Öküzlere..

Geri ülkelerin birinin devlet başkanı, başbakanıyla birlikte otomobille bir şehre gidiyordu. Şehirler arası yolda bir süre gittikten sonra önlerine yolun ortasına yatmış bir öküz çıktı. Polis arabasından inen görevliler öküzü kaldırmak ve yolu açmak için uğraştılar ama bir türlü kalkmıyordu öküz. Bir süre sonra başbakan da gitti onların yanına. Ne yaptılarsa, ne ettilerse bir türlü kalkmıyordu öküz yerinden. Bütün bu olanları arabasının içinden izleyen devlet başkanı sonunda dayanamadı. Otomobilinden indi, yavaş yavaş öküzün yanına gitti. Eğildi öküzün yanında, hayvanın kulağına bir şeyler söyledi. Ve öküz anında kalktı, tarlanın arasına dalarak uzaklaştı. Başbakan ve bütün görevliler şaşkınlık içinde kalmışlardı. Biraz sonra hepsi arabalarına bindiler ve yola devam ettiler. Başbakan, devlet başkanına öküzün kulağına neler söylediğini sordu. Devlet başkanı güldü: “Öküzün kulağına şunları söyledim: Bana bak, haddini bil! Ben senin gibi milyonlarca öküze hükmediyorum, sana mı söz geçiremeyeceğim? Hadi kalk bakalım oradan!”

facebook
 
Devlet başkanı güldü: “Öküzün kulağına şunları söyledim: Bana bak, haddini bil! Ben senin gibi milyonlarca öküze hükmediyorum, sana mı söz geçiremeyeceğim? Hadi kalk bakalım oradan!”

yani asil söylenleri anlamiyanlara ne demeli...

devlet baskani demiski senin gibi milyonlarca öküze, dememiski milyonlarca iki ayakli öküze...

simdi sorasim geliyor o öküzse yanlis anliyanlar ne ,biliyorum diyecegimide öküze hakaret olmazsa...;)
 
dögru demis milyomlarca okuzvar ister yen verilsin isterse merilmesi
kaderine razilar.

selam ederim;

ayıp ayıp üstadım kimin neyi kast ettiği ne amaç ile söylediği ortada. çanak tutmayın bu bölünmeye. bu millet azizdir. kendi fikrinde olmayanlar düşünmeden yoksun öküz ve koyun denecek öylemi? bunun adı bağnazlık tutuculuk anti demokrasidir. bu aziz milletimizi aşağılayıcı düşünceye katılan herkezi kınıyorum.
 
Üst Alt