• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Neden hicbir seyin yoklugu yerine birsey var?

Okunuyor :
Neden hicbir seyin yoklugu yerine birsey var?

ümmi

Kıdemli
Üye
Övgüler tanrının ihtiyacından değil elbet... Yaratan tanrının kulları olmasa tanrılığı nerede kalır? Neye yarar? Bizzat yarattığından ötürü eksiklik içindedir bahsedilen yaratıcı zaten. Neden yaratmıştır?.. Bu sorunun ardından çokça neden sayılır mutlaka ama her biri eksikliğinden kaynaklıdır, ne koyarsanız yerine; şu ya da bu neden olsun. Tanrı bir tane değildir, ya tanrıdan başka şey yoktur, ya tanrı yoktur.

Tüm duyguları beyinde yaşarsınız efendim... Sex yaparken cinsel organınız haz duymaz, beyinde duyarsınız hazzı. Sevgiyi, nefreti öfkeyi, korkuyu vs... Düşüncelerimize getirdiğiniz eleştiri yanlışlığından-yanlışlanabilirliğinden olsun diyelim; ya tabirinizle kalp gözümüze eleştiri? Kalp gözü denen şey hep aynı putu görse eyvallah da, herkesin gözü bir başka putu seçiyor? O halde kalp gözümüzde de yanlış gözlük kullanmaktaysak, ya sizin söylem hatalı olmalı, ya herkes aynı puta tapıyor?

Şüphesiz ki, ne sizin sözünü ettikleriniz ne de benim, bunlar hakikatler değildir. Hakikatin ne olduğunu idrak edemeden ''bunlardır'' dememiz boşadır.

sn Spartaküs.Efenim felsefe olsun diye yazmadım,Anlamam da zaten.

Uzunca bir cevap yazmıştım size,Demek nasipte yok muş gitmedi.Üye girişi yaptığım halde yapmadınız yazdı.Kısmet efenim.
Kalp gözü açılınca put görmez efenim.Hepsi aynı hakikati görür.Ademden beri evliya ve enbiya aynı hakikati anlatmıştır.
 
Üst Alt