Okul mu Cami mi?

Okul mu Cami mi?

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
redyellow;306449Okul deyip camiyi dışlayan bir DİNDAR![/QUOTE' Alıntı:
Cami yapmakla dindar olunuyormuş demek. Haydi zenginler cennetin yolu açıldı size.
Aklıma geldi; eskiden köye cami yaptıracam diyen politikacı oyları toplayıp sonradan Zübükleşirdi.

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,

Ne dayatması , sen hayatın boyunca hiç bir sınava girmedin sanırım...Girmiş olsaydın sorulara DAYATMA mı diyecektin...!!!

Sağlıcakla kalınız...

tabi canım sınavlarda anneni mi çok seviyorsun babanı mı diye soruyorlar:)

hey Allahım ya:)

Cami yapmakla dindar olunuyormuş demek. Haydi zenginler cennetin yolu açıldı size.
Aklıma geldi; eskiden köye cami yaptıracam diyen politikacı oyları toplayıp sonradan Zübükleşirdi.

Afedersiniz size cami yapın vs. diyen mi oldu?

hakkaten yazacak bir şeyiniz kalmayınca böyle dağıtmak zorunda mısınız?

Ne alaka cami yapın, ne alaka zengin vs.vs?????????

ortada bir soru var:

okul mu önce cami mi önce yapılmalı.

Sana git cami yap diyen yok.

Sadece soruya cevap veriliyor burada.

Ben her ikisi de yapılmalıdır ikisi de ihtiyaçdır diyorum sen ise "hem de dindar olduğun" halde illaki birisini seçiyorsun!

Aklına cami yapacam diyen zübükler geliyor da okul yapacağım, yol yapacam, köprü yapacam deyip oy toplayan zübükler diye gelmiyor?

Herhalde "çok dindar olduğundan"dır:)

Cami yapacam diye insanları kandıran zübükler varsa o zübüğün suçudur caminin değil!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sınava girmediğiysen ben ne yapayım...Öğren de gel o zaman...!!! Git sınava girenlere sor...Dünya hayatı da sınav değil mi...Senin şık koymak gibi bir HAKKIN / HÜKMÜN mü var...??? Sadece şıklardan birini seçersin...Ulemalara sorabilirsin...

Sağlıcakla kalınız...

Cami yapacam diye insanları kandıran zübükler varsa o zübüğün suçudur caminin değil!

Bunu okuyunca aklıma Nasrettin hocanın fıkrası geldi.

Nasrettin hoca işsiz kalmış. İş bulamaz. Hoca hergün camiye gidiyor dua ediyormuş. Bir sabah kalkmış ve iş bulamayacağını anlayınca başka camiye gitmeye karar verir. Gittinin ertesi gün iş bulunca uzun süredir gittiği caminin yanına gelir ve derki.. Yazıklar olsun sana. İki haftadır namaz kılıyorum senin yüzünden duam kabul olmuyor. :)

R

redyellow

Ziyaretci
Bunu okuyunca aklıma Nasrettin hocanın fıkrası geldi.

Nasrettin hoca işsiz kalmış. İş bulamaz. Hoca hergün camiye gidiyor dua ediyormuş. Bir sabah kalkmış ve iş bulamayacağını anlayınca başka camiye gitmeye karar verir. Gittinin ertesi gün iş bulunca uzun süredir gittiği caminin yanına gelir ve derki.. Yazıklar olsun sana. İki haftadır namaz kılıyorum senin yüzünden duam kabul olmuyor. :)
Nasrettin hoca "sınava girmemiş" belli:)

ortada bir soru var:
okul mu önce cami mi önce yapılmalı.
Sadece soruya cevap veriliyor burada.

Ben her ikisi de yapılmalıdır ikisi de ihtiyaçdır diyorum sen ise "hem de dindar olduğun" halde illaki birisini seçiyorsun!

Aklına cami yapacam diyen zübükler geliyor da okul yapacağım, yol yapacam, köprü yapacam deyip oy toplayan zübükler diye gelmiyor?

Herhalde "çok dindar olduğundan"dır:)

Sonunda ortada bir soru olduğunu anlamana sevindim. Ama bir de soruyu anlasaydın... :)
Cami kadar oyu hiçbiri getirmez. Din denince akan sular durur bizde çünkü...

R

redyellow

Ziyaretci
Sonunda ortada bir soru olduğunu anlamana sevindim. Ama bir de soruyu anlasaydın... :)

Cami kadar oyu hiçbiri getirmez. Din denince akan sular durur bizde çünkü...

Çok mu sevindin? bilseydim daha önce sevindirirdim:)

ben sonunda anlamışım da sen hala anlamamışsın be arkadaşım benim yazılarımı. onun için uzatmaya gerek yok.

Ben geç de olsa soruyu anlıyorum ama siz önyargılarınız dolayısıyla benim yazılarımı anlamamakta direniyorsunuz!

sizi daha fazla direnme zorunda bırakmamak için kesiyorum:)

Müslüman için elbette ki öncelik İman'ı ve onun yerine getirmekle zorunlu olduğu görevlerdir, onun için Namaz ise başı çeker. Elebette yaşam sadece Namazdan ibaret değildir, zira yaşam devam ediyor. Ancak buradan takip ettiğim kadarı ile Camii isteyen arkadaşlar okul da iseriz diyorlar, yani hayır okul olmasın sadece camii olsun demiyorlar. Bunu da demezler çünkü onlar Müslümandır. Karşılarındaki şahıslar Müslüman olmasa dahi onların sıkıntıya girmesi Müslümanlara zul gelir, her şeyden evvel imanlarına terstir. Şimdi olaya böyle baktığımızda (B.k ile yapılan nedir..? sidik neyi bozuyor..?)

Biz de camii olmasın demedik ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt