• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Nazilerle İsrailliler arasındaki farklar

Okunuyor :
Nazilerle İsrailliler arasındaki farklar

bogacsony

Acemi
Üye
Nazilerle İsrailliler arasındaki farklar nelerdir?
Varsa Farkları sayar mısınız?
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bellidir lanetlenecek kıyımların nedenleri ve sorumluları.
Bu katliamların sonu gelmez asla.
Çünkü söz konusu olan çıkarlardır .
Ve bu çıkar kavgası insan yaşamından soyutlanmadığı sürece devam edecektir savaşlar, öldürüşmeler.

Utan ey insanlık,
Sen hala aşamamışsan kavgaları , barış katamamışsan hayatımıza, sende hala insani olmayan duygular, durumlar var demektir.
Ve bu duyguları sende sabit kılan da sana dayatılan dünya gerçeğidir.
Utanmasını bilirsen, insan olmak için azıcık düşünürsen, mutlaka barış ve sevgi dolu bir dünya sunacaksın geleceğe...
 

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Evet utanin....Berlin duvarini asamayan bir almanin sonuHolodomor:


Katliam, savaş, doğal afet değil... Adı Holodomor trajedisi. Suni olarak kıtlık yaratıldı, gitmek isteyenlere izin verilmedi ve 5 - 10 milyon insan yok oldu.

SUNİ OLARAK YARATILAN AÇLIK

Holodomor ya da Ukrayna Kırımı, 1932–1933 arasında, Stalin döneminin Sovyetler Birliği'nde, şimdiki Ukrayna ve Rusya'nın Kuban bölgesinde suni olarak yaratılan kıtlık sebebiyle 5-10 milyon insanın yok olduğu olaylara verilen addır.

Hala tartışma konusu. Ukrayna Rusya'yı, Rusya, Ukrayna'yı suçluyor. Rusya Devlet Başkanı Medvedev, geçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın bu konuyu Rusya'ya karşı kullanmakla suçladı.

Ukrayna'nın Birleşmiş Milletler'e "Holodomor'u tartışmaya açma" talebi ise geri çevrildi. Ukrayna, Birleşmiş Milletler'i, Rusya'nın tezlerini desteklemekle suçladı.

ARŞİVDEKİ BELGELER AÇIKLANMIYOR

Holodomor'un yer aldığı Sovyet arşivlerindeki belgeler açıklanmıyor. Bu nedenle ölü sayısı kesin olarak belirlenemiyor. Ancak Ukrayna nüfusunun dörtte birinin o dönemde hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Holodomor'un sebeplerinden en önemlisi, Sovyet döneminin uygulamaya çalıştığı ekonomik ve sosyal politikalardır. Özellikte kooperatif tarım uygulamalarını kabul etmeyen Ukrayna köylüsü zorlamalar karşısında tarım üretiminden vaz geçerek, üretimi durdurmuştur.

Durumun gidişatını önceden kestirebilecek olan dönemin yöneticileri, "anti-kolhoz" hareketin yayılmasını önlemek amacıyla, sorunu hafifletecek önlemler almaktan kaçınmış ve bir nevi bölgede diğer direnişçi köylülerce ibret alınabilecek bir olay çıkarmak istemiştir.

KAÇMAK İSTEYENLERİN BÖLGEDEN GİTMESİ YASAKLANDI

Açlığın en tepeye ulaştığı dönemde dahi, Sovyet yönetimi, 1932'de 1,7 milyon ton, 1933'te 1,84 milyon ton tahıl ihraç etmiştir. Bölgede artan açlıktan kaçmak isteyenlerin başka bölgelere gitmesine engel olunarak, katliama seyirci kalınmıştır. O dönemde kıtlık haberleri mümkün olduğunca sansürlenerek dünyanın dikkatinden saklanmıştır.UTANIN OZGURLUK DUSMANLARI.....
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
$imdi ortaligi Baris cigligi ile boganlarin, isci emekci kelimesini agzindan düsürmeyenlerin izm lerinin kurulusundaki katliami hangi insanlik sevgisi ile bagdastiracagimizi söylemezler ki..!

Sembol olarak ;Orak ve cekic in girdigi hicbir yere huzur ve insanlik girmemistir...
 
Üst Alt