• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Neden bu hale geldik??

• Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Neden bu hale geldik??

Bay X

Kıdemli
Üye
Olayın meydana geldiği yer Çankaya'nın Kavaklıdere semti..Yine polis yine şiddet buraya kadar sıradışı bir izlenim yok..

Fakat olayın seyrini başka yöne kaymış gidiyor Güneydoğu'da görev yapan güvenlik güçlerimizi bu olayla bağdaştırmak tevazu sınırlarımızı aşmakta.Güneydoğu'da görev yapan TSK ve Emniyet personelini pimi çekilmiş el bombası gibi algılayanlara bir sorum olacak..?

Ölen vatandaş güneydoğulu olduğu içinmi bir bardak suda fırtına koparıldı peki güneydoğu menşeili insanların hem yörede hemde büyükşehirlerde yaptıkları provakatif eylemlerde can veren yurttaşlarımız için niye böyle bir tepki gösterilmedi..?O halde güneydoğudan gelen her insan içinde psikolojik tedaviyimi öneriyorsunuz..?

Şiddeti kesinlikle tasvip etmiyoruz fakat bu olayı coğrafi bir boyuta indirgemekten ziyade asıl sorunun nereden kaynaklandığını iyi kavramak gerekir,malumunuz ülkemizde polis şiddeti yıllardır süre gelen bir konu bu olguyu irdelersek bu görevi yürütebilecek insanların yeterli kriterlere sahip olup olmadığını tartışmak gerekir burada eksik olan tek şey eğitim ve kadrolaşmanın neticesinde dağdaki çobanın bile kamuda kendine iş bulmasıdır..

Tedavi görmesi gereken kişi veya kişiler varsa ülkenin bütünlüğünün ilelebet koruyucusu olan TSK ve Emniyet Güçlerinin aleyhtarlığını yapan tabakadır..

Bir kaç kişi yüzünden kurum ve kuruluşları suçlayamazsınız heleki TSK'yı..Bir polisin karıştığı suç nedeniyle TSK'nın adının telaffuz edilmesini son derece etik dışı bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim..

simqe

Kıdemli
Üye
ihmal ettiginizi sölemedim
daha duyarlı olmak gerektiğini söledim
Bana ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek en son kişisiniz,yaptığınızı yaşınıza ve cahilliğinize veriyorum..ne demek istediğimi anlamanızıda beklemiyorum anlayan anlamıştır..özürünüzde sizin olsun..

carloss

Kıdemli
Üye
Tamam bu ara adet olmuş, TSK abalı durumuna düşürülmüş, habire sağdan soldan vuruluyor.

PKK lılar otobüsü yaktığında, park halindeki araçları yaktığında, Diyarbakırda okul servisine bomba koyduğunda, İstanbul'un göbeğinde yol kesip, kargaşa çıkardığında, kahramanmış gibi dağdan ellerinde pkk bayraklarıyla indiklerinde bunun vatandaşı nasıl etkileyeceğini düşündünüz mü ? Bunu yapan kişi özel harekattanmış. Gayet sade vatandaşlardan da böyle eylemler gelmesi şaşırtıcı mı olur ?

Vurulması için bir sebep değil ama ölen gencin ne dediğini biliyor muyuz ?

Bize ne oldu ? Ne oldu ayrılık tohumlarını ektiler, şimdi hasat zamanı.

Masterlord

Kıdemli
Üye
Bana ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek en son kişisiniz,yaptığınızı yaşınıza ve cahilliğinize veriyorum..ne demek istediğimi anlamanızıda beklemiyorum anlayan anlamıştır..özürünüzde sizin olsun..

benim yorumumda
siz şunu şunu yapmanız gerek diye bise varmı
yookkkkkk

çocuklarını ihmal ettiniz diyen varmı yooookkkk

ortada yanlış anlasılcak bisede yok aslında

burda bizim art niyetimiz varmı, yoookkk
zaten beni tanıyan bilir
bilmedigim konu hakkında yorum yazmam

özürüm benim olsun
yanlış anlamanız sizin
moral bozmaya gerek yok

ben sizi anladımda