• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Nostalji Yılları

  • Konbuyu başlatan Bay X
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 93
  • Görüntüleme 38K

Okunuyor :
Nostalji Yılları

Bay X

Kıdemli
Üye
GALAKTİKA (Battlestar Galactica)
Uzayda geçen ve haliyle özellikle abimin müptelası olduğu muhteşem bir diziydi. Pazar günleri akşamüzeri yayınlanırdı, biz de Gümüşdere plajından apar topar kalkar, emektar Opel'e doluşur Galaktika'ya yetişirdik. Bu dizide korkunç robotlar insanlara saldırıyordu, bu robotlar hiç unutmam SAYLONLULAR'dı, kapkara şeylerdi, kafalarında böyle kırmızı gözleri mi, lambaları mı ürkütücü bir ışık yanardı. İnsanlar uzay gemileriyle Galaktika'nın önderliğinde Saylonlular'dan kaçar, dünyaya gelmeye çalışırlardı. Müziği de muhteşemdi, abimle legolardan her uzay gemisi yaptığımızda Galaktika'nın müziğini de ıslıkla çalardık.
 

Bay X

Kıdemli
Üye
KÜÇÜK EV (Little House on the Prairie)
Bonanza'daki Küçük Co Michael Landon büyüyüp Ingalls ailesinin babası olmuştu. Küçük Ev 19. yüzyılda Minnesota'da dağbaşında ilkel bir kasabada yaşayan Laura Ingalls ve ailesinin meceralarını anlatırdı. Bu Lora'nın iki yandan örgülü uzun saçları o zamanın küçük kızları arasında çok moda olmuştu. Bu dizi western gibi görünse de aslında izleyenleri salya sümük ağlatan, çok acıklı bir pembe diziydi. Bunların başına gelmeyen felaket kalmamış, en sonunda Lora'nın kızkardeşi kör olarak bizleri gözyaşına boğmuştu. Bir de herkesin gıcık olduğu sarışın bukleli bir kız vardı ki, ismini hatırlayan varsa lütfen yazsın.
 

Bay X

Kıdemli
Üye
KOMİSER KOLOMBO (Columbo)
Dağınık saçları, buruş buruş pis pardesüsü ile pejmürde detektif Kolumbo, TRT'nin unutulmaz dizilerindedi. En çapraşık davaları sabırla çözebilen, gayet geniş, rahat bir dayıydı. Suçlulara öyle sorular sorardı ki, katil bunun salak olduğuna inanıp gevşer, fakat Kolumbo tam kapıdan çıkarken cart diye tuzaklı soruyu sorup herifi faka bastırırdı.

meraklısına fan sitesi : columbo-site.freeuk.com
 

Bay X

Kıdemli
Üye
KAÇAK (The Fugitive)

TRT'de yayınlanan ve son bölümü gösterildiğinde sokakları boşaltan ilk dizi herhalde Kaçak'tı. Bu dizi Doktor Kimble'ın macerasını anlatıyordu. Doktor bir gün eve geliyor ve karısının tek kollu bir adam tarafından öldürülmesine şahit oluyordu. Gelgelelim cinayet bunun üzerine kalınca çareyi kaçmakta buluyordu. Kimble'ın peşine Gerard diye kafayı buna takmış bir komiser düşmüştü, Kimble önde Gerard arkada kasaba kasaba gezerler, Kimble gittiği her yerde insanlara yardım ederdi. Yıllar sonra bunun filmi de çekilmiş ve başrollerde Harrison Ford ve Tommy Lee Jones oynamışlardı. Televizyonda ise Kimble'ı David Janssen oynamıştı.
 

Bay X

Kıdemli
Üye
Michael Jackson-Thriller 80s

Öncelikle şunu belirteyim bu albümün satış rekorlarını kıran olamadı şimdiye kadar?bu güzel şarkının bir film tadında olan orjinal full klibini sizlerle paylaşmak istedim?Klip yaklaşık 14 dakikalık(tam versiyon) ve 25 senelik bir klipten beklenmeyecek kadar güzel görüntüye sahip. Film tadında ışıkları kapatıp izlenecek bir klip, kaçırmayın...83 senesini bu efsane videosu hiç bir yerde bulamayacağınız orjinal haliyle siz supermeydan üyelerine hediyem olsun?
 

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Harika , baktıkça keyiflendiğimi itiraf etmeliyim. Hele de Türkan Şoray hayranı bir kişi olarak daha bir eğlendim . Cosby ailesi ve karaşimşek de benim favori dizilerimdi ve mümkün oldukça izlerdim .Hakikaten bunları teşhir etmekle çok iyi yapmışsınız , emeğinize sağlık . :)
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Çok güzel bir sayfa kardeşim.Ellerine sağlık.Bugün geçmişe bakmak istedim seninle çocukluğumuzda izlediğimiz konuları görüncede çok duygulandım.Ne çabuk büyüdük be kardeşim:Entusiasmado::Entusiasmado:
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt