• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

need for speed araba oyunları serisi

Okunuyor :
need for speed araba oyunları serisi

kisaoglu

Acemi
Üye
need for speed pro street

Need For Speed ProStreet, sokak yarışı maceralarını tekrar alevlendiriyor. Optimum performans ayarlarıyla savaş makineleri yaratılıyor ve dünyanın dört bir yanındaki nefes kesen yarışlarda en iyi sokak yarışçıları kozlarını paylaşıyor.

Mükemmel gerçekçiliğe ve ince detaylara sahip grafikleri ile sizi maceranın içine götürüyor. Arabanızın performansını ve görünüşünü değiştirmenizi sağlayan Autosculpt teknolojisinin gelişmiş halini sunuyor. Saf adrenalin ve yarış tutkusunu tatmanızı sağlıyor.

nfs pro street demosu

need for speed most wanted

Demo olması dolayısıyla, yarış seçeneklerimiz ve kullanabileceğimiz araçlar da tabiiki sınırlı. Quick Race kısmına girerek, buradaki üç yarıştan istediğimizi oynayabiliyoruz, ikisi Sprint diğeri de Speedtrap modunda yapılıyor. Oynanabilir diğer kısım olan Challenge’da ise, Pursuit Length, Tolloboth Time Trial ve Roadblock olmak üzere üç çeşit yarış şeklini oynayabiliyoruz. Demoda da görüldüğü üzere çok çeşitli yarış türleri var. Sprint ile normal yarışımızı yaparken, Speedtrap ile gerekli checkpoint’lere olabildiğince hızlı girmeye çalışıyoruz, Pursuit Length’de polislere karşı amansız bir mücadele veriyoruz ki, Most Wanted’da da ana tema polislerden olabildiğince kaçmak üzerine kurulu olacak. Tollboth Time Trial’da, belirli bir süre içerisinde, gerekli checkpoint’lere ulaşmaya ve yarışı tamamlamaya çalışıyoruz. Roadblock ise demodaki en heyecanlı yarış olarak kabul edilebilir. Bir yandan polisler tarafından kovalanıyoruz, diğer yandan ise kendileri önümüze barikatlar kuruyorlar. Araçlarını yolun ortasına döşeyerek geçmemizi engelliyor ya da dar yolları kapatarak bizi durdurmaya çalışıyorlar. Bizim de amacımız, bir taraftan arkamızdakilerden kaçarken, diğer yandan da önümüzdeki tuzakları safdışı bırakmak.

nfs most wanted demosu

need for speed high stakes

İşte Need For Speed`lerin devamı bu oyunda yok yok. Nfs 4 de her zamankinden daha gerçekçi. Gerçekçi çünkü oyunda hasarlar belli oluyor yapay zeka daha iyi ve en önemlisi turnuvalarda arabanızı bile kaybedebiliyorsunuz...Aslında daha bitmezdi ama bu oyun için söylenecek tek bir söz var harika...

nfs high stakes demosu

need for speed porsche unleashed

Hayatımda böyle güzel görünen arabalar görmedim bir oyunda. Her Porsche en ince ayrıntısına kadar modellenmiş. Garaj bölümünde arabanızın kaputunu, bagajını ve kapılarını açıp, arabanın içini inceleyebiliyorsunuz. Arabanın dış görünüşünü değiştiren bir upgrade yaptığınızda görünüşü değişiyor. 250 Km ile gittiğinizi GERÇEKTEN hissediyorsunuz. Mekanlara da söyleyecek söz bulamıyorum, ağaçları mı desem, karlı Alp Dağları’nı mı desem bilmiyorum ama oynamadan öğrenmeniz çok zor. Ayrıca Need for Speed 1’den sonra kaybolan “yayla gibi yollarda yarışma hissi” geri gelmiş. Genelde pistlerin birçok bölümünde yanyana 3 araba rahatlıkla ilerleyebiliyor.

nfs porsche unleashed demosu

need for speed hot pursuit 2

Oyunda hot pursuıt, championship ve single race olmak üzere üç ayrı single player olarak oynayabileceğiniz mod var. Bu modların en iyisi hot pursuit. Oyuna adını veren bu mod, sayesinde oyunun bütün heyecanını yaşayabiliyorsunuz. Bu modda sırasıyla yarışlara giriyorsunuz, yarış esnasında rakiplerinizi alt etmeye çalışırken aynı zamanda zorlu polislerden kurtulmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca yapay zeka, serinin diğer oyunlarından çok daha üstün olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Polisler normal şekilde yakalayamayacaklarını anladıklarında değişik yöntemlere baş vuruyorlar. Bunlar arasında helikopter çağırma, yolun ortasına bariyer kurma ve en kötüsü olan yola çivi döşeme baş sırada geliyor. Yoldaki çivilerden kaçmanın tek bir yolu var oda gidip polis arabasına çarpmak, ama çoğu zaman orada çivi olacağı aklınıza gelmiyor ve lastiklerinizi patlatıp yarıştan eleniyorsunuz. Ayrıca bu modun bazı bölümlerinde siz polis olup başkalarını kovalıyorsunuz. Bence oyunun en zevkli anları başka birini kovalarken geçiyor.

