O halde nasıl yaratıldık ??

B

bursali68

Ziyaretci
Din - Bilim Uzlaşısı ( Tümevarım )-6

Merhaba,

Bir ses dalgası koskoca EVRENİ DARMANDAĞIN eder mi....EVET...Nasıl mı bakalım nasıl...;

VAKIA
1. İza veka'atilvaki'atu.
1. o vakıa (kıyamet) bir koptu mu,

2. Leyse livak'atiha kazibetun.
2. onun oluşuna yalan diyen dil olmaz.

3. Hafıdatun rafi'tun.
3. İndirir, bindirir.

Sahya = Fonon

Sayha supersonic ses demek.Bu sesin havaya ihtiyaç duymadan büyük bir enerji birikimi yaparak havasız ortamda (Uzay-zamanda) yürütülmesi birimidir.Fonon'un havaya ihtiyacı yoktur.Yani gazları sıkıştırıp gevşettirmez.Fonon,doğrudan UZAY-ZAMANI kasıp-gevşetir.Hani uzay zaman küreydi ya? Yani eğriydi...İki tip eğriliği vardır ki,fonon iki tipi de CEBREN oluşturur.Birincisi küre gibi konveks dışarlak uzay (Gevşeme) öteki izleyen hali ise içerlek semer gibi uzay (Riemann uzayı ile Konkav olan ve eyer biçimindeki öteki çukur uzaya da Lobatchewsky uzayı dendiğini anımsayalım) .

Fonon şudur: Ses dalgası hava ort***** ihtiyaç duyar.Burada fonon yoktur, kulağımızdaki sinir uçlarına gelen bir dizi titreşim vardır.Duymayabiliriz de...Ancak FONON (Phoneon) öyle değil: Ağzımızdan çıkan HER SÖZ istisnasız olarak GÖKKUBBE denen bir devasa teleskopta odakta (Kiramen katibinde) toplanıyor.Hiç bir söz kaybolmuyor.Bunu çıkıp da uzayda aramayınız...O gideceği yeri biliyor.Allah'ımızın adı HABİRÜ haberdar olan, haberdar eden anlamında...O bir SATELİT gibidir.Her sesi Seriul-Hısab duyar (Semi) ve ilgili abonelere linkler (Kiramen katiplerine).Fonon sanki enfrasonik ya da ultrasonik bir SES FOTONU gibi davranır.

Yaşayalım da görelim: Ses bile kuantlaşıyormuş...Üstelik ahırette bir de vücudumuz konuşacak...Ben bir Hırsız isem,orada da inkar edersem.Elim konuşacak: "Ya rabbi kulun yalan söylüyor,beni kullanarak,milletin parasını hortumladı" diyecek..Bilin bakalım nasıl diyecek????

Ahırette (Mahşerde) HAVA yoktur.Nasıl konşulur acaba?FONONLA.Sesin şu özelliği vardır. Belli bir yere kadar şiddetini yitirir ve duyulmaz olur (16 ila 20 bin Hertz'den ötesini bilemeyiz).Işık da öyle...ışık demek E=hV (Planck sabiti çarpı dalgaboyu).Bu fotonun tanımı.Işık bir sokak lambasından uzaklaşıldıkça görünmez olur ama E=2hV biçiminde yazarsanız adı LASER olur,onbinlerce km öteye hiç dağılmadan noktasal olarak ve tek bir dalgaboyunda gidiverir.FOTON böyle.Ya Fonon? O da böyle...

Kohorent bir FONON aradaki mesafe ne olursa olsun,hiç dağılmadan ve havaya ihtiyaç duymadan istenilen yüzmilyarlarca km. öteye gider.Ahıreti anlatıyorum...Ve sorumu yineliyorum:

El-Ayak ve organlarımız nasıl konuşacak? Azalarımız konuştuğunda bize ŞAHİT olacakları için zaten duymak ZORUNDAYIZ.Telepati ise bireyseldir (Özel telefon gibidir, iki üç kişi arasında bir konferans ötesine geçemez yani toplu bir telepatide PARAZİT yüzünden hiçbirşey anlaşılamaz.

Bir klakson Boğaziçi köprüsünü yıkabilir.FONON da EVRENİ yıkabilir. Şimdi olayı ters çevirelim: Köprü de tersinerek KLAKSON olarak “K o n u ş a b i l i r”.Soprano frekansı yakaladı ve koca operadaki çok uzaktaki bir bardağı kırdı,ya da tersine BARDAK Soprano'yu konuşturdu.Elimiz ayağımız üyelerimiz burada SOPRANO durumunda,biz ise BARDAK durumundayız.

Kıyamet İKİNCİ SUR üflenmesindedir.Bir maddenin (Parçacığın)öztitreşimini yakalayan DALGACIK yani SES SAYHASI uzaktaki bir bardağı kırıyor ya da uygunadım yürüyen askerler veya bir klakson sesi,asma bir köprüyü SALINIM hareketlerine zorluyor sonra da köprü bir hallaç pamuğu gibi atılıyor...Bunu yapan da minicik bir klakson.Hani bir çocuğun çaldığı düdük,borazan gibi minik bir şey.Çalan da İsrafil,üfleyen İsrafil melek...Fakat o ÖZTİTREŞİM, evren denen koca bardağa "Parçak=Dalgacık" eşdeğerliliğini hatırlatınca...Klakson köprüyü, soprano kristal bardağı ve İsrafil ise EVRENİ darmadağın ediyor.Bu o güne kadar başımıza gelmemiş bir VAK'A böyle bir şeyin ilk kez başımıza gelmesine de V A K I A denmektedir (Yani evren her haftada bir bardak gibi kırılmıyor ya).

İşte üç kelime de burada...Vakıa-indi-çıktı,yani DALGA mekaniği,evrenin parçacık iken DALGACIK durumuna geçeceğini söylüyor (Her ayetin 7 anlamı var ya,mesela bundan sonraki anlamı da protonun sabit olmadığını,yarıömrü olduğunu ve parçalanacağını söylüyor).

Bir de Yecüc-Mecüc içiçe bırakılması ve HER TEPEDEN dünyaya akmaları ile ilgili ayetleri hatırlarsak iki türlü DALGA mekaniği olduğunu anlıyoruz:

1. Vakıa türü=Bunlar küresel SES ve havuza atılan dalgalar gibi kasılıp gevşerler
2. Dağların bulut gibi geçmesi, Yecüc-Mecüc'ün birbiri içinde bırakılıp her tepeden ve vadiden akmaları vb. Buna da transversal=ENİNE dalga ya da elektromagnetik dalga özelliği diyoruz.

Böylece Vakıa bize küresel (Dikine) dalgaları anlatıyor.Bunların sıkışıp gevşediğini anlatıyor ve Kıyamet'in bir SES-ötesi ses olduğunu anlatıyor.İşte Vakıa suresinin ilk ayetindeki üç kelimenin sırrı bu...(Aynı zamanda biliyorsunuz Ad ve Semud gibi kavimleri de bir sesötesi ses ile bir burkhan (Fırtına deniyor)yok etmiyor mu???Aslında yabancı dillerde karşılığı Turbilance=Türbilans demek...)

Sağlıcakla kalınız...

Sn.kullanmayıcı..." kedi ulaşamadığı ete murdar dermiş " sizinki de o hesap...
Anlaşamadıklarınıza,sıkışıp kaldıklarınıza çamur yani...Peki öyle olsun seviye anlaşılmıştır...
Sevgili bursalı68,
Estağfurullah diyeceğim.
Düşüncenize saygım sonsuz.
Ancak söylediklerniz, belki istemedende olsa aldatmaya girer görüşünde olduğumdan dolayıdır haykırışlarım.
Ve siz her nekadar pardonumu beğenmesenizde, ben bir kez daha "kalbinizi kırdım ise af ola" diyeceğim :)
Maaşallah siz benim dediğimi çok iyi anlamışsınız...Ben size " cehennemin sıcaklığına ait bir değer söyleyin " dedim siz bana ayet yazmışsınız...Ne alaka..Ben size çıkarımınızı soruyorum siz bana ayet yazıyorsunuz...Olsun bu da bir aşamadır...Olsun,olur ya bir gün yapıştırdığınız ayetlere inanırsınız bu da bir aşama olur sonuçta...
Sorduğunuz soruyu bana sorduğunuzu sandım.
Oysa siz gidip gelen birine soruyormuşsunuz anladığım kadari ile.
Benim vereceğim cevap ancak böyle bir cevap olabilir.
Yapıştırdığım ayetlere inandığım gün Tanrının huzurundayım demektir :)
İşte bilimden bahsedip,dem vurup,bilimsiz olan kişilerin yaptıklarıdır,konuştuklarıdır...Doktorluğa soyunuverirler...Kim kendini " alim " yerine koyuyor acaba...Diploma numaranızı alabilir miyim sn.doktor...
Sayın bursalı68,
Sizde bana teşhis koyabilirsiniz.
Doktor olmanıza gerek yok.
Yeterki kendinize karşı, doğru teşhisi koyduğunuz konusunda emin ve dürüst olun.
Hepsi kabulumdür.
İyi de Sn.kullanmayıcı,ben bir konuyu Kur'an ile bilim örtüşüyor örneği veriyorum,siz hikaye kaynak gösteriyorsunuz...Kim neye kızar bilemem artık...Boşu boşuna da " hüsnü kuruntu " yapmayınız...Siz gelmeden önce de ben bu forumda gerektiğininde uç / marjinal yorumlarda bulundum merak etmeyin...
Efendim, söylediğim sadece bir gerçek.
Fazlası değil.
Müslümanlar evrim vardır diyenden çok, bunu Kurana sokmaya çalışanlara kızarlar.
Sizin forumdaki eski ve marjinal yorumlarınızdanda kendime paylar çıkarmaya gayret edeceğim.
Ama inanın neredeyse kızanların % 99 u " TEKKECİ ÇAKMA ŞEYÇİKLER / Molla Müridi vari davrananlardan " başkaları değil
E pek birşey kalmadı geriye.
Ben asıl bu saydıklarınızın tam olarak gerçek müslümanlığı yaşadığına inanıyorum.
Dini iyi bilen, Kuranla yatıp kalkan onlardır en çok.
Müslüman olmak başka.
Müslümanlığı yaşamak başkadır diye düşünmekteyim.
Diğerlerinin çoğu bu tarz konularla pek ilgilenmezler.
Sorsanız dinden haberleri bile pek yoktur.
Her türlü günahı işleyebilirler, zina, içki, kumar vs.
Ama sizin imansız olduğunuzu hissettikleri anda imam kesilebilirler başınıza o ayrı :)
Ben o saydıklarınızın gerçek müslümanlığı yaşadığına inandığım için, konuşurken hesaba hep onları kattım en çok.
Bundan sonra yazacağım örnekler sizin için olmayacaktır...İsteğinize saygı duyuyorum...
Anlaştık.
Benimde arada düşüncelerim olursa genel olarak yorumlarda bulunabilirim.
Kuranda evrim varmıdır yokmudur konusu özetlersek.
Siz inandıklarınız doğrultusunda "vardır" diyorsunuz ve söyledikleriniz ortada.
Bende müslümanların ve uzmanların görüşlerine bakıp konuştuğum kadarı ile "yoktur" diyorum, verdiğim kaynaklar azda olsa orada.

Daha sonra bu konu ile ilgili kaynakları toparlayıp inandığım gerçeklerin ortaya çıkması bakımından bir başlık açmayı düşünüyorum.
Tartışma amaçlı değil, fakat bilgi amaçlı.
Dilerseniz vede orada katılımcı arkadaşlar olursa bol bol tartışırsınız.
Veya sizde inandıklarınızı başka bir başlık altında açarsınız artık.

Allaha emanet olun..

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Ve siz her nekadar pardonumu beğenmesenizde, ben bir kez daha "kalbinizi kırdım ise af ola" diyeceğim :)

Sn.kullanmayıcı,eğer tartışmalarda ufak tefek kelimelere takıp da " küsecek veya kırılacak " olsak burada işimiz olmaz...Ama yine de inceliğinizden dolayı teşekkür ederim...Kırmadınız,bundan dolayı rahat olunuz...

Düşüncenize saygım sonsuz.
Ancak söylediklerniz, belki istemedende olsa aldatmaya girer görüşünde olduğumdan dolayıdır haykırışlarım.

Sn.kullanmayıcı şu iki cümleniz birbiriyle tamamen zıt...Neden mi düşünceye saygısı olan " sen şusun " diye nitelemede bulunmaz...Bunu yapanlar,daha alttaki cümlenizde gerçekten islamı yaşayanlar/bilenler diye söylediğiniz " çakma ŞEYHÇİKLER ve Tarikat Müridlerinden " başkaları değildir...Onlar düşünceye saygı duymaz..." Bizim bildiğimiz doğrudur başkası değil " derler...Onları bu düşüncelerinde destekliyorsanız buyrun destekleyin,o konuda söyleyecek bir sözüm olamaz...

Yeterki kendinize karşı, doğru teşhisi koyduğunuz konusunda emin ve dürüst olun.
Hepsi kabulumdür.

Sn.kullanmayıcı ben her zman " nerede yanlış yaptım,yanlış bir söz mü söyledim,karşımdakini kırdım mı..." özeleştirisini yapan biriyim...Sıkmayın siz canınızı...Yanlış olduğunu düşündüğüm bir şeyi yapmam...

Müslümanlar evrim vardır diyenden çok, bunu Kurana sokmaya çalışanlara kızarlar.

İnsanoğlunun fıtratında bu vardır zaten..." Saltanat,Mevki düşkünlüğü,gücü elinde tutmak,rant..." Kur'an'ı yıllardan beri haykırıldığı halde doğru meal yazımına yanaşmamalarının altında da bu gerçekler yatmaktadır...Sanıyorlar ki bu olursa yanlışlar girer Kur'an'a...Ama korkunun ecele faydası yoktur...Bir gün mutlaka doğru " tercüme " de yapılacaktır...Umut işte yine de...

Siz de Allah'a emanet olunuz,sağlıcakla kalınız...

Sn.kullanmayıcı şu iki cümleniz birbiriyle tamamen zıt...Neden mi düşünceye saygısı olan " sen şusun " diye nitelemede bulunmaz...
Sn. bursalı68
Kişi öyle inanıyor diye düşünceye saygım olacaktır tabiyetiyle.
Ama kendimede saygım var.
Bundan ötürü istemedende olsa, 1400 yıllık Kuranı kafanıza göre şekillendirip insanları yanlışa sürüklemeye kalktığınız vakit.
Gerçekler kimi rahatsız ederse etsin, "açık açık söylerim" diyorum.
Anlaşılmayacak birşey yok.
Bu söylediğimin anlamı evet, en basit yakıştırması ile sahte alimliktir.
Bu çamur atma, ciğere ulaşamama gibi birşey olabilirmi?
Elbette olamaz.
Çünki hayal gücümün yardımı ile sallamıyorum.
Uzmanından dinleyip konuşuyorum.
İşkembeden atsam haklısınız.
Şimdi birisi burda çıkıp "ben bilim adamıyım, araştırdım evrim yoktur" dese.
Ve kendince mantıklı ama aslında bilime göre absürt delilleri ortaya koysa ona kim inanır?
Kimse inanmaz.
Onada "sahte bilim adamısın sen" derler.

Madem uzatıyoruz, hiç üşenmedim ve okuyan insanlara söylediklerimin daha açıklayıcı olması bakımından bir kaç video yükledim..

İnsanoğlunun fıtratında bu vardır zaten..." Saltanat,Mevki düşkünlüğü,gücü elinde tutmak,rant...
İşte dinleri tarif etmişsiniz.
Gerisi insanların temiz kalpliliği.

Sevgiler..

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
Bundan ötürü istemedende olsa, 1400 yıllık Kuranı kafanıza göre şekillendirip insanları yanlışa sürüklemeye kalktığınız vakit.
Bu söylediğimin anlamı evet, en basit yakıştırması ile sahte alimliktir.
Söylediğim gerçek çıkıyor...ÇAKMA ŞEYHÇİK / ŞIH / Dini hegamonyasında bulunduranların / İcazetsiz konuşmayanların...mantığı işte budur...Birileri zamanında " mealler yazmış,Mezhepler kurmuş,tarikatlar kurmuş..." diye bunların tamamının " şeksiz şüphesi " doğru olduğu inancı vahim bir inanç...Size daha önce örnekler sundum...Yine sunuyorum...

Öeneğin...Nebati Arapça ile vahyedilen veya daha doğrusu gelen vahyin 38 harfli Nebati Arapça ile ezberlenip,yazılmasından sonra Haccac tarafından şu anki " işaretlenmiş,herekelenmiş ve dizilmiş " Kur'an'ın mantığı nedir...???

Örneğin...Muaviye'nin halife olması,onun yönetiminin ve islami uygulamalarının doğru olduğunun kanıtı mıdır...

Örneğin...Yezid'in halife olması,onun yönetiminin ve islami uygulamalarının doğru olduğunun kanıtı mıdır...

Örneğin...Ahmet Bin HANBEL'in Kur'an ayetini KEÇİ yedi Kur'an'da yok ama hükmü Baki kaldı demesi " Mezhep Kurduğu " için doğru mudur ki recm i savunanlar bunu savunur...O dediğiniz " genel islam anlayışındakileri de katıyorum içine "...

Örneğin...Hz.Ali ile Hz.Aişe 'nin savaşında haklılık nedir,kim haklı kim yanlış...

Örneğin...Hz.Osman'ın halifeliğinde " Emevi ve Haşimi " sülalesini ağırlıklı olarak devlet görevlerine atamasının mantığı nedir...

Örneğin...Hz.Peygamber tarafından yasaklandığı halde ve Hz.Peygamberimizden yaklaşık 200 yıl sonra çıkan hadislere,neredeyse Kur'an'dan daha fazla - ki özellikle sizin " genel islam anlayışını" en iyi bilenler diye niteledikleriniz tarafından - önem verilmesi ve buna göre " İtikat / Tarikat / Mezheplerin " - ki buna ülkemizde ağırlıklı kabul gören Ehl-i Sünnet İtikatı da dahildir - İslam anlayışının oluşturulmuş olması,şu anki sizin genel islam diye söylediğiniz anlayışın doğru olduğunu mu varsaymalıyız...Buna inanan " Müslüman " bunun haricinde bir şeyler söyleyen " Çakma Alim,Bölücü,Kafir..." mi yani...

...Maide Suresi 38.ayette " EL KESME " nin olmadığını göremediler veya ezbere yazdılarsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an içerisinde Namazın vakitleri 3 vakit olarak varsa,ve şu an 5 vakit olarak uygulanıyorsa,bizler de çıkıp hayır Kur'an 3 vakit diyor diyorsak SUÇ BENİM mi...

...Namazın içinde okunacaklar için Kur'an " Kur'an'dan okuyunuz " dediyse ve biz de bakın Sübhanekeyi namazda okumayınız dediysek,hala daha okuyorlarsa SUÇ BENİM mi...

...Namazın rekatı " 2 rekattır " dediysek ve buna ait örnek ayet varsa ve yorum faklılıkları ve hadislerden ( yasaklandığı halde ) yola çıkarak faklı rekatlarda kılınıyorsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an Hz.Peygambere " Hanif dine uy ! " , " İbrahim dinine uy ! " deyip SÜNNETULLAH'a uyumu istiyor,SÜNNETİ MUHAMEMEDİYYE ye değil diyorsak ve insanlar hala daha tersini yapıyorsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an içerisinde temeli Arapça olmayan ZEKAT kelimesini elin Arabı anlayamadıysa ve bu nedenle 1/40 zekat oranı belirlediyse biz de çıkıp hayır bunun aslı 1/14 tür diyorsak - ki ZE-KAT = 1/12 demektir,Sanskritçe bir kelimedir,aynen HİMALAYA demek gibi,aynen Baba demek gibi,aynen Ata demek gibi...Hz.İbrahi de bunu anne ve babasını da katarak 1/14 uygulamış ise- SUÇ BENİM mi...

...Kur'an'ın içerisinde " Humuruhinne " kelimesinin sadece yoruma dayanarak " başörtüsü " anlamı ihtiva ettiğini oysa Kur'an'da " humr " kelimesi geçen ayetlerin diğer hepsinde anlamının " beyni örten içki " anlamında kullanıldığını söylüyorsak,ama hala daha yok efendim bu " başörtüsü " diyorlarsalugatta başörtüsü olarak geçmediği halde...SUÇ BENİM mi...

...Kadını ikinci sınıf vatandaş muamelesine uğratanlara Kur'an kadını erkek ile insanlık açısından " Eşit " ,biyolojik açıdan " faklı " tanımlıyor diyor ve tam bir hayal kırıklığı " hadisler ile Kur'an " ayetleri arasındaki APAÇIK farkı gösteriyorsak, ve " bakın bu yanlış uygulamalar " diyorsak ama insanlar " genel islam çerçevesinde " hala daha ısrarla okudukları / söylenenleri / öğretilenleri kabul ediyorlarsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an'da yazan ayetlerin anlamını çevirirken,bilimin günümüzdeki kadar ilerlememesinden dolayı bazı anlamların tam oturtulamamasıda SUÇ BENİM mi...Örneğin " Andolsun yıldızların yerlerine..!" ayetini o zamanki bilimsel ilerlemeye göre anlamamış ve de tam yansıtamamışlarsa SUÇ BENİM mi...

Bunlar daha artırılabilir Sn.kullanmayıcı...Ne alimliği...Bunları bilmek için alim olmaya gerek yok,bilimi ,araştırmaları...takip edip taaaa 96.sıraya atılmış olan oysaki ilk emir olan ALAK Suresindeki " OKU " emrini yerine getiriyoruz sadece...Bu emri yerine getirdiğimiz için mi SUÇLUYUZ...Bakın sizin söylemlerinizin yanıtlarıdır bunlar...İşte genel İslam anlayışı dediğiniz anlayışın açtığı yaradır bunlar...Neyi tartışıyoruz hala daha...

Çünki hayal gücümün yardımı ile sallamıyorum.
Uzmanından dinleyip konuşuyorum.
Sizin kabul ettiğiniz ve takip ettiğiniz uzman Sn.Adnan OKTAR olabilir...Ama benim değil...Farklılığımız da bu yüzdendir...Bu şu demek değildir,yani takip etmiyorum demek " tamamen yanlıştır " demek değildir...
Onada "sahte bilim adamısın sen" derler.
Ben demeden önce " verilerine " bakarım...Ne sunmuş bana,ispatları neler...Bilime uymuyorsa,ancak uymayacağı anl***** geliyorsa evet,ama unutmayınız yıllar önce " EKSİ SAYILARLA " matematik hesabı yapılamıyordu...Önce anlayıp dinlemeli kesin hüküm vermemli...Ama " sahte bilim adamısın " diyen der...Milletin ağzı TORBA değil ki büzelim...Sahte alim diyene şunu da diyebilirler sakın unutmayın " HADİ O UĞRAŞTI BİR ŞEY ORTAYA KOYDU,PEKİ SEN NE YAPTIN " derler....
Madem uzatıyoruz, hiç üşenmedim ve okuyan insanlara söylediklerimin daha açıklayıcı olması bakımından bir kaç video yükledim..
Sn.kullanmayıcı...Sn.Adnan OKTAR'ın müridi iseniz açık açık söyleyin de bilelim...Başka kanıtınız yok mu yat aşağı Adnan OKTAR,yat yukarı Adnan OKTAR...Her gün her dakika da baklava börek de çekilmez hani...

Sağlıcakla kalınız...

Söylediğim gerçek çıkıyor...ÇAKMA ŞEYHÇİK / ŞIH / Dini hegamonyasında bulunduranların / İcazetsiz konuşmayanların...mantığı işte budur...Birileri zamanında " mealler yazmış,Mezhepler kurmuş,tarikatlar kurmuş..." diye bunların tamamının " şeksiz şüphesi " doğru olduğu inancı vahim bir inanç...Size daha önce örnekler sundum...Yine sunuyorum...
Sevgili bursalı68,
İslam budur.
Din gelmiştir ve çoktan hükmü verilmiştir.
Ve bu şekilde kabul edilmiştir.
Siz reform yapmaya çalışıyorsunuz.
Din kendinden emindir.
Yoksa din olmaz.
Düzeltilen din yeni bir dindir.
Sizin yaptığınız islamı kabul edemeyip sancılarınızı dışa vurmaktır sadece.
Nebati Arapça ile vahyedilen veya daha doğrusu gelen vahyin 38 harfli Nebati Arapça ile ezberlenip,yazılmasından sonra Haccac tarafından şu anki " işaretlenmiş,herekelenmiş ve dizilmiş " Kur'an'ın mantığı nedir...???
E sizin söylediklerinizin mantığı nedir öyleyse?

İlk Mushaf Kuranın okunşundaki tartışmalara son vermek amacıyla, farklı kıraatleri yansıtacak şekilde Hz. Ebu Bekrin topladığı ve Hz Ömerin kızı Hafsanın koruduğu nüshaya bağlı kalınarak yazıldı.Bununla ilgili olarak Hz. Osman, Zeyd b. Sâbit, Abdullah b. Zübeyr, Sad b. Âs ve Abdurrahman b. Haris b. Hişamı görevlendirdi.Bu Mushaf üzerinde noktalama işaretleri ve harekeleri bulunmamaktaydı. Hz. Osman yazılan Kuranın bir nüshasını saklamış diğer nüshaları ise çeşitli İslam şehirlerine göndermiştir.

Burdan gerisi meraklısını ilgilendirir.
Kuran ne anlatıyorsa, inanan insanlar o günden günümüze aynı şekilde geldiğini kabul eder.
Ne yani, Allah Kuranda 1400 yıldır evrimden bahsediyormuşta insanlara bunu bir türlü anlatamamışmı sn. bursalı68?
Yoksa insanların gelişip, bilimin yardımı ile bunu kendilerinin bulup "acaba Tanrı öylemi, yoksa böylemi demek istedi" diye, birbirlerini yemesinimi istemiş?
Age Of Empires mi oynuyor Tanrı?
Hiç düşündünüzmü önceki sayfalarda hani "ya evrim yoksa ve yarın kanıtlanırsa" dediğim sayfayı?
Hem neredeyse artık kıyamet kopacak.
O yalan bu dolan.
Şu şöyle bu böyle?
Ap açık Kuran ne anlattı peki insanlara 1400 yıldır sorarım size???

Örneğin...Muaviye'nin halife olması,onun yönetiminin ve islami uygulamalarının doğru olduğunun kanıtı mıdır...
Örneğin...Yezid'in halife olması,onun yönetiminin ve islami uygulamalarının doğru olduğunun kanıtı mıdır...

Örneğin...Ahmet Bin HANBEL'in Kur'an ayetini KEÇİ yedi Kur'an'da yok ama hükmü Baki kaldı demesi " Mezhep Kurduğu " için doğru mudur ki recm i savunanlar bunu savunur...O dediğiniz " genel islam anlayışındakileri de katıyorum içine "...

Örneğin...Hz.Ali ile Hz.Aişe 'nin savaşında haklılık nedir,kim haklı kim yanlış...

Örneğin...Hz.Osman'ın halifeliğinde " Emevi ve Haşimi " sülalesini ağırlıklı olarak devlet görevlerine atamasının mantığı nedir...

Örneğin...Hz.Peygamber tarafından yasaklandığı halde ve Hz.Peygamberimizden yaklaşık 200 yıl sonra çıkan hadislere,neredeyse Kur'an'dan daha fazla
Kimisi siyasi konudur, kimisini Yaşar hocayla tartışın.
Hadislerde tarihi kaynaklardır.
Dileyen inanabilir.
...Maide Suresi 38.ayette " EL KESME " nin olmadığını göremediler veya ezbere yazdılarsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an içerisinde Namazın vakitleri 3 vakit olarak varsa,ve şu an 5 vakit olarak uygulanıyorsa,bizler de çıkıp hayır Kur'an 3 vakit diyor diyorsak SUÇ BENİM mi...

...Namazın içinde okunacaklar için Kur'an " Kur'an'dan okuyunuz " dediyse ve biz de bakın Sübhanekeyi namazda okumayınız dediysek,hala daha okuyorlarsa SUÇ BENİM mi...

...Namazın rekatı " 2 rekattır " dediysek ve buna ait örnek ayet varsa ve yorum faklılıkları ve hadislerden ( yasaklandığı halde ) yola çıkarak faklı rekatlarda kılınıyorsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an Hz.Peygambere " Hanif dine uy ! " , " İbrahim dinine uy ! " deyip SÜNNETULLAH'a uyumu istiyor,SÜNNETİ MUHAMEMEDİYYE ye değil diyorsak ve insanlar hala daha tersini yapıyorsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an içerisinde temeli Arapça olmayan ZEKAT kelimesini elin Arabı anlayamadıysa ve bu nedenle 1/40 zekat oranı belirlediyse biz de çıkıp hayır bunun aslı 1/14 tür diyorsak - ki ZE-KAT = 1/12 demektir,Sanskritçe bir kelimedir,aynen HİMALAYA demek gibi,aynen Baba demek gibi,aynen Ata demek gibi...Hz.İbrahi de bunu anne ve babasını da katarak 1/14 uygulamış ise- SUÇ BENİM mi...

Kur'an'ın içerisinde " Humuruhinne " kelimesinin sadece yoruma dayanarak " başörtüsü " anlamı ihtiva ettiğini oysa Kur'an'da " humr " kelimesi geçen ayetlerin diğer hepsinde anlamının " beyni örten içki " anlamında kullanıldığını söylüyorsak,ama hala daha yok efendim bu " başörtüsü " diyorlarsalugatta başörtüsü olarak geçmediği halde...SUÇ BENİM mi...

...Kadını ikinci sınıf vatandaş muamelesine uğratanlara Kur'an kadını erkek ile insanlık açısından " Eşit " ,biyolojik açıdan " faklı " tanımlıyor diyor ve tam bir hayal kırıklığı " hadisler ile Kur'an " ayetleri arasındaki APAÇIK farkı gösteriyorsak, ve " bakın bu yanlış uygulamalar " diyorsak ama insanlar " genel islam çerçevesinde " hala daha ısrarla okudukları / söylenenleri / öğretilenleri kabul ediyorlarsa SUÇ BENİM mi...

...Kur'an'da yazan ayetlerin anlamını çevirirken,bilimin günümüzdeki kadar ilerlememesinden dolayı bazı anlamların tam oturtulamamasıda SUÇ BENİM mi...Örneğin " Andolsun yıldızların yerlerine..!" ayetini o zamanki bilimsel ilerlemeye göre anlamamış ve de tam yansıtamamışlarsa SUÇ BENİM mi...
Bunlar sizin islam anlayışınızın nasıl olduğuna dair kanıtlardır.
Söylediklerinizden demekki Allahın 1400 yıldır boşa konuştuğu yada insanların ne demek istediğini bir türlü anlayamadıkları çıkıyor ortaya.
Birde anlayabilelim diye ap açık bir dil ile gelmeseymiş Kuran.
Haliniz ne olacakmış acaba?
Gerçekten çok merak etmekteyim sn. bursalıcım...
Bilime uymuyorsa,ancak uymayacağı anl***** geliyorsa evet,ama unutmayınız yıllar önce " EKSİ SAYILARLA " matematik hesabı yapılamıyordu...Önce anlayıp dinlemeli kesin hüküm vermemli...Ama " sahte bilim adamısın " diyen der...Milletin ağzı TORBA değil ki büzelim...Sahte alim diyene şunu da diyebilirler sakın unutmayın " HADİ O UĞRAŞTI BİR ŞEY ORTAYA KOYDU,PEKİ SEN NE YAPTIN " derler....
Bugünkü bilgiler ile, Afrika Tanrısı Roog-Sen nin saçmalıklarını bile, öyle bir evirip çeviririmki aklınız gider sn bursalı68.
Peki hadi yaptım ettim diyelim.
Bu kandırmacalarımın kime ne faydası olacak?
Bırakalım dinlerde çıktığı gibi, tarihi bi güzellik olarak yerinde kalsın.
Bakıp bakıp iç çekelim.
Sn.kullanmayıcı...Sn.Adnan OKTAR'ın müridi iseniz açık açık söyleyin de bilelim...
Sonunda beni yakaldınız sn.bursalı68.
Oysaki aranıza bir imansız olarak karışıp, sizleride Adanan Oktar efendilerimizin bir müridi yapmaya çalışıyordum.
Gözünüzden birşey kaçmıyor maşallah.
Aramızda sır kalsın lütfen.
Sizin kabul ettiğiniz ve takip ettiğiniz uzman Sn.Adnan OKTAR olabilir...Ama benim değil...Farklılığımız da bu yüzdendir...
Adanan Oktarı efendilerimizi tam ve gerçek bir müslüman olarak kabul ederim.
Adamın dünya kadar eseri var.
Ve izlediğim videoları, okuduğum yazıları olsun, Kurana hep uygundur..
Başka kanıtınız yok mu yat aşağı Adnan OKTAR,yat yukarı Adnan OKTAR...Her gün her dakika da baklava börek de çekilmez hani...
Yine benzer bir cevap vereceğim.
Adanan Oktar Kuranı esas alıp, konunun odak noktasına direk vardığı için takip ediyorum kendilerini.

Saygılar..

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
İslam budur.
Din gelmiştir ve çoktan hükmü verilmiştir.
Ve bu şekilde kabul edilmiştir.
Siz reform yapmaya çalışıyorsunuz.
Ne reformu,yazanı uygulamak reform değildir,uygulamamak ise hatadır...
Düzeltilen din yeni bir dindir.
Sizin yaptığınız islamı kabul edemeyip sancılarınızı dışa vurmaktır sadece.
Evet doğru sancı var,yanlışın sancıları var...Siz de yanlışı kabul ediyorsunuz...
E sizin söylediklerinizin mantığı nedir öyleyse?
İlk Mushaf Kuranın okunşundaki tartışmalara son vermek amacıyla, farklı kıraatleri yansıtacak şekilde Hz. Ebu Bekrin topladığı ve Hz Ömerin kızı Hafsanın koruduğu nüshaya bağlı kalınarak yazıldı.Bununla ilgili olarak Hz. Osman, Zeyd b. Sâbit, Abdullah b. Zübeyr, Sad b. Âs ve Abdurrahman b. Haris b. Hişamı görevlendirdi.Bu Mushaf üzerinde noktalama işaretleri ve harekeleri bulunmamaktaydı. Hz. Osman yazılan Kuranın bir nüshasını saklamış diğer nüshaları ise çeşitli İslam şehirlerine göndermiştir.
Sn.kullanmayıcı,niçin adımları eksik vererek okuyanları YANILTIYORSUNUZ...Kime hizmetiniz...Hadi siz inanmıyorsunuz...O zaman amacınız nedir...Kendi inanmamazlığınızı saklamak mı...Bir konuya ait " delil " niteliğinde bir şey koyacaksanız ortaya ya tam koyacaksınız veya hiç bulaşmayacaksınız...Sıfır bilgiyle bu konuyu anlatamazsınız...Siz kendi inançsızlığınızı savunun...Kur'an bilimle ters düşer deyin...Kimliğinize daha uygundur...Y da bir şeye ait delili yarım yamalak değil - ki bu tartışmayı MÜNAZARAYA çevirir - TAM VERİN...
Ne yani, Allah Kuranda 1400 yıldır evrimden bahsediyormuşta insanlara bunu bir türlü anlatamamışmı sn. bursalı68?
Sn.kullanmayıcı,evrim tartışmasında çöktünüz...Karşınızda " evrim yoktur " diyen birini bekliyordunuz ama nafile bir çaba içerisindesiniz...Evrim kısmen de olsa vardır...Kur'an da bunu söyler...Siz inanın veya inanmayın bu değişmez...Kur'an'ı bilmeyen biriyle tartışma bu kadar olur...Siz Kur'an'ı tek başına BİLİM anlatan bir kitap mı sandınız ki içerisinde herşeyin formülünü arıyorsunuz...Bulmak isterseniz biraz " hafızlayacaksınız " bunun başka yolu yok...
Yoksa insanların gelişip, bilimin yardımı ile bunu kendilerinin bulup "acaba Tanrı öylemi, yoksa böylemi demek istedi" diye, birbirlerini yemesinimi istemiş?
Age Of Empires mi oynuyor Tanrı?
İşte Ateist bir insana ait son söylem...Hatta dalga geçme şekli...Siz istediğiniz kadar Agnostik olduğunuzu söyleyin...Bu ifade tarzlarının aynını " Ateist sitelerde ve Turan Dursun Sitesinde " bulursunuz...
Ap açık Kuran ne anlattı peki insanlara 1400 yıldır sorarım size???

Çok şey anlattı...Ama size ne anlatsa yine aynı olacağından değmez diyorum...
Kimisi siyasi konudur, kimisini Yaşar hocayla tartışın.
Kur'an'ı bilmeyen konuyu böyle geçiştirir işte...
Bunlar sizin islam anlayışınızın nasıl olduğuna dair kanıtlardır.
Söylediklerinizden demekki Allahın 1400 yıldır boşa konuştuğu yada insanların ne demek istediğini bir türlü anlayamadıkları çıkıyor ortaya.
Tam tersi anlayamadıkları değil insanlara böyle SERVİS edildiği...Ancak orjinalini araştırırsanız bunu çözersiniz...Okuduğunuz iki tane mealle bunu anlamanızı bekleyen de yok zaten...
Birde anlayabilelim diye ap açık bir dil ile gelmeseymiş Kuran.
Haliniz ne olacakmış acaba?
Gerçekten çok merak etmekteyim sn. bursalıcım...
Sizin gibi İMANSIZ olurduk...
Sonunda beni yakaldınız sn.bursalı68.
Oysaki aranıza bir imansız olarak karışıp, sizleride Adanan Oktar efendilerimizin bir müridi yapmaya çalışıyordum.
Sizden mürid de olmaz ki...Tanrı yoktur diyenden plsa olsa sadece ve sadece boş bir madde olur...baloncuk gibi...Verdiğiniz kaynaklar gibi...Hikayeden yani...

Bırakalım dinlerde çıktığı gibi, tarihi bi güzellik olarak yerinde kalsın.
Bakıp bakıp iç çekelim.
Size de bolca malzeme çıksın değil mi...Öyle bırakmayınca her nedense hiç hoşunuza gitmedi İNANMAYAN BİRİ OLARAK...Neden acaba...
Adanan Oktarı efendilerimizi tam ve gerçek bir müslüman olarak kabul ederim.
Adamın dünya kadar eseri var.
Ve izlediğim videoları, okuduğum yazıları olsun, Kurana hep uygundur..
Size göre öyle...Herkese göre aynı değil...Şahsi olarak kapılın peşine o zaman...Yapın kula kulluğunuzu...Zaten aynı zihniyetten çekmiyor mu millet...Kula kulluktan...

Sn.kullanmayıcı...yazılarınıza dikkat ediyorum,ne zaman ki köşeye sıkışıyorsunuz,yazdıklarınız " bayağılaşmaya " başlıyor...Tekere sokulan çomak can mı yaktı...

Sağlıcakla kalınız...Ben kendi yazı dizime devam edeyim...

B

bursali68

Ziyaretci
Din - Bilim Uzlaşısı ( Tümevarım )-7

Merhaba,

Allah Vakıa Suresi’nde iki kez de yemin eder.Vakıa 75 ve devamında: "Fela uksima bimevakı'ınnnucumi”, “Hayır, yıldızların yer(mevki)lerine yemin ederim”.

Allah karadeliklere (ve tünellere) yemin ediyor ve diyor ki: "Bilseniz bu ne büyük yemindir" (Vakıa 76).Bu yemin neden bu kadar önemli?Karadeliklere yemin etmek niçin böyle azam bir yemin olsun ki?

Eğer karadelikler olmasaydı,bu evren OLDUĞU GİBİ BU KADAR KALACAKTI.Hiç dışarıya bilgi/enerji vb veremeyeceği için,Allah'ımız da bizimle birlikte BU EVRENE hapis olmuş olacaktı.Enerji ve maddenin sakınım ilkesine göre: Kapalı bir evrende:

1. Madde/Enerji yoktan var edilemez varken yok edilemez!
2. Madde/Enerji'nin aynı termos içinde kaybı yoktur; giren ve çıkan birbirine eşittir.

Ama karadelikler bulununca...Bu evren ile arkasındaki evren(ler)in arasında bir TÜNEL oluşturuluyordu.Evrenler vardı artık.Birbirine enerji transfer ediliyordu.Örneğin, karadelik bir dev yıldızı yutuyordu ve bu yıldız(ın enerjisi) bu evrenden GİDİYORDU: Hani enerjinin sakınım ilkesi?

Yani sonsuzun sonsuzunun sonsuzuncusu ve bu elif noktası berisinde de Allah HAPİS değildi.Çünkü Rabbimiz elif+1'dir (VAHİD bu demek).

Karadelik,yüzeyine çarpana kadar boyuttur.Ama beklenen çarpma olmaz.O bir kapı olur ve içinden geçersiniz.Saniyenin dörtyüzmilyonda biri zamanda,ucundaki akdelikten BAŞKA bir yere çıkarsınız,belki de başka bir PARALEL evrene...

Karadeliklere yemin edilmesinin nedeni budur! Allah'ın yarattığı herşeyin ardında, üstünde,ötesinde,toplamından sonsuz büyük+1 ötede olduğunu.Yani EKBER,TEALİ,ALA isimlerinin,Aziz isminin de bir göstergesidir.

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Din - Bilim Uzlaşısı (Tümevarım)-8

YAPAY KARADELİK

Eğer santimetrekareye 10 üzeri 36 erg bir basınç uygularsanız,herşey YAPAY ve noktasal bir karadelik olur.Bir örnek sadece 1200 ton demir,bir hidrojen atomundan daha küçük bir tek kütle (karanokta) yapabiliyor.Kur'an'da bunun Zülkarneyn tarafından YAPILDIĞINA ilişkin çok açık deliller ve misaller var.

Nuh'un gemisi yapılmasaydı,bugün nasıl ki maymunlar bir kayık yapamıyorlarsa,bizler de bunu başaramayacaktık.Süleyman'ın emrine UÇAK (helikopter, paraşüt, planör, jet, turbo, challenger) gibi türlü teknolojiler verildiği için BUGÜN UÇUYORUZ.

Yani karanokta geçmişte yapılmasaydı,bizler de bunu asla yapamazdık.Geçmişte kelimesi burada anlamsız.Çünkü Zülkarneyn demek,biri SONUÇTA (Gelecekte) ötekisi NEDENDE (Geçmişte) olan İKİ ZAMAN ucunu tersinden kat eden kimse demektir.

Zülkarneyn GELECEĞİN teknolojisinin çocuğudur.Bir karadelik tekilliğiyle GEÇMİŞE bu teknolojiyi taşımıştır.Gelecek teknolojisinin geçmişe taşındığını KEHF suresindeki ilgili ayetler inanılmaz anlatıyor.Bu kadar açık yazılı ki,Kur'an'a doğru gözle bakan HERKES bunu apaçık görür ve okur.

KEHF
96. Atuni züberal hadıd hatta iza sava beynes sadafeyni kalenfühu hatta iza cealehu naran kale atunı üfriğ aleyhi kıdra

96. Bana demir külçeleri getirin!"Derken, demir (külçelerini) yığıp, iki yar arasındaki boşluğa doldurunca (onlara) "[Bir ocak kurun ve] körükleyin!" (97) dedi.Nihayet, [demir iyice] kor haline gelince, "Bana ergimiş bakır getirin bunun üzerine dökeyim" dedi.

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Din - Bilim Uzlaşısı ( Tümevarım )-9

Merhaba,

Niçin Kur'an bize " 7 " sayısını tekrar eder,misal verir...

Sekar demek evrenin yaratılışındaki EN büyük (Yüz katrilyonlarca C derece demek) sıcak demek.Sıcağın en sıcağı = mutlak soğuktur.Mutlak soğuğun bir eksisi (-1K) ise Sekar’dır.Karadelik / Akdelik birlikteliği gibi aynı anda aynı yerde.Şimdi NİÇİN YEDİ ona bakalım...

Şimdi bir SABİTTEN söz etmek gerek... Adı evrenin genişleme ivmesi. Bu sonsuz değildir.Sonsuz cehennemi sıcaklıklardan gelebileceğiniz en son soğuk,mutlak soğuk derecedir (Termodinamik yasaları uyarınca)...Dolayısıyla genişleme SONLU bir sayıdır. Evren kaç kez üzerine dolanmıştır? 6 günde 7 kez...Başkası olamıyor.

Evrenin 16 milyar yıl ömrü olduğu varsayılıyor (Hubble sabitine göre).İlk gün evren MİNNACIK! Hemen üzerine dolanıyor.Son gün ise yani kıyamet denen mutlak soğuk dereceye erişildiğinde (ki -5 C kaldı),ilk çapından 10 üzeri 79 sıfır kadar genleşmiş,kararmış,buz tutmuş olacaktır.Zaten o kritik eşikteyiz. Bu çağdakiler için daha 400-1200 yıl var ama gelecektekiler için BURUN BURUNA!

Evren nabız gibi atarak,kendi üzerine salyangoz kabuğu gibi DOLANMAKTADIR.Sıfır kelvine ulaşınca duracak.Elektronlar proton üzerine düşecek.Protonlar bir an nötron yıldız olacak ama evren çok ağır olduğundan,hemen KOZMİK karadelik haline dönüşecek.Schawarschild kritik kütlesi altına düşen evren,öteki uçtan AKDELİKTEN yeniden çıkacak.HER YARADILIŞ,HER YOKOLUŞ mutlaka YENİ fizik yasalarıyla başlar.Yeni yaratılışta artık elektron-proton düşünmeyin ve beklemeyin! BAŞKA YASALAR (Ahıret, Arasat, Cehennem yasaları vb.) işbaşına geçecek.

Şimdi son söz olarak da evrenin yukarısına,tüm süper-hiper uzayların üstüne çıkalım...Orada sur borusunu görüyor musunuz?Ruhların içinde bulunduğu NEFH ve en dar yeri BERZAH.Tabii başka anlamları da var.ŞAHDAMARININ içi (Hablilverid içuzayı gibi). Kaburgalar var omurgalar var.Kehf ve Rakim var.Kaos ve Cosmos var.Yin-Yang var. Hunnes ve Künnes var.Tekvir 15-16 FRAKTAL SURESİ de diyebilirsiniz...

TEKVİR
15. Fela uksimu bilhunnesi.
15. HAYIR! Hayır! Dönüp duran yıldızları tanıklığa çağırırım,

16. Elcevarilkunnesi.
16. yörüngelerinde akan ve kaybolan gezegenleri,

Hunnes = Chaos = Yang, Künnes = COSMOS = Yin...

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt