• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Neden zengin çocukları şehit olmuyor?

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Neden zengin çocukları şehit olmuyor?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Oğlunun tabutu başında ayağında terliğiyle ağlayan bir anne... Yırtık ayakkabısıyla “Vatan sağolsun” diyen o vakur baba... Maalesef yıllardır izlemek zorunda kaldığımız şehit cenazelerinde hep bu manzarayla karşılaşıyoruz

İstanbul Halkalı’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Erzinli Uzman Çavuş Uğur Ekiz’in babası Fikri Ekiz’e oğlunun cenazesine katılmak için tedavi gördüğü Başkent Hastanesi’nden ayrılırken boş senet imzalatılmış.

Hastanede yapılan masraflar karşılığında imzalatıldığı iddia edilen senede şehidin ağabeyi imza atmak zorunda kalmış
Ekonomi, bürokrasi ve siyasetteki karar vericilerin çocukları riskli bölgelerde askerlik yapmıyor mu?
Neden hep yoksul ailelerin evlatları teröre kurban gidiyor?
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Her işte olduğu gibi olan GARİBANA oluyor...Birazcık " Vatan Millet Sakarya " söylemi yetiyor bizim yokluk içinde yaşayan ama gönlü dağlar kadar Vatan Sevgisiyle büyümüş insanımıza...!!!

Ayrıca zenginler,bürokratlar ve siyastçilerin büyük bölümü " kefen " için para harcamayacak kadar da CİMRİDİR ler...Halktan yanayız yalanını meydanlarda söylerler,yine gabiban insanımız bunu " YER " ...!!!

Sağlıcakla kalınız...
 

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Bu soruyu son zamanlarda cok sik duymaya basladim. Insanlarin ezberini bozacak, hipnozdanda kurtarmaya yarayacaktir umarim bu ve benzeri sorgular.

Resmi ideolojinin uzlasmaz celiskisidir bu esasen. Köle-efendi farkini görmek icin bu aci tecrübeleri edinmek, ölümler, iskenceler görmek sacmaydi ama yapacak birsey yok. Evet, zengin bebeler askerlik yapmiyor... Egemenler, bin de birini yasasaydi bu acilarin ortada tek bir sorun dahi kalmazdi. Neyin nasil olacagina onlar karar verir, bizler itaat ederiz... Cogu zamanda görüldügü üzere; ölürüz.

Sehitlik (!) dahi onlarin yalanidir... Bu kutsiyetle (!) daha istekli ölmemizi isterler. Bu asagilik kimseler, esasen allahsiz olmalarina ragmen isine geldiginde rüsvet yemekten sismis polisi bile ölünce sehit eder.
 

Server Bedii

Amatör
Üye
Neden hep yoksul ailelerin evlatları teröre kurban gidiyor?

''Teröre şehit gidiyor'' mu denilmeliydi acaba?!Sonra yanlış anlayan oluyor

Zengin çocuklarından terörist olmadığı için.
alıntıda görüldüğü gibi aslında terörden çok kendine kurban gidiyor gibi geldi ama...

sorunun cevabı çok tartışıldı birkaç gündür dağıtımlar bilgisayar tarafından yapılıyor kimseye ayrım yapılmıyor dendi ama ben zaten fakir olan bir ülkede Şehit olanların fakir olmasını çok da ilginç bulmuyorum
ayrıca bu tartışmaların sınırı aşıp orduyu karalama operasyonuna dönüşmesini de hoş karşılamıyorum!
ayrım yapıldığı da bir gerçek kişiler üzerinden değerlendirilmesi daha doğru!
 

ramo7

Acemi
Üye
Her devirde ölenler hep fakirlerden olur, savunulan konun haklılığı ile alakası yok. Ben sadece gerçekleşen bir olguyu dile getirdim. İnsanların tanrılara kurban verildikleri dönemlerde de böyle olmuştur. Hiç bir zaman bir yönetici çıkıpta kendi evladını kurban vermemiştir. Ahmet TÜRK'ün oglu neden terörist olmuyorsa Erdoganın ogluda doğuda gidip asker olup şehit olmuyor. Ha bunun istisnaları olmazmı olur. Ama bu benim dediğim bir gerçektir. Dünyanın her yerinde de böyledir. Yaser arafat bir direniş lideri olarak ona inanların eşleri canlı bomba olarak eylem yaparlarken onun eşi pariste her gün binlerce yeni ayakkabı alark sosyete sutunlarında yerini almıştır. Ne garip degilmi?
 
Üst Alt