• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Niçin hiç bayan üroloji uzmanı yok?

• Konbuyu başlatan SAHARAY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 35
  • Görüntüleme 26K

Okunuyor :
Niçin hiç bayan üroloji uzmanı yok?

S

SAHARAY

Ziyaretci
Siz hiç ülkemizde "bayan üroloji uzmanı"nın varlığını duydunuz mu? Bildiğim kadarı ile bir kaç yıl öncesine kadar sadece bir fakültemizde tek bir bayan üroloji uzmanlık öğrencisi vardı. Halbuki ülkemizde binlerce erkek jinekolog vardır.

Üroloji doktorluğunu bayanlar tercih etmiyorlar. Bana sorarsanız bunun dinle imanla, inançla ilgisi yok.
Çünkü ateist bayanlar da bu branşı tercih etmiyorlar.
Ayrıca bilindiği gibi ileri batı ülkelerinde de pek fazla bayan üroloji uzmanı yoktur.
Erkekler bayan üroloji doktorunu tercih etmiyorlarmış. Ne kadar ilginç değil mi?
Dünyada ve ülkemizde binlerce erkek jinekolog doktor bayanların hastalıklarına bakıyor.
Ama erkek hastalıklarına bakan üroloji bayan doktorlarına sıcak bakmıyorlar...

Şimdi can alıcı soru şu; Hani eşitlik vardı...Ülkemizde binlerce erkek jinekolog var...

Niçin peki hiç bayan üroloji uzmanı yok yada bayanların bu eğitimi alması engelleniyor?

sadece ben

Tecrübeli
Üye
Bir tane vardı sanırım 2-3 sene önce tv de izlemiştim. Ailesine kadın ve çocuk hastalıklarına baktığını söylemiş gerçeği söyleyememişti..

ama neden bu alanda engellendiklerini bilmiyordum. paylaşım için teşekkürler.

S

SAHARAY

Ziyaretci
Bir tane vardı sanırım 2-3 sene önce tv de izlemiştim. Ailesine kadın ve çocuk hastalıklarına baktığını söylemiş gerçeği söyleyememişti..

ama neden bu alanda engellendiklerini bilmiyordum. paylaşım için teşekkürler.
Ben de bu konuyu araştırdım biraz.Mesela bu bölüme başvuru yapanları reddediyorlarmış.

Bana çok ilginç geldi. Erkekler kadın doğumcu olabiliyorlar.Engelleme falan yok...

S

SAHARAY

Ziyaretci
Ne kadar tezat bir durum değil mi? Sanırım bunda erkek hastaların istememe durumu olabilir bir bayan ürologu.
Ben de senin bu söylediğini düşünüyorum. Bu iş bence erkekler istemediği için olmuyor...
Böyleyken erkekler neden kadın hastalıklarını tedavi etmek için jinekolog oluyorlar?

Bencede ilginç.Biz nasıl gidiyoruz onlara :) Onlar neden gidemezlermiş:)
Na mahremmi oluyormuş:prv:
İşte kendileri kadın hastalıkları uzmanı oluyorken,bayanların erkek hastalıkları uzmanı
olmalarını istemiyorlar. Hatta açıkça biz gitmeyiz diyebiliyorlar...

Masterlord

Kıdemli
Üye
[/quote]
Ben de senin bu söylediğini düşünüyorum. Bu iş bence erkekler istemediği için olmuyor...
Böyleyken erkekler neden kadın hastalıklarını tedavi etmek için jinekolog oluyorlar?

İşte kendileri kadın hastalıkları uzmanı oluyorken,bayanların erkek hastalıkları uzmanı
olmalarını istemiyorlar. Hatta açıkça biz gitmeyiz diyebiliyorlar...
Şimdi can alıcı soru şu; Hani eşitlik vardı...Ülkemizde binlerce erkek jinekolog var...

Niçin peki hiç bayan üroloji uzmanı yok yada bayanların bu eğitimi alması engelleniyor?
eşitlik olduğunu kim söylediki
onlar sizin hayaliniz, ama gerçeklerle uzaktan yakından hiç bi ilgisi yok

dediginiz gibi erkekler yani bizler istemedigimiz için yok

eşitliğide ortaya çıkaran ATATÜRK tü
yani erkek istedigi için öle oldu

işimize geleni isteriz, isimize gelmeyeni lehimize ceviririz,
canımızı sıkanı saf dışı bırakırız....
aynen tarihteki olaylar gibi, aynen bu jinekolog olayındaki gibi

esitlik sadece ve sadece kanunlar önünde göstermelik var
fazlası değil
bu aralar bazı kesimler sansını fazla zorluyo
hep daha fazlasını isteyen sonunda hiçbisey alır

son söz daima güçlünündür

simdi doğrular yazdığım için feministler kızacaktır
dokuz köy misali...

kartal avını yemeden önce çıkarabildigi kadar yüksekliğe çıkarırmış
sonra aşagı bırakırmış
aşagı düsmeyi görmeyede az kaldı
çünkü bu esitlik naraları artık çok kişiyi rahatsız etmeye basladı(ülkemizde):prv:

Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt