• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Neden ağlıyoruz?

Okunuyor :
Neden ağlıyoruz?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Women's Health dergisi

İlk kez doğduğumuzda ağlarız. Doğumlarda, ölümlerde, iyi, kötü haberlerde, gözyaşlarımız süzülür. Peki neden?

Ağlarız çünkü karnımızın doyması ve rahatımızın sağlanması için tek yapabildiğimiz budur.

Doğumlarda, ölümlerde, iyi veya kötü haberlerde, bazen bir film izlerken, gözyaşlarımız süzülür... Women's Health dergisi, işte bu gözyaşlarıyla ilgili bilinen ve bilinmeyen bazı gerçekleri derledi.

Vassar College Psikoloji Profesörü Randy Cornelius, gözyaşı ile ilgili çalışmalar yapan ender bilim adamlarından biri. Bu konudaki araştırmacı kıtlığı, ağlama konusundaki soruları daha da zorlu hale getiriyor.

"Neden ağlıyoruz?" sorusu sorulduğunda Dr. Cornelius, "Bundan pek emin değiliz" diyor ve ekliyor: "Kuramlar yapısal olarak erkek ve kadın beyninin nasıl işleyip neleri birbirine bağladıklarıyla ilgili. Ancak henüz bir sonuç elde edilmiş değil."

Ağlamak, bizim diğer insanlara savunmasız olduğumuzu göstermenin bir yolu. Kadınlar, duyguları paylaşma konusunda daha iyi olduğundan, onlar için aynı zamanda bir güven belirtisi ağlamak. Güven, hayatta kalmamız için gereklidir. Ancak hayatta kalma yarışında erkek eğer uluorta ağlamaya başlarsa, bu dışarıdaki insanlar tarafından yadırganabilir.

mcaturk.com
 

son_damla

Acemi
Üye
sanırım Ben biliyorum annemızın karnından cıktığımız anda annemızın karnında tbi oksıjen yok ama ilk kez dısarı cıkıp oksijenı alınca e tabi her beebk ağlar oksijenı ilk kez aldığımız ıcın bıze acı gelır ve ağlamaya başlarız işte kısa ve öz açıklaması..
 
Üst Alt