tabut tamamen çürür tabut adına hiçbirşey kalmaz. Erkek ve kadınlar elbise ile gömülür.
10 yıl sonra tabuttan hiçbir eser kalmaz tek kalan şey kafatası, çürümüş kemikler (sadece kalın olan kemikler kalır) birde deri bir kemer. Birkaç iğne gibi olmuş tabut çivisi. Altın diş.
Hristiyanlarda öldükten sonra aynı mezara aileden 4-5 kişi gömülebilir. Eski kemikler bir torbaya alınır. Ve yeni ölenin baş ucuna konulur. Ancak önceki ölen fert 8-10 yıl geçmediyse , aynı yere gömülmez. Kemikler çıkarılıren aile fertleri görür.

alıntı değildir....
 
Son düzenleme:
Bu yüzden ise yarayabilecek bütün organlarimi ve kalaninida üniversiteye kadavra olarak bagislamayi düsünüyorum...

Öyle ve ya böyle... Sonra ver elini doga, ilk bastaki gibi... Cicek ol, bulut ol. Yeni birseylere hayat katmaya.
 
Öldükten sonra sadece bunlarmı oluyor orkuorkun ?Başka şeyler olmuyormuymuş ?Hani öbür dünya,ruh meselesi..onları bekliyordum yazıda ama beden meselesini anlatmışsın..Yinede detayları bilmiyordum teşekkürler..
Diğer konuyada bilimsel bir açıklama getirirsen memnun olacağım :))
 
Olunun sagligi

Merhaba!

Sayin Orkuorkun!
Benim ilgimi ceken olum sonrasini;SAGLIK basligina tasimaniz.
Onun icin tikladim.
Olunun sagligi olmiyacagina gore...

Herhalde organ bagisina bagliyacaksiniz diye dusunenlerdenim.
 
Üst Alt