Oflu hoca

Oflu hoca Cuma namazında içki içenleri fena azarlıyordu:

-"Paranızı sokağa atıyorsunuz! Kazanan kim? Meyhaneci... ...... En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin... ... En güzel ev kimin? Meyhanecinin... Ya en güzel araba? Meyhanecinin. Bu paraları veren kim? Ha sizin gibi kafasızlar..."

Aradan 2 hafta geçer, bir adam koşarak hocanın yanına gelir ve ellerine sarılıp öperek:

-"Allah razı olsun hocam, senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu.." Hoca memnun:

-"Aferin, içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum." der. Adam düzeltir: -"İçkiyi bırakmadım hocam, MEYHANE AÇTIM!"

cok güzel, kisi neyi nasil konusacagini bilmezse, bir seyi kötüleyem derken överse sonuc bu olur, yani kas yapayim derken göz cikarma olayi....

paylasiminiz icin tesekkürler sayin dogangünes...

[/B][/B]
Türkiye'nin en büyük sorunuda bu değilmi zaten sayın forumdayım beğendiyseniz ne mutlu bana...

bu sorunun asil sebebininde bilhassa devletin senelerce dine karsi vermis oldugu mücadelenin sonucu olarak dinle ilgilenen kisilerin ilminin yetersizlige mahkum edilmis olmasidir...bu ilimle verilen vaazlar bazan hikayde oldugu gibi yanlis manalar cikarilmaya müsait olmaktadir...

[/B][/B]

bu sorunun asil sebebininde bilhassa devletin senelerce dine karsi vermis oldugu mücadelenin sonucu olarak dinle ilgilenen kisilerin ilminin yetersizlige mahkum edilmis olmasidir.
Devlet hiçbir zaman dine karşı mücadeler vermemiştir.
Aksine dini daha da yaşanır hale getirmek için her türlü fedakarlığı ve yatırımı yapmıştır.
Devletin karşı bir durumu olduysa oda şerita karşıdır...

O söylemde şunu anlatmak istedim;
Devlet bireysel inanca karşı hep destek olmuştur.
Fakat bu ianancı devlet idaresinden uzak tutmuştur.

O söylemde şunu anlatmak istedim;
Devlet bireysel inanca karşı hep destek olmuştur.
Fakat bu ianancı devlet idaresinden uzak tutmuştur.

siz nasil böyle düsünebiliyorsunuz, bu zamana kadar bas örtüsü madurlari basörtüleriyle devletin nesini idare ettiler, o onlarin bireysel inanclarinin geregini yapmalarina engel cikartilmadimi...

tabi artik cok sükür biraz yavasda olsa o iskenceler bitiyor...

Üst Alt