• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Okumaya Değer Çok Güzel Sözler..

Okunuyor :
Okumaya Değer Çok Güzel Sözler..

RABİA

Bağımlı
Üye
"Korkuyorum bir gün biri çıkıp ''ey insanoğlu!'' diyecek ve kimse üzerine alınmayacak!"

İlhan Berk

RABİA

Bağımlı
Üye
“Bazen bazı şeyleri söylemeye hakkım var diyorum, ama söylersem karşımdakine haksızlık olacak, susuyorum. Yine bazen söyleyeceklerimi karşımdakinin duyma ve bilme hakkının var olduğunu görüyorum, ama bu kez bakıyorum benim söylemeye hakkım yok, yine susuyorum. Ancak
gördüm ki olgun ruhlar, sözcükler olmadan da duyuyorlar, anlıyorlar, konuşuyorlar ve paylaşıyorlar…”

L.Chesterfield

RABİA

Bağımlı
Üye
Yan yana yürümeyelim diye dar yapılmıştı kaldırımlar
Ve yine yan yana yürümeyelim diye dar kafalıydı insanlar
Ve sırf dardı diye kafalar düşünmeyi bırakıp sevmeyi denedik
Sarılmak yakar bizi deyip aşkı hep uzaktan sevdik.
Charles Bukowski

mopsy

Emektar
Üye
Yan yana yürümeyelim diye dar yapılmıştı kaldırımlar
Ve yine yan yana yürümeyelim diye dar kafalıydı insanlar
Ve sırf dardı diye kafalar düşünmeyi bırakıp sevmeyi denedik
Sarılmak yakar bizi deyip aşkı hep uzaktan sevdik.
Charles Bukowski
Merhaba

...Sarılmak yakar bizi deyip aşkı hep uzaktan sevdik.

RABİA

Bağımlı
Üye
''Yalan söylemek, yaratıcı bir süreç gerektirir. Gerçeği söylemek çok daha basit bir işlemdir.''

Son düzenleme:

RABİA

Bağımlı
Üye
''Zamanları birbirine bağlayan en iyi yol, aynadır; bütün iyi ve sağlam yolculuklara aynanın içinden geçilerek çıkılır. Her insanın kendine yaptığı ilk yolculuk, ayna yoluyla olmuştur. Her genç kız ve kadın, kendini ayna yoluyla keşfeder, ayna yoluyla yeniden şekillendirir ya da değiştirir. Herkes kendi yolculuğunun sırrını kendi aynasına sırlar. İnsan, kendine tuttuğu aynayla yolunu bulur. Ayna, yüzümüzün uğultusudur.''

(alıntı)

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Dünya tarihi, özgürlük bilinçliğinin gelişmesinden başka bir şey değildir.

RABİA

Bağımlı
Üye
"isterlerse tavuklardan alçağa da inebilirler kartallar
ama tavuklar bulutlara yükselemezler hiç"

Çehov

RABİA

Bağımlı
Üye
Halide Edip Adıvar: Ben milliyetçiliğin, muhabbetle, karşılıklı bir anlayışla dolu bir ülke yaratacağını zannetmiştim. Fakat milliyetçilik ölçüsünü kaçırdığı zaman yer yer insanları birbirini boğazlamaya, yeryüzünü bir mezbahaya döndürdüğünü gördüm.

Üst Alt