• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Odanızı Baştan Yaratın!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Odanızı Baştan Yaratın!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Evinizde artık yenilenmesi gereken bir odanız mı var? Yeni bir soluk tüm eve canlılık getirir. Bir odayı yenilemenin püf noktaları!

Bir tema Seçin:

Odanızı yeniden dekore edecekseniz, işe bir tema seçerek başlayın. Örneğin klasik tarzı seviyorsanız, o zaman bu tarza uygun lamba, kanepe ve aksesuar seçebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz bir objeyi, odanız pek çok noktasında kullanabilirsiniz. Çiçek, kelebek, kalp, deniz, hangi temayı seviyorsanız, tüm dekoru bu tema üzerinden yürütebilirsiniz.

Ayrıca bu stili bütün evde devam ettirmek gibi bir zorunluluğunuz da yok. Evin her odası kendine özgü olabilir. Ancak banyo ve diğer odalarda seçtiğiniz temayla ilgili birkaç ufak aksesuar bulundurursanız, bütün evin içinde aynı ahengi yakalama şansınız olacaktır.

Perdeler:

Perdeler, odanıza renkli ve hoş bir görünüm kazandıracaktır. Çarpıcı bir görünüm istiyorsanız, perdelerin yere kadar uzanmasını sağlayabilirsiniz.

Yeşili Unutmayın:

Bitkiler ve çiçekler, iyi dekore edilmiş evlerin tamamlayıcısıdırlar. Mutfak penceresinin önüne yerleştirilen aromatik bitkiler gibi, odalarınızda da bazı bitkileri dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Halı:

Yaz ve bahar aylarında, canlı desenli kilimler kullanabilir, kış ayları için renk ve desen açısından zengin yün halılara yönelebilirsiniz.

Sıcaklık:

Şömine karşısında oturmayı kim sevmez? Odanızı yenilerken bir köşeye şömine yapma imkanı var mı diye kontrol edebilirsiniz. Eğer böyle bir şansınız yoksa, gerçek şömine görüntüsünde lambalardan da kullanabilirsiniz.

Aydınlatma:

Aydınlatma, tüm evinize yeni bir soluk getirmenin en kolay yollarından biridir. Duvarınızdaki tabloların üstüne ışıklar asabilir, eski abajurunuzun kafasını, yeni dekorasyonunuza uygun renklerle değiştirebilirsiniz.
MSN Kadın
 
Üst Alt