• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Okan Bayülgen

Okunuyor :
Okan Bayülgen

karafetva

Tecrübeli
Üye
Gayet eğlenceli (ve sunucusunun Beyazit olan ismini beyaz diye kısaltmasıyla milliyetine muhalefetten başka kendi ismini beyaz it/beyaz köpek sıfat tamlamasına çevirdiği) bir program olan Beyaz Show un alternatifi ve kanka-programı olan, bir zamanların efsane dizisi olan ve dizideki karakterin isminin baş harfi olan "z" harfini ekrana kılıçla kazıyarak yazdığı Zorro dizisinin taklidi fragmanlarla ortaya çıkan telefonla yayına bağlananlara keeeees diye bağırarak telefonunu kapattıran zaga programının sunucusu olan, psikolojideki insanlara iyi/kötü etkileşim yaparak değerlendirme yapan araştırma taktiğindeki Beyaz Show un Türk toplumuna olan toz pembe davranışına zıt olarak toplumu rencide etmekten çekinmeyen (zaga) programın asi çocuğudur.

gavuristan artislerinden birine çok benzemekte ki izleseniz onun imitasyonu olmaktan öteye geçemediğini fark edersiniz.

Elmalılı Hamdi Yazır isimli, II.AbdülHamid in tahttan indirilmesine imza verdiğinden ötürü kendisini pek hayırla yad edemediğimiz ama her ne kadar yarım bıraksa da Kuran-ı Kerim mealine başlamış olan değer verilen zaatın torunudur. Bu meale de M.Kemal in öncülük yaptığı bilinir. Bayülgen Elmalılı nın anne tarafından torunuydu hatırladığım.

Esra Ceyhan ın kadın tarz bi programında Esra Ceyhan ile dalga geçmiş, Esra Ceyhan ın tepkisine rağmen arkadan orkestranın Okan Bayülgenin dalga geçer esprilerine tempo vermesi üzerine Esra Ceyhanın dönüp orkestraya "N'oluyo" demesine sebep şahıs.

Türkiyede Gezi diye bilinen büyük yankı uyandıran eylemlerin başlamasında efektif olan ve gezi eylemlerinin başlangıcı olan küçük toplantının anında büyük bir kitle olmasını "rihanna konserinden çıkanlar bizi gördü. Aaaa burda n'oluyo dedi" tipi meraklımanyakların ilgisinden olduğunu itiraf eden şahıs.

Bir üniversitedeki seminerinde ağzında sönük bir sigarayla dolaşmasına tepki olarak bir kızcağzın "ya onu ağzınızdan alın ya da ben gidiyorum" sözlerine saçma salak ve de şaşalak biçimde cevap veremediği uzun sözleri ile insanların işitme organının ömrünü kısaltırken güvenliğin kızı dışarı alma teklifine "hayır kalabilir" diyen şahıstır.

Bir dönem çok gündemde olan paparazzilerin ünlülerin peşinden koşma zamanlarında "burası benim mahallem" diyerek kameraları eliyle kapatan şahıs.

Saadettin teksoy isimli deve ile çöllerde gezinen bir bölüme de imza atmış "ben Saaaadettin Teksoy!!" diye kendisini tanıtan zaat ile tv üzerinden takışmış ve Teksoy un Bayülgenin kafasını ekranda okşayarak "cici cici" biçiminde hicvine peşinden bıdı bıdı cevaplar yetiştirmiş şahıs.(teksoy altta kalmıştı hatırladığım)

Programına aldığı kişilere yapmadığı ukalalık kalmadığı halde birilerinin kaçırmadan programını izlediği şahsiyet. Aynı zamanda tv arkası mıydı neydi o tip bi isimle tv dünyasında olup bitenlerle alabildiğine alay ederek milleti rezil eden şahıs.

Kerim Akbaş isimli Samsunlu kendi çapında memleketteki sorunları araştırıp tv de programını yapan ve tanınmamış, programında çokça "doğmamış yetimin hakkını yiyorlar" diyen zaatın Türkiyenin en çok izlenen kanalında Bayülgen tarafından çağrılıp da (yetimin doğmamışı nasssı oluyo mantığıyla) "doğmamış yetim nedir" diye alayı basmasının ardından Kerim Akbaş a "benim arkadaşımın karısı 6 aylık hamileydi. ARkadaşım pkk ile çatışmaada şehid oldu. 6 aylık bebeği babasız kaldı. Doğmamış yetim işte odur" diye mors alfabesini öttüren cevabı verdirmiş şahıstır.

Saba Tümerin kendisinden çok şey öğrendiğini söylediği şahıs.

Yıllardır ününden bi şey eksilmemesine rağmen halen daha ne işe yaradığını anşayamadığımız, yarım bıraktığı Fransadaki eğitimi için "zor" diyen bu kafa ile yaptığı işlerin kolaylığını düşündüren,kolayların da birilerinin amacına gayet kolay hizmet edebildğini hatırlatan şahıs.

Kendisini tarif etmek için bu yazıda kullandığımız çok sayıdaki "şahıs" sıfatının ardından birilerinin belki bi baltaya sap olur yani adam olur diye umud edebileceği ama bizim gölge etme başka ihsan istemez düşüncesi ve "gaç urdan" şeklindeki yolu açma hitabı ile tanımladığımız umutsuz vaka. Ama Allah(c.c.) tan umut kesilmez..

Son düzenleme:

karafetva

Tecrübeli
Üye
Bir zamanlar günlük yarım saat boyunca zoraki hayatımıza girmesiyle, yani tv den bi şeyler izlemek eğlenmek isteyenlere periyodik olarak dayatılması ile ailemize girmiş ama en fazla ailemizin çipi olabilecek kişi. hatta birilerinin cozutup çipin teki diyedebileceği kişi.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Ayrıca bir tv programında bir profesör tarafından kişilik analizi yapılmasına ilgi gösterip o programı kendi programında yayınlayıp "Okan Bayülgen gibi kişiler yaptığını tam yapan yatağa çorapla yatan yani yattı mı adam gibi yatan...." tipi sözlerine "çünkü ben yattı mı adam gibi yatarım" diye kahkaha ile vurgu yaptıktan sonra spikerin profesöre yönelttiği sözler için spiker de bunu kafaya alıyo işte diyen şahıs.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Beyaz Show isimli tv programında "sevgiliniz var mı?" diyen küçük bir kıza , Ata Demirer isimli varlığıyla evrim iddialarını devam ettiren (ve hatta bazen bizi de şüphelendiren) gorilsi yaratığın "n'apcan vercen mi" şeklindeki cevabına "ne var, olabilir , gayet normal" diyebilmiş ayrı bir yaratıktır okan. birileri kendisine maymun yakıştırmaları yapar.
Bu kıza verilen namusun tanımsız kaldığı zihniyet tipindeki cevap için beyaz showda (it ekini isminde yer aldırmayan) Beyaz isimli sunucu gayet utanmış biçimde demirere bakakalmış ve mahçupi tavırla gülmüştür. Sen n'aaaptın yaa modundaydı beyaz.

Meydankaya

Amatör
Üye
Okan Bayülgen, Türk gösteri adamı, oyuncu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı ve fotoğrafçıdır.

Üst Alt