Nezle İçin Şifalı Bitkiler

Nezle İçin Şifalı Bitkiler özellikle bu aydan başlayarak oldukça çok aranmaya başlar malum önümüz soğuklar ve herkes nezle olmaya yatkın duruma geliyor
nezle öldürmese bile süründüren bir hastalık .Size nezle için önerebileceğim her yerde bulabileceğiniz oldukça basit bir çözüm hem de çok ucuza bulursunuz
bir suru pahalı desteği boş verin Okaliptus Yaprağı Suyu nezleye birebirdir ve bilinen en etkili bitkisel destektir.

Nezle İçin Size Önerebileceği Diğer Kürler

I- Soğuk algınlığı,ya da üşütmede şu tedavi yöntemi uygulanır: Isırgan otu bir kazanda lapa hâline gelinceye kadar kaynatılır. Daha sonra elde edilen ısırgan otu lapası bir bezin üzerine serilerek hastanın beline sarılır.
II- Soğuk algınlığına bağlı olarak hastalanan kişinin, döş ve kulunç bölgelerine zeytinyağı sürülür.

III- Soğuk algınlığında kavrulmuş çörek otu, ılıtılmış zeytinyağıyla karıştırılıp hastanın döşüne sürülür ve bu karışımdan hastaya içirilir.

IV- Soğuk algınlığına karşı, kurutulmuş gelincik çiçeği ile kurutulmuş papatya ile karıştırılıp sıcak suya atılır ve çay şeklinde içilir.

V- Soğuk algınlığına karşı, ıhlamur çayı iyi gelmektedir.

Tedavide kullanılan ısırgan otu, içeriğinde A ve C vitaminlerine sahip olan bir bitkidir. Günümüz tıbbında da nezle, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda doktorlarca C vitamini alımı tavsiye edilmektedir.Bu noktada halk hekimliğinde kullanılan drogların içerdiği maddelerle, modern tıpta kullanılan ilaçların içeriklerinin benzeştiği söylenebilir. Çörek otu, vücuda kuvvet ve zindelik verdiği gibi tütsü yapılarak buruna çekildiğinde de nezleye iyi gelmektedir. Gelincik bitkisinin çiçeği içerdiği antocyanin ve alkaloit maddeleriyle soğuk algınlığına bağlı göğüs nezlesi, öksürük ve nefes darlığında etkilidir. Papatya ise soğuk algınlığı ve gripten kaynaklanan ağrıları giderici özelliğe sahiptir. Ihlamur göğüs ve bronşları yumuşatarak grip ve soğuk algınlığından kaynaklanan şikâyetleri giderir. Tedavilerde dikkat çeken bir diğer husus da tedavide kullanılan drogların çay şeklinde hastaya içirilmesi ya da lapa yahut doğrudan ısıtılarak hastaya haricen uygulanmasıdır. Hastalık, soğuk tabiattadır; ancak kullanılan droglar aksine sıcaktır. Bu durum humoral pataloji ile ilgilidir. Buna göre soğuk tabiatta olan hastalıklarda hastaya sıcak maddeler, sıcak tabiatta olanlarda ise soğuk maddeler verilir. Nitekim ateşli hastaların vücut ısılarını düşürmek için banyo yaptırılır, ya da alnına, koltuk altlarına ıslak bez konur.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt