• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Nasıl Ateist oldum

Okunuyor :
Nasıl Ateist oldum

B

bursali68

Ziyaretci
Anladım sen kendini Peygamberimizden üstün,birçokbu ilmi okumuş alimden daha alim,hani neredeyse Allah ile kendini bir tutuyorsun mesele anlaşılmıştır.Size iyi geceler sn.collection,mutluluk dolu öbür taraf diliyorum.Bu kadar bilmişlikle,bu kadar hakaretle,bu kadar neredeyse küfür ile diğer tarafta alacaklıların seni beklerken,bu kadar insanın vebalinden nasıl kurtulacaksın sen bizi bırak da onu düşün.Biz yanarız çıkarız.

sayın bursalı yorum yazmak sizin benim herkesin en doğal hakkı ama
peygamberden üstün hele hele haşa yaradandanla kendini bir tutuyorsun gibi bir cümleyi nasıl klavyeniz yazabildi hadi klavye yazdı diyelim . peki siz bunun vebalinden nasıl kurtulacaksınız
ne olur bu tür cümleleri yazarken biraz daha düşünelim

sakın yalnış anlaşılmasın tepkim sadece belirttiğim cümlelere idi
Niçin mi o cümleleri yazdım Sn.MEKSELİNA sadece bir kaç örnek ;

"15-05-2009, 02:06 PM
İnsan olmanın hakikatinden haberiniz var mı acaba sayın kahve bahane ? İnsan demek , yaratıcısını idrak eden O'nun emirlerine riayet eden , O'na ve Resulüne şeksiz şüphesiz iman eden seçilmiş zatlara denir."Hakiki manada Halife seçilen insanlar onlardır.Diğerleri maalesef insan sınıfına girmiyor".İnananların kitabında bunların hayvandan daha aşağı olduğunu bildiriliyor.Dış görünüşü insan gibi gözükebilir ama ruhen insan olma yüceliğine haiz değildirler.

Evet bize öğretilenler Rabbimiz tarafından , Efendimiz vasıtası ve varisleri vasıtası ile bize bildirilen ve öğretilen gerçeklerdir.Bu gerçeklere inanmanın şerefi , din cahillerinin , dinsizlerin , kendi akıllarına uymanın yanında kıyas dahi kabul etmez.Dolayısı ile islaha ihtiyacı olan kendisini yaratandan yüz çevirip , kendisi gibi mahluk olanların sözlerine itibar edenlerdir.

Sizin inançsızlığınızı size öğreten ve size fısıldayan kimdir onu biliyormusunuz peki ? "
.................................
"15-05-2009, 07:12 PM
"Elbette insanım; çünkü Rabbimi inkar etmiyorum , Resulünü inkar etmiyorum ve bunu bütün fiilerimle tasdik ediyorum , amellerimle pekiştiriyorum.İbadetlerime dikkat ediyorum.Dinin emirleini çiğneyerek yok sayarak , nefsimin peşinde koşarak , her istediği yaparak munafıklık perdesi altında müslümanlık taslamıyorum."

Diğerleri gibi kalbimde ibadet ve emre itaatsizlik varken ibadet etmeksizin , içi temizdir diyerek kendimi komik duruma düşürmüyorum.Kalbimin temizliğini Rabbimin emirlerine itaatte olduğunu , ruhun manevi temizliğinin ancak bu şekilde olduğunu biliyorum.

Ve biliyorum ki ; Rabbimi ve Resulünü inkar edenlerin gideceği yer cehennem ateşinden başka bir yer değildir.Cehennem onlar için yaratılmıştır.Ve bu inkarcılar , kafirler şeytanın hizmetkarlarıdır....."
..........................................
Özellikle tırnak içlerine dikkat ediniz sn.MEKSELİN

"Hakiki manada Halife seçilen insanlar onlardır.Diğerleri maalesef insan sınıfına girmiyor".

Sn. MEKSELİNA " o diğerleri yani bizlere bakış açısı nedir insan olmadığına göre HAYVAN mıyız?Bunu teveccüh olarak mı algılamak gerek yoksa bu düşünceye tepki mi göstermek gerek.Herkes herkese hayvan demeye başlarsa ne olacak peki?

"Elbette insanım; çünkü Rabbimi inkar etmiyorum , Resulünü inkar etmiyorum ve bunu bütün fiilerimle tasdik ediyorum , amellerimle pekiştiriyorum.İbadetlerime dikkat ediyorum.Dinin emirleini çiğneyerek yok sayarak , nefsimin peşinde koşarak , her istediği yaparak munafıklık perdesi altında müslümanlık taslamıyorum."

Yukarıdakileri yapmayanlar ne oluyor aynı soruyu soruyorum.Yanıtını düşünüp cevaplayabilirsiniz isterseniz.

Sağlıcakla kalınız.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
aforoz ettim seni hristiyanlıktan git başka din bul sosyalist :p

Aforoz edemezsin neden mi ? çünkü hirstiyanlıkta bir din
ama sosyalist ne onu ve nede diğer dinleri istemiyorum diyor
onun için başka din seçemez ve aforoz edilemez ...

--------Yeni Postalandı 08:39 PM ---------- Önce gonderilen mesaj at 08:33 PM ----------

Sosyalist dostum bak bu kadar din i bütün seni düşünüyor bırak bugünü yarın yanacağın ateşin büyüklüğünü düşün düşünde kendine gel..
ne bu ateistlik durumları...
yada seç bir arkadaş beni "dinlere inanan yapın özellikle müslümanlığa" deki onlarda senin sayende (yani seni "müslüman olamaya" ikna ederek) "sevap " kazansınlar..
hadi dostum bari bir iyilik yap ne kötü adamsın sen....:))))

Canımsın
ben sadece kendi adıma cvp yazacam
ben dini bütün biri değilim . inanç hariç o kadar çok eksiğim varki anlatamam
sadece kırıcı olmadan yorum yazmak istedim
beni dini bütünlerle aynı kategoriye koyma canım
nerde dini bütünlük nerde ben

erılgaz

Amatör
Üye
Mekselina arkadaşım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim Dünyada hirıstıyan bir ailenin çocuğu müslüman olarak doğar misal olarak sosyalist bey için söyledim

collection

Tecrübeli
Üye
Aforoz edemezsin neden mi ? çünkü hirstiyanlıkta bir din
ama sosyalist ne onu ve nede diğer dinleri istemiyorum diyor
onun için başka din seçemez ve aforoz edilemez ...
Sevgili Mekselina ; siz çok ama çok iyi biliyorsunuz ki Allahü Teala bazı vasıflara haiz olan mesela iman etmeyen , dini islama uymayan, küfründe inad eden mahlukatı hayvandan daha aşağı olduğunu bizzat kendisi bildiriyor.BİZDE BU BİLGİYİ NAKLEDİYORUZ.

Yani kimin hangi amel ile ne olduğunu SAHİBİMİZ bildiriyor.Biz aklımızdan uydurmuyoruz yani.Hatta bu güruhun hayvandan daha aşağı olduğunu bildiriyor , çünkü hayvanlar hen an kendi dillerinde Rablerini tesbih etmektedirler.Dolayısı ile Allahü Teala'nın bu ith***** ( hayvandan daha aşağıdırlar ) muhatap olmayı nefislerine yediremiyenler İNSAN olmanın hangi yollardan geçtiğini öğrenmek zorundadırlar.Arif olan anlar.

Size bunu neden yazdım diye aklınıza gelecek olursa onu da paylaşayım ; sohbetimiz nefislerine yenik düşenlere de bir düşünme payı çıkarır diye yazdım.Biliyorum ki siz firaset sahibi aklı selim insansınız.Aklı sakim olanlar saldırı ve anlayışsızlıklarına devam edecek olduğundan, düşüncelerimi sizin aracılığınız ile bildirmek istedim.

Yarenimm

Acemi
Üye
Merhaba öncelikle ne olur iseniz olun hangi düsüncede olur iseniz olsun.Önemli olan düsüncelere saygiyi bilmek saygi göstermek.Bu Atesit olsun humanist olsun benim icin insan olsun ama sözde deil özde tabiki..Kimseyi dini ile yarigilmak ne bana nede bir baskasina düsmez....

Saygilar..........

turgon

Acemi
Üye
"görelilik" diye antik çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bir felsefe vardır. Temel olarak buna göre "kesin" yoktur. İnanç konusuna bu bakımdan yaklaşırsak kesin doğruların olmadığı bir dünyada hangi dinsel ya da diğer kural sisteminin varlığından söz edilebilir.. Kur'an bir takım doğrular, iyi veya sakınılması gereken davranışlar ortaya sürer. Peki iyi, kötü; doğru, yanlış nedir? Neye göre iyi neye göre kötü olarak yargılanır bir davranış? Bu konuda hiçbir dini sistem (kişi temelli dinler hariç) kesinlik belirtememiştir. Bu da tanrı veya inanılacak olgunun bir dogma veya sözüm ona doğru olduğunu gösterir. ateist arkadaşlarımı destekliyorum.... antitez sunacak arkadaş veya bana kesin olan bir şey gösterecek olan biri olursa onun tezine inanmaya hazırım...

lordhan

Tecrübeli
Üye
Nasil Ateist Oldum?

Nasil Ateist Oldum?
Aslinda ilginctir kendi hayat hikayemi yazmaya karar verdim.
Ben kendim Ateist ve kiz kardesim ise stanist olmustu.
Fransanin marsilya kentinde Cek bir aile ile birlikte ki arkadasligim dostlugum,onlara duydugum sevgi ve saygi benim Ateist olmami sagladi.
Ailede ise satanizim yakin fikirler hakimdi.
Arkadasim biz hep seytani taslariz ve seytan ise bize hic bir sey soylemez.
Yarin cehennem denilen yerde seytaninda emrinde birileri olacak.
Bu aile kendini bu hizmete adamisti.
Dinlerde soguyup ateisime dogru yonelmeme sebeb oldu.
hikayemi burdan yazmaya karar verdim.
Tabi sakincasi yoksa.
Ateist bir aile ile Satanist bir grubun hikayesi guzuylede bakilabilir.
Ben ve Satanist arkadasim arasindaki olaylari anlatmaya calisacam.
**
Marsilya_Prag_Londra bu uc kente bir var olus kurami olusturulmustu.

İnci

Kıdemli
Üye
Nasil Ateist Oldum?
Aslinda ilginctir kendi hayat hikayemi yazmaya karar verdim.
Ben kendim Ateist ve kiz kardesim ise stanist olmustu.
Fransanin marsilya kentinde Cek bir aile ile birlikte ki arkadasligim dostlugum,onlara duydugum sevgi ve saygi benim Ateist olmami sagladi.
Ailede ise satanizim yakin fikirler hakimdi.
Arkadasim biz hep seytani taslariz ve seytan ise bize hic bir sey soylemez.
Yarin cehennem denilen yerde seytaninda emrinde birileri olacak.
Bu aile kendini bu hizmete adamisti.
Dinlerde soguyup ateisime dogru yonelmeme sebeb oldu.
hikayemi burdan yazmaya karar verdim.
Tabi sakincasi yoksa.
Ateist bir aile ile Satanist bir grubun hikayesi guzuylede bakilabilir.
Ben ve Satanist arkadasim arasindaki olaylari anlatmaya calisacam.
**
Marsilya_Prag_Londra bu uc kente bir var olus kurami olusturulmustu.

Satanizm propagandası mı yapmaya çalışıyorsunuz?
Özellikle satanizm çok tehlikeli bir inanç anlayışı ve gençlerimizi,çocuklarımızı
bu tarz inanç anlayışlarından korumamız gerekiyor. Yazdıklarını gençler için
özendirici olabilir.O yüzden bu forumda yazan bir üye olarak biraz daha bu konuda dikkatli olmanızı rica ediyorum.:(

Ribat

Tecrübeli
Üye
Satanizm propagandası mı yapmaya çalışıyorsunuz?
Özellikle satanizm çok tehlikeli bir inanç anlayışı ve gençlerimizi,çocuklarımızı
bu tarz inanç anlayışlarından korumamız gerekiyor. Yazdıklarını gençler için
özendiri olabilir.O yüzden bu forumda yazan bir üye olarak biraz daha bu konuda dikkatli olmanızı rica ediyorum.:(
Helal olsun sana Eflamor,tamam gel anahtarını vereyim :)))

İnci

Kıdemli
Üye
Satanist olan gençler yüzünden aileler ağlıyor. Lütfen bu tarz konularda duyarlı davranalım!

EYVAH KIZLARIM SATANİST OLDU!..
Satanist olduklarını söylediği iki kızını kurtarmak için çırpınan Zifet Yapıcı feryat ediyor: Ne olur yardım edin, kızlarımı kurtaralım.Satanist olduklarını söylediği iki kızını kurtarmak için çırpınan Zifet Yapıcı feryat ediyor: Ne olur yardım edin, kızlarımı kurtaralım.

Zifet Yapıcı, 3 yıl önce kızlarının odasında satanizmle ilgili kitaplar, Nuray'ın imzasını taşıyan karakalemle çizilmiş şeytan ve satanistlerin simgesi olan pentagram yıldızı çizimleri ile onlarca mum bulmuş. Zifet Hanım, siyah elbiseler giyip koyu tonlarda makyaj yapan kızlarını kurtarmaya çalışıyor.

devamı

Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt