Okumaya Değer Çok Güzel Sözler

Merhaba

edgar_morin_120x0.jpg

İnsanoğlu hem bilgedir, hem tuhaftır.
İnsanca yaşaması için mantık kadar duyguya,
bilim kadar efsaneye muhtaçtır."

Edgar Mori

"Ve deliliğimde hem özgürlüğü hem güvenliği buldum;
yalnızlığın özgürlüğü ve anlaşılmazlığın güvenliğini
Bizi anlayanlar, bizden bir şeyleri tutsak ederler çünkü"

Halil Cibran

''Yavaş yavaş anlıyorum ;en büyük hasreti ruhumun çektiğini..ve gurbetin en katmerlisini kalbimin beslediğini..Ya Vedud,Ya Mahbub,Ya Habib,Ey Sevgili !Her şeyimle,büs bütün,tas tamam iliklerime kadar sonbaharım...Kaldır beni visale döküldüğüm yerlerden...''

Murat Safitürk

Ey müteşekkî! Sen nesin? Neye binaen itiraz ediyorsun? Cüz’î hevesini külliyat-ı kâinata mühendis mi yapıyorsun? Kokmuş olan zevkini nimetlerin derecelerine mikyas ve mizan mı yapıyorsun? Ne biliyorsun ki, nikmet olarak gördüğün şey belki ayn-ı nîmettir? Senin ne kıymetin var ki, sineğin kanadına müvâzi olmayan hevesini tatmin ve teskin için felek çarklarıyla hareketten teskin edilsin? Mesnevi-i Nuriye

‎"Zaten, insanların ekserisinin, kendilerine hidâyet geldiği halde iman etmemelerinin başlıca sebebi: "Allah bula bula bir insan mı seçip halka elçi gönderdi?" demeleridir. De onlara: "Eğer yeryüzünde uslu uslu yürüyen melekler olsaydı, ancak o takdirde Biz onlara melek elçi gönderirdik."

İsra Suresi 94 - 95.

"Onların yanları yataklarından uzaklaşır (teheccüd namazı kılmak için yataklarından kalkarlar), korkarak ve umarak Rablerine dua ederler ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (hayır için) harcarlar. Yaptıklarına karşılık olarak onlar için gözlerini aydınlatıcı ne güzel (nimetlerin) saklandığını hiç kimse bilmez" (es-Secde, 32/16-17).

''Kaçan kaçana,kulağını tıkayan şeytanlar gibi tırsıyoruz gece yarısı kalkmaktan...Kuşluk vakti bir kaç iyi şey yapmaktan...''

‎"Zaten, insanların ekserisinin, kendilerine hidâyet geldiği halde iman etmemelerinin başlıca sebebi: "Allah bula bula bir insan mı seçip halka elçi gönderdi?" demeleridir. De onlara: "Eğer yeryüzünde uslu uslu yürüyen melekler olsaydı, ancak o takdirde Biz onlara melek elçi gönderirdik."

İsra Suresi 94 - 95.
Selam!

Hop,hooop!
Sike yapmak yok!

Allah cc sozlerini yazmak yok.
Onlara karsi cikaracak beser sozu
Nereden bulacagim?

Insan sozu insan sozune karsi......

Üst Alt