nfs hot pursuit 2 demosu

need for speed undercover

Nfs'nin Eski oyundalarınında NFS dünyasının vazgeçilmez haline gelen sokaklarında yeni yarışmalar ve heyecanlar arardık ama Undercover’da yarışlar yerine görevlere gitmek zorundayız.

Bu görevlerin başlangıcının çoğu oyun içi grafiklerden oluşuyor. Nfs Undercover ekibi Güzel bir iş çıkararak eski Nfs serilerindede olan özellikleri eklemeyi unutmamış. Bizlere En çok hissettirdiği duygu Most Wanted'ı Sanki yeniden oynarmış gibi ama görevlerde değişmiş gibi bir his uyandırıyor. Need for Speed Undercover Hayal kırıklılığı yaşamak istemiyor çünkü ; nfs en son çıkardığı oyun olan Nfs Pro street'te büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı oyuncular Pro Street'te kendilerini sanki Bir araba yarışında değilde bir araba similasyonundaymış gibi oyunun eski nfs serilerinden uzaklaştığını anlamıştı. Ama Nfs Undercover Bu Eski nfs serilerinin sevgisini geri getirecekmiş gibi görünüyor...

çalıştırabilmek için gerekli Özellikler :

Windows XP (Service Pack 2 yüklü) veya Windows Vista İşletim Sistemi
1.5 GB ram
256 MB ekran kartı

Amd athlon 64 x2 4200+

DirectX 9.0 destekli bir ses kartı
12 GB boş alan

oyunların fragman videolarını izlemek için araba oyunları

need for speed carbon

“My CreW”
Oyunda süper bir yeni özellikte oyunda bulunan takımımız ve takım çalışmamız.Bu tür oyunlarda pek işe yaradığını düşünmezdim açıkçası ama Carbon bize takım oyununun işlevlerini tek bir yarışta anlatıyor.Oyunda size ilk başta bir takım arkadaşı veriliyor ilk verilen takım arkadaşınızın özelliği sizin diğer yarışanların arkasında kısa süre Draft(Rakibin arabasını yakından takip etmek) yaptıktan sora işaretliyorsunuz ve o son hızla ilerleyip onun önünü kesiyor ve sizde rahatça ilerleyebiliyorsunuz.Tabi oyunda tek takım arkadaşınız bu değil ilerledikçe yeni özellikleri olan takım arkadaşları kazanıyorsunuz tabi ki para karşılığında.Örneğin bir başka takım arkadaşımız da ilk boss yendiğimizde bizimle olmak istiyor ve bizde alıyoruz neden mi?

Çünkü aldığımız kız oyunda bize verdiğimiz emir doğrultusunda tüm kestirme bölgeleri gösterip işaretliyor kısacası takım oyunu süper bir renk sağlamış.

“Param Nerede?”
Oyunun konusu ise biz gene bir sokak yarışı yaparken polisler bizi sarıyor ve sıkıştırıyorlar tam o sırada çevrede başka kaçakçılar oluyor ve hepimiz kapana düşüyoruz biz kaçmayı başarıyoruz tabiğiki ama o sırada bir kız arabaya bir çanta atıyor ve bizde para ile kaçıyoruz.Çantada yüklü miktarda para var ve adam bizden o parayı istiyor oyun hikayesi bu doğrultuda ilerliyor..

“Bak Bak Bak Araba Yanıyor Oğlum off”
Oyun standart yarışlarının yanında birde hasretle beklediğimiz Drift’i de eklemiş.Aslında oyun diğer serileri gibi Fast And Farious oyunu amaçlı olmuş.Oyunda filmi izleyenler bilir Ölüm vadisi diye bir yer var drift’leri orada da yapıyor boss yarışlarını kendi alanları dışında kapışma sahnelerinide orada gerçekleştiriyoruz.Diğer yarışlar yinelenmiş bir değişiklik yok.Fakat önceki serisine göre zorlanacaksınız.

“Modifiye Tam Gaz”
Oyunumuzda modifiyelerimizi son hızla sürdürüyoruz.Diğer seriler dışında bir çok değişik eklentilerimiz mevcut.Most Wanted de bulunmayan egzost ta seçeneklerimiz arasında.

nfs carbon demosu
 
Üst Alt