• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Obama'dan obeziteye karşı

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Obama'dan obeziteye karşı

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, çocukluk obezitesine karşı harekete geçmenin zamanının geldiğini belirterek, konuyla ilgili kampanyasını açıkladı.

Bu yıl çocukluk obezitesi sorununu önlemeye büyük önem verecek olan Michelle Obama, Beyaz Saray'daki toplantıyla "Hadi Harekete Geçelim" başlıklı kampanyasının açılışını yaptı.

Ülkedeki obezite sorununa ve "tip 2" diyabetli çocuk sayısının giderek arttığına dikkati çeken Obama, "Çocuklarımızın üçte biri aşırı kilolu veya obez. Hiçbirimiz bunu ülkemiz için istemeyiz. Harekete geçmek zorundayız, hadi harekete geçelim" dedi.

ABD yönetiminin konuyla ilgili kamu sağlığı çalışanları ve özel şirketlerle işbirliği yapacağını bildiren Obama, aileleri, öğretmenleri, doktorları ve çocukları yeni kurdukları Let?s Move internet sitesini incelemeye davet etti.

Obama'nın kampanyası, gıda seçimlerini daha iyi yapmada ebeveynlere yardım edilmesi, okullardaki yiyecek satış makineleriyle öğle aralarında daha sağlıklı yiyecek hizmetinin sağlanması, sağlıklı yiyeceklerin daha uygun ve satın alınabilir düzeye getirilmesi ve çocukların egzersiz yapması için desteklenmesi olmak üzere dört bölüme ayrılıyor.

Michelle Obama'nın kampanyasının ana başlıkları şöyle:

-Gıda ve İlaç İdaresi, gıda üretim sektörüyle ve perakendecilerle, gıda fiyatlarını daha satın alınabilir hale getirmek için çalışacak. -Amerikan Pediatri Akademisi, doktorları, çocukların muayenesinde şişmanlığı ölçmeye yarayan ölçü birimlerini kullanmaları konusunda destekleyecek.
-Okullara daha sağlıklı yiyecekler servis edilecek. İhtiyaç duyulan değişiklikleri yapmaları için okullara daha fazla para verilmesi noktasında Kongre'ye, gelecek 10 yılda 10 milyon doların harcanması talebinde bulunulacak. -Çocuklar egzersiz için özendirilecek ve Let?s Move adresinde konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler sunulacak.
CNNTurk.com
 
Üst Alt