Nikola Tesla'nın 5 Kayıp İcadı

Nikola Tesla'nın 5 Kayıp İcadı

Doğrusal elektrik akımının yanında, radyo, x ışınları, floresan lamba, neon ışıkları, radar, otomobillerdeki ateşleme sistemi, elektron mikroskobu, mikrodalga fırın gibi pek çok şeyi icat eden Tesla'nın bazı icatlarının kayıp olduğu yada bilinçli olarak saklandığı iddia ediliyor.

Nikola Tesla'nın kayıp olduğu söylenen icatlarının içinde bulunduğumuz toplumu kökten değiştirme potansiyeli var. Bu icatların bazılarının savaş aracı olmasından dolayı yanlış ellere geçtiği taktirde insanlara büyük zararlar verebileceği, bazılarının da ücretsiz enerji olanağı sağlamasından dolayı dünyanın enerji kaynaklarını yöneten güçler için tehdit olabileceği düşünlüyor.

Nikola Tesla'nın kayıp olduğu söylenen icatlarının bazılarını test ettiği ve başarılı olduğu biliniyor. İşte bu icatlardan 5 tanesi:

Ölüm Işını

Nikola Tesla, 1930'larda Teleforce adını verdiği bir ölüm ışını icat ettiğini iddia etti. Cihaz, düşman savaş uçaklarını, yabancı orduları ya da herhangi bir nesneyi yok etmek için yoğun hedeflenmiş enerji ışını üretme yeteneğine sahipti. Tesla, bu silah ile 200 mil içinde yaklaşan herhangi bir şeyi yok edebileceğini ve bir güç duvarı sağlayacağını söyledi. Daha sonra Tesla, bazılarının buluşunu çalmak için çaba sarf ettiğini söyledi. Odasına girilmiş ve kağıtları incelenmiş, ancak hırsızlar ya da casuslar birşey bulamamışlardı. Tesla Ölüm ışınını asla inşa etmedi çünkü insanların bu yolla birbirlerini yok etmesinin çok kolay olacağına inanıyordu.

Teslanın Osilatörü

1898'de Tesla, suni depremler yaratabilen bir cihaz geliştirdiğini iddia etti. Bu cihazın denemesi sırasında çalıştığı binanın etrafında küçük çaplı depremler yaratabilmiş. Ancak böyle bir icadın yanlış ellerde çok büyük yıkımlara yol açacağını düşünerek cihazı parçalamış. Bazı insanlar, hükümetin Teslanın araştırmalarını Alaskadaki HAARP tesisi gibi yerlerde kullanmaya devam ettiğine inanıyor.

Ücretsiz Elektrik Sistemi

JP Morgan'ın sağladığı fon ile Tesla, 1901-1902'de New York'ta devasa bir kablosuz iletim istasyonu olan Wardenclyffe Tower'ı tasarladı ve inşa etti. Morgan, Wardenclyffe Kulesi'nin dünya çapında kablosuz iletişim sağlayabileceğini düşündü. Ancak Tesla'nın başka planları vardı. Tesla, kablosuz olarak Atlas Okyanus'unu aşarak İngiltere'ye mesajlar, telefon görüşmeleri ve hatta faks iletmek istiyordu. Bir sonraki aşamada ise tüm dünyayı saran ücretsiz bir bir kablosuz iletişim ağı kurmak istiyordu. Günümüzdeki kablosuz iletişim sistemlerinden farklı olarak bu sistem ile ses, görüntü ve data dışında elektrik akımı da aktarmak mümkündü. Bedava olacak olan bu sistem kuşkusuz günümüzde enerji ve iletişim sektöründe dönen paralar düşünüldüğünde pek çok şirketin işine gelmemektedir. Bu sistem başarılı olabilseydi petrole ve kömüre ihtiyacı olmadan dünyanın ne kadar farklı olacağını hayal edin? Büyük dünya güçleri kontrolü koruyabilir mi? Morgan değişiklikleri finanse etmeyi reddetti. Proje 1906 yılında terk edilmiş ve hiç bir zaman faaliyete geçmemiştir.

Uçan Daire

1911'de Nikola Tesla, New York Herald'a anti yerçekimi özelliği bulunan uçan makine üzerinde çalıştığını söyledi. Uçan makinemin kanatları ve pervaneleri olmayacak. Yerde görebilirsin ve asla uçan bir makine olduğunu tahmin edemezsin. Hava koşullarından etkilenmeden mükemmel güvenlik ile, bildiğimiz hava araçlarının ulaşılmayacağı yüksek hızlarda, hava yoluyla herhangi bir yöne doğru hareket edebilecektir. Uzun bir süre boyunca havada, rüzgarda bile kesinlikle sabit kalabilir. Kaldırma gücü, uçakların kullanması gereken hassas cihazlara bağlı olmayacak, ancak pozitif mekanik harekete bağlı olacaktır. Tesla'nın uçan dairesi, o zaman için olan acemi havacılık ve motorlu taşıt endüstrisinin petrole bağlı olduğu bir zamanda serbest enerji sistemiyle güçlendirildi. İcadı, bedava enerji sistemiyle aynı kaderi gördü.

Geliştirilmiş Hava Gemileri

Tesla, elektrikle çalışan hava gemilerinin üç saat içinde New York'tan Londra'ya yolcu taşımasını ve yerden sekiz mil yüksekte seyahat etmelerini önerdi. Ayrıca, hava gemilerinin güçlerini atmosferden çekebileceğini ve yakıt ikmali için hiçbir zaman durmaya ihtiyaç duymayacaklarını hayal etti. İnsansız hava gemileri, yolcuları önceden seçilmiş bir varış noktasına taşımak veya uzak bir hava saldırısı için bile kullanılabilir. İcadı için kendisine hiçbir zaman kredi verilmedi. Bununla birlikte, bugün silah üreticileri, inanılmaz hızlarda uçan süpersonik uçaklar ve dünyanın bir ucundaki herhangi bir noktayı üst atmosferden vurabilecek uzay mekiği teknolojisi ile rekabet eden insansız dronlar üretiyorlar.

FBInın, öldüğü sırada sahip olduğu bütün çalışmalarını, araştırmalarını ve icatlarını kelimenin tam anlamıyla çaldığından şüphelenildi. Bu söylenti, yakın zamanda, FBI tarafından yayımlanan son derece ağır bir şekilde geri dönüştürülmüş Bilgi Özgürlüğü Yasası talepleri ile doğrulandı.
bilimsel.club
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt