• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Nükte

Okunuyor :
Nükte

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
P**....

Vaktin birinde, art niyetli biri sorar bir bilene....

_ Efendim , Allah Kuran-ı Kerimde neden kafiri şiddetli bir şekilde zecr ediyor ? der...

O eli öpülesi ve nükteden kişi de derki;

_ Bey efendi kaç çocuğunuz var ?

_ on tane . cevabını alınca,

fıtrat ı insaniyeye ağır gelen şu cevap ile muhatab imana gelir.

_ Bak bey efendi; Şİmdi biri çıkıp gelse, on çocuğunuzun da yanınızda bulunduğu halde , bir çocuğunuza dönüp sen P.. sin derse, sizin zorunuza gidermi ? ve haksız bu hakaretin karşısında siz ne yaparsınız ?
ve
O çocuğunuzu o hakaretten kurtarmak için gücünüzü kullanmazmısınız ? der..........

Sonuçmu ? Elhamdulillah............

Not : Bu nükteden cevap, Mehmet KIRKINCI hocamın yanında yetişmiş, ve Atatürk ünüv. den mezun olmuş ve orda senelerce hizmet etmiş , Ellerinden öptüğüm Prof. Dok. Şener DİLEK abiye aittir. yazı diline çevirirken kusurlarım olmuştur, ancak hakkını helal edeceğini de biliyorum, Çünkü niyetimi bildiğini biliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
P**....

Vaktin birinde, art niyetli biri sorar bir bilene....

_ Efendim , Allah Kuran-ı Kerimde neden kafiri şiddetli bir şekilde zecr ediyor ? der...

O eli öpülesi ve nükteden kişi de derki;

_ Bey efendi kaç çocuğunuz var ?

_ on tane . cevabını alınca,

fıtrat ı insaniyeye ağır gelen şu cevap ile muhatab imana gelir.

_ Bak bey efendi; Şİmdi biri çıkıp gelse, on çocuğunuzun da yanınızda bulunduğu halde , bir çocuğunuza dönüp sen P.. sin derse, sizin zorunuza gidermi ? ve haksız bu hakaretin karşısında siz ne yaparsınız ?
ve
O çocuğunuzu o hakaretten kurtarmak için gücünüzü kullanmazmısınız ? der..........

Sonuçmu ? Elhamdulillah............

Not : Bu nükteden cevap, Mehmet KIRKINCI hocamın yanında yetişmiş, ve Atatürk ünüv. den mezun olmuş ve orda senelerce hizmet etmiş , Ellerinden öptüğüm Prof. Dok. Şener DİLEK abiye aittir. yazı diline çevirirken kusurlarım olmuştur, ancak hakkını helal edeceğini de biliyorum, Çünkü niyetimi bildiğini biliyorum.
Küfür tüm mahlukun değerlerini tahkirdir... tezyiftir... dolayısıyla mahlukatın yaratıcısına düşüyor mahlukatını tahkirden kurtarma.
'' Halidine fifa ebeda '' sırrı ıcap eder küfür mesleğini kendilerine dava edinen ve manevi pencereden yoksun ukalalar ( akıllılar ) için.

Üst Alt