• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Nerelerde denize girebiliriz?

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Nerelerde denize girebiliriz?

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıkladı.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla İstanbullular haftasonları plajları doldurmaya başladı. Haftanın stresini ve yorgunluğunu serin sularda atmak isteyen İstanbulluların kafalarında ise hep aynı soru var: "Acaba girdiğim su temiz mi?" Bu sorunun yanıtını konuyla ilgili en yetkili kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. NTV'ye konuşan Kadir Topbaş, İstanbul'un 'güvenli' plajlarını şöyle sıraladı:

"28 km. sahillerimiz plaj olarak açılmış durumda. Onun dışında İatanbulun 403 km sahili denize girilebilir halde. İstanbul deniz kenti olma özelliğiyle İstanbullulara yetmekteydi fakat kirliliğin hat safhaya ulaşmasıyla insanlar denizlerden uzaklaştı. Şu anda Güneş Plajı önündeyiz. Burası da 15-20 senedir maalesef İstanbullulara hizmet veremedi. Çünkü kirlilik hat safhadaydı ve denizler girilemez haldeydi. Bu yıl özellikle Güneş Plajı'nda kalite oldukça iyi ve rahatlıkla insanlar burada denize girebilir diyebiliriz.

Florya sahillerinde 1 milyon 200 bin metrekare alan içerisinde 428 tane alan yıktık. Bunların içinde A, B, C otelleri, Güneş Motelin bir kısmı, birtakım barakalar, birtakım yazlık için yaptırılmış yerler yer alıyor. Böylece halka kapalı olan alanları halka açtık ve bugün plajımız artık İstanbulluların emrinde ve sizin de bahsettiğiniz gibi çok ciddi bir talep var.

Bazı bölgeleri ücretli yapalım ki biraz daha farklı olsun diye düşündük. Buralar: Güneş Plajı'nın 1 ve 2 dediğimiz noktaları. Bunlardan biri kişi başı 10 diğeri 15 lira. Öğrencilere indirim var, 7 yaş gurubunun altına ücret alınmıyor. Aile indirimleri ve grup indirimleri olacak.

Diğer taraftan Cadde Bostanda büyük kulübe yakın olan 3 tane plajımız var. Bir tanesinde ücretli deneme çalışması yapmaktayız. Bu da bir farklı ihtiyaca cevap versin diye bir çalışma.

İstanbullulara buranın suyundan uzak durun diyebileceğiniz bir yer var mı?

Devamlı ölçümler yaptırıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzün yaptığı, bizim belediyemizin yaptığı ölçümler var. Bu değerlendirmelere göre elimde bir liste var. İyi kalitede, yeterli kalitede diye bir takım değerler var. Kötü kalite Sarıyer Gümüşdere plajı. Bunlar bütün değerlendirmeler yapılarak müdahale ediliyor. Çiroz da aynı şekilde sadece duş ve güneşlenmek isteyenler için bölümler açık ama denize girmek için yasakladık. Orada ilanlarımızı astık. Çünkü maalesef orada henüz net olarak istediğimiz kaliteyi elde edemedik. Orası geçen yıl çok daha iyiydi fakat yağmurlarda veya ters rüzgarlarda kirlilik oranı değişmekte o zaman da uyarılar yapılıyor veya kapatılıyor.

haber3.com
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
hiçbir siyaset ve politikayı sevmiyorum, Devlet ve belediyeler halka ucretsiz hizmetler vermeliler. Harcadığımız her kruşun vergisi alındığı gibi devlet kendi verdiği maaştan bile vergi alıyor. Belediyeler par ve bahçeleri parsellemiş mafya usulü el altından ihalelerlerle kiralamışlar.
Vatandaşa oturacak bank kalmamış birçok yerde. Çay içip 2 tl vermek zorunda değiliz tesis sahibi sen kalk ta başkası gelsin dusuncesi ile bakıyor. Halkın nüfus sayısına göre önce bedava plaj ,bedava oturma yeri banklar yapsınlar. Ondan sonra özel sektör için yerlere gitmek isteyen gider. Şimdi ise özel sektöre ayrılan koltuk yer sayısı bedava oturacak yerden fazla. Herşeyde ticaret olmaz. Biraz insan morali de olmalı.
kolyını bulsak havadaki sinekten alan vergisi alıcaklar , hizmet sosyal devlet ilkesinde bedavalar olmalı.
Madem islamız , islam ülkelerinde bedava verilen şeyler parklar var hiç olmazssa örnek alalım bazı ulkeleri.
Vergileri alırken yahudi gibiyiz, inanışta müslüman gibi,medeni kanunda isviçre gibi, Kendimize ait birşey yok ortada. Türk gibi bişey yapmalı.
 
Üst Alt