Neon Makyaj Nasıl Yapılır?
neon makyaj malzemeleri
Neon Makyaj Nedir ?

Genellikle gece makyajı için kullanılan neon makyaj için ilk önce doğru renk seçimi yapmalısınız. Neon makyajın fazla abartılı olmasını istemiyorsanız, far rengini mavi renk veya yeşil kullanın. Göz kalemi rengini ise kullandığınız far renginin biraz koyusunu kullanmalısınız.

Rimel kullanın

Göz makyajı yaparken en önemli araç tabi ki rimel. Makyajınızı neon yapacaksınız daha belirgin gözler için koyu tonlarda rimel kullanmalısınız. Eğer farklı bir uygulama yaparsanız neonların arasında gözleriniz görünmeyecektir.

Pembeyi kullanmayın

Far seçerken ellerinizde denemeden almayın. Ten renginize uygun far seçmelisiniz. Neon makyajda kullanacağınız renkler arasında turuncu renkli far, sarı veya yeşil renkli far ile, mavi tonlardaki far renkleri oldukça başarılı sonuçlar verecektir. Fakat pembe rengi kullandığınızda gözlerinizde bir şişkinlik varmış hissi vereceğinden, pembe rengi hayatınızdan çıkarmalısınız. Fakat illa pembe kullanacağım derseniz, dudaklar çok uygun olacaktır.

Abartmayın

Neon renkler abartı için oldukça uygun renkledir. Her rengi suratınıza sürer iseniz itici olursunuz ve çok kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yüzünüzün yalnızca bir noktasına neon makyaj uygulayın. Gözleriniz neonsa dudaklarınız doğal, dudaklarınız neonsa gözleriniz normal olsun.

Hafif far kullanın

Göz üzerine katman katman neon renkler kullanmayın. Bu göze çok kötü gelecektir. Bu yol yerine farı iyice yayarak gölgelendirme yapın. Çok iyi sonuç alacaksınız.

Dudaklar

Neon renkler hata kaldırmaz. Çok dikkat çekici ve parlak oldukları için hatanız hemen ortaya çıkar. Bu yüzden neon rujunuzu kullanmadan önce, o tona yakın kalem ile sınırı belli edip içini doldurun. Bu yol hem neon rujunuzun daha uzun süre dudaklarınızda kalmasını sağlayacak, hem de hata riskiniz azalacak.
kadinbahcesi.com
 

Ekli dosyalar

  • neon-makyaj.jpg
    neon-makyaj.jpg
    110.4 KB · Bakış: 31
Üst Alt