• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Nasıl Ateist oldum

By_BooMeranG

Amatör
Üye
eğer ki sen Kuran okuyupda kendisinden uzaklaşmışsan ve birşeyler anlamamışsan o senin kendi şahsi becerin...ayetler arasında farklılık yoktur..sadece kolaylaştırma vardır..misalen;Kuran ı kerim nazil olduğunda içki hakkında belirli aralıklarla 3 farklı ayet indirildi...ilkinde bağımlısı olan müslümanlar için birer tiksindirici ikincisinde kötü bir alışkanlık olduğu üçüncüsünde ise tamamiylen yasaklandığı insaları yaratan Allah neye karşı nasıl davranılacağını ve insanların nasıl düzeltileceğini en bilen yine kendisidir...Herşeyi hakkı ile bilen Allah'tır..

B

bursali68

Ziyaretci
eğer ki sen Kuran okuyupda kendisinden uzaklaşmışsan ve birşeyler anlamamışsan o senin kendi şahsi becerin...ayetler arasında farklılık yoktur..sadece kolaylaştırma vardır..misalen;Kuran ı kerim nazil olduğunda içki hakkında belirli aralıklarla 3 farklı ayet indirildi...ilkinde bağımlısı olan müslümanlar için birer tiksindirici ikincisinde kötü bir alışkanlık olduğu üçüncüsünde ise tamamiylen yasaklandığı insaları yaratan Allah neye karşı nasıl davranılacağını ve insanların nasıl düzeltileceğini en bilen yine kendisidir...Herşeyi hakkı ile bilen Allah'tır..
Sn.By_BooMeranG, öncelikle iyi geceler dilerim.İnsanların Kur'an ayetlerinden aldıkları,anladıkları farklı olabilir.Gün ola ki bu değişebilir de.Çok Kur'an okuyup yaşayan " bir bilenlerin,Şeyhlerin,Şıhların,İmamların,Ulemanın,fetva üstüne fetva verenlerin " enflasyonu olan bir ülkede yaşıyoruz.Diğelerine yani Kur'an'ı farklı süzgeçten geçirip anlamak için uğraş verenlere takılan " kafir,zındık,bölücü..." kulplarından da nasibimizi alıyoruz.

Dolayısı ile konuyu açan arkadaş en azından dürüstçe ve mertçe ne olduğunu yazabiliyor,neden o düşüncede olduğunu da açıklayabiliyor.Bizler de acaba bir nebze olsun aaa bak burada farklı taraftan bakabileceğin bir pencere bulunmaktadır deyip o enflasyon yaratanlardan,cenneti ve dini tekelinde bulunduranlardan kurtulmasını ve yeni bir bakış açısı yakalayabilmesini sağlayabilir miyizi arıyoruz.O arkadaş eleştiriyor,bizler de eleştiriyoruz farklılıklarımız olsa da,bakış açılarımız değişik olsa da,korkmadan,kimseden çekinmeden,izin istemeden.

Hain/dönek/korkak/ yaşayana kul dostun olacağına eveleyip gevelemeyen mert/dürüst düşmanın olsun diyorum ve iyi geceler diliyorum.

Sağlıcakla kalınız.

kaotik

Amatör
Üye
Samimi bir itirafta bulunmuşsunuz. Forumda henüz çok yeniyim fakat yazdıklarınızdan yola çıkarak inançlıların inançlarına da saldırmadığınız izlenimi doğdu bende( umarım yanılmıyorumdur). Ateistlerin bir kısmında ne yazık ki inançları aşağılamak hatta daha da ileri giderek akli eksikliklerinin onları inanca sevk ettiği iddiaları mevcuttur. Bir insana ne dini yüzünden ne de inançsızlığı yüzünden baskı yapılmasını asla kabul etmiyorum en nihayetinde hepimiz insanız. İnançlı kesimin de ateistlerin de insanlığa yakışmayan bir sürü davranışı ve niyeti ile karşılaşmaktayız kimi zaman.

Ayrıca birinin ateist olduğunu belirtmesi üzerine onu inanmadığı bir dinin korkuları ile ıslah etme (!) yolunun izlenmesi ise çok ironik bir görüntü oluşturuyor:)

alkandros

Acemi
Üye
*

köyümüz camisinde 2 yıl Kur’an kursuna gittim.
Az çok bir şeyler öğrendim.

*
ne acı ki 2yıl Kur'an kursu almış birine akıl vermek.. Tebrik ediyorum gerçekten.. eğer okumayıp böyle bir inanışın olsaydı saygı duyamazdım sanırım ama bana gayet samimi geldiniz..

ve de en çok merak ettiğim konu:burada yorum yapan yani sorular soran ve sorgulayan arkadaşlara,
1)eğer ingilterede(misal) doğsaydınız Kur'an'ı mı araştırıcaktınız ki...
2)bir sürü müslüman olmayan hayırlı vatandaşlar öbