Naxos

Sahip olduğu yükselti nedeniyle doğal bir güzelliğe sahip olan ada, huzurlu ve sakin bir tatil arayanlar için iyi bir tercih olacaktır. Mitolojik bir tarihi olan ada tarih severlere de alternatifler sunmaktadır.

Adada; arkeoloji müzesini, Venedik döneminden kalma kaleleri, manastırları, katedralleri, Apollon Tapınağı'ndan günümüze kalan Portara- Büyük Kapı-, Bourgos ve Kastro bölgeleri, 10 metre boyundaki 2600 yıllık dev Apollanas Heykeli görülmesi gereken yerlerdendir. Ada erken Yunan ve eski Roma döneminden eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Kastro bölgesi tarihseverler için ziyaret edilmesi gereken noktalardan biridir. Ortaçağdan kalma görüntüsünü koruyan Kastro'da kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Plajlar dinlence arayanlar için en iyi alternatiflerden olacaktır. Agios Georgios, Grotta, Plaka, Micri Viagla, Kastraki plajı güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz noktalardan birkaçı. Farklı bir alternatif isteyenler için Plaka çıplaklar kampı, sakin bir alternatif arayanlar için ise Kastraki plajı uygun olacaktır.

Gece hayatı adada çok hareketli olmasa da sabaha kadar açık bulabileceğiniz barlar, gece kulüpleri ve discolar bulunmaktadır. Ayrıca farklı bir eğlence isteyenler için klasik Yunan eğlencesini yansıtan tavernalar önerilebilinir. Surf, şnorkelli dalış su sporu sevenler için yapılabilecek eğlenceki aktivitelerden sayılabilir. Ayrıca adada katamaran kiralayabilirsiniz.

Adada cafeler ve restaurantlar ağırlıklı olarak kıyı kesimde toplanmıştır. Deniz ürünlerini, zeytini ve peyniri denemenizi tavsiye ederiz.

Alışveriş yapmak isteyenler için de kıyı kesim iyi bir seçenek olacaktır.
yunanadalariturlari.gen.tr

Not:
Muthis buyuk bir ada !
bazen adada oldugunuzu unutturacak kadar buyuk..
Naxos Merkez'i (Chora) konaklamak icin tercih edilecek bir bolge degil
o nedenle en onemli plajlarindan biri olan "Agia Anna" plajinda ki
cok sirin bir butik otel de kalabilirsiniz
naxos.com
 
Üst Alt