Nostradamusun kehanetleri olay oluyor da hadisler neden gizleniyor?

Nostradamusun kehanetleri olay oluyor da peygamberimizin gerçekleşen hadisleri neden gizleniyor?

Her yıl Nostradamusun gerçekleşen kehanetleri konu edilir, herkes büyük bir heyecanla onun söylediklerini konuşur. Ne demişti Nostradamus, 2006dan sonra kuraklık baş gösterecek, ardından dünyayı depremlerle dolu bir 18 yıl bekliyor, Amerikada Büyük Neptün yani ölümcül bir salgın hastalık belirecek, Mars, Merkür ve ay bir araya geldiklerinde Hindistanın güneyine ve Asyaya doğru büyük kuraklıklar olacak. Mavi türbanlı lider yani Hz. Mehdi çıkacak. 2016 ve 2020 arasında da Altınçağ dönemi yaşanacak. Nostradamusun söylediği gibi depremler aralıksız devam ediyor, Amerikayı sarsan hastalık ise AIDS, depresyon, uyuşturucu olarak görülüyor. 2017 yılından sonra da Hz. Mehdinin çıkışıyla, tüm dünyada dine yönelişle çok güzel bir Altınçağ dönemine girileceği öngörülüyor.

Nostradamusun gerçekleşen ve beklenen kehanetleri bu kadar çok konuşulurken peygamberimizin gerçekleşen yüzlerce hadisi neden insanlardan gizleniyor, neden insanlar bu konuları konuşmaktan özenle kaçınıyor? Geçen gün yaptığım araştırma sonucunda peygamberimizin söylediği yüzlerce hadisin arka arkaya gerçekleştiğini hayretle gördüm. Acaba tüm bu alametler dünyanın kurtarıcısı Hz. Mehdinin çıkışı ve kıyametin yaklaştığını haber verdiği için mi gizleniyor? İşte gerçekleşen hadislerden bazılarını sizlere paylaşmak istiyorum:

Fırat Nehrinin suyu kesilecek, depremler ve seller artacak, cinayetler ve uyuşturucu artacak, Irak üçe bölünecek, Irak ve İran savaşacak ve yenen taraf olmayacak, insanların hayatı uzayacak, Irakda bir ordu kaybolacak, Bağdat alevlerle yok edilecek, Irakın para birimi kalkacak, ekonomi çökecek, çift kuyruklu yıldız çıkacak, tozlu dumanlı çok büyük bir fitne yaşanacak (11 Eylül terör olayları), uzayda bir insan eli gözükecek, Şam ve Mısır melikleri öldürülecek, dünya kuraklıkla boğuşacak, bir kuyruklu yıldız çıkacak ( Halley), Afganistan işgal edilecek, Kabeye kanlı bir baskın yapılacak.

Araştırdığınızda daha böyle peygamberimizin gerçekleşen yüzlerce hadisi olduğunu sizde hayretle fark edeceksiniz, ben burada sadece bir kısmını yazıyorum. İnternetten araştırdığınızda resimleriyle birlikte tüm bu gerçekleşen hadisleri görebilirsiniz. Tüm bu alametlerin ardından dünya çok büyük bir karışıklığa, kuraklığa ve açlığa doğru sürüklenecek. Bunun sonucunda insanlar bir kurtarıcının gelmesi için yalvaracaklar. Ardından Hz. Mehdi ve Hz. İsanın çıkışıyla hak din olan İslam tüm dünyaya hâkim olacak ve yedi yıl gibi kısa bir süre çok muhteşem bir Altınçağ yaşanacak. Bu muazzam zenginliğin yaşandığı dönemin ardından Hz. Mehdi ve Hz. İsanın vefatıyla insanlar çok büyük bir boşluğa düşecekler ve tekrar dinlerini terk edecekler. Yine hadislerde bildirilene göre 2120 yılında kıyamet dünyada nerdeyse hiç Allaha iman eden insan kalmamışken kopacak. Bütün bu yaşanacak olaylarda hadislerde çok ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Söylediğim gibi bu hadisler, Hz. Mehdinin çıkışı, kıyametin yakın olması bazı çevreler tarafından gizleniyor, acaba neden bu kadar özenle herkesin gözlerinden saklanıyor

İşte Nostradamusun Hz. Mehdi ile ilgili söyledikleri:

Mavi Türbanli Lider yani Mehdi geliyor

Yorum: Nostradamus'un kehanetlerinin birçok yerinde geçen "Mavi Türbanli Müslüman Lider"
bu kez ortaya çıkacak. Yeni bir Nasir olacak denen bu lider, Arap Birliği'ni yeniden oluşturacak. İran, Afganistan Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Libya ve bazi Orta Asya ülkeleri birleşecekler. Arap Federasyonu kurulacak ve Bati'ya karsi tavir alacak. Iran, Türkiye'ye saldirip, Trabzon'a kadar gelecek, Fas'ta büyük savaslar olacak. Iran'da Hatemi devrilecek yerine bir ihtimal yine Iran disindan Humeyni gibi bir lider gelecek. Bu kisi Usame bin Ladin veya Ahmed Sah Mesud da olabilir. Bu kehanet çok eski ve Mavi Türbanli Lider çoktandır bekleniyor ama hala tam açıklığıyla gözükmedi. Çok yakında Hz. Mehdiyi ve Hz. İsayı tüm açıklığıyla görebiliriz, o zaman İslamın hakimiyeti ve Altınçağ dönemi bizleri bekliyor demektir.
 
selam ederim;

mehdi haberleri forumda ve heryerde çok paylaşıldığından yöneticilerimizede bıkkınlık geldi haklı olarak. konuya mehdi üzerinden değilde başlık üzerinden gidersek, bence nostradamusun kehanetlerinin tutması ilginç çünkü hiçbir iddası yok şurdan yada burdan alıyorum gibi. fakat sevgili öğretmenimizin bir açıklaması var. cebrail as dan aldığını beyan ediyor haberlerini ve insanların büyük çoğunluğu zaten cebrail as'ı tanıyor. sanıyorum birde çok fazla uydurma hadis var, nostradamusun kehanetleri şiirsel dörtlüklerle günümüze ulaşmış fakat hadislerin kaçı sahih kaçı değil hala bilinmiyor, güçlü olan hadislere mütevatır deniyor yani ilk duyan kişi çok yakını ve aynı anda birkaç kişinin aynı şeyi söylediği hadisler. genellikle ehlibeyitten. düşünsenize 1400 yıl önce biri birşey söylüyor ve yanındaki o sözü duyanlar sonraki 10 larca nesile aktarıyor. bazen 1 kişiye bile söz söyleyince 2ncisine iletirken karışıklıklar anlaşmazlıklar oluyor.

mehdinin savaşlarla dünyayı feth edeceği fikrine inanıyorsanız bence yanılıyorsunuz. bu zamanda dünyada ortaya çıkacak büyük bir savaş sanıyorum bütün dünyanın sonu olur. akıl çağınada girileceğine göre, akıl ve muhakeme ile ilgili bir iş yapacak olsa gerek. akıl çağının 7 yıl sürmesi mantıklı değil bence 7 yıl içerisinde olup bitecek akıl çağına girmek.
 
Son düzenleme:

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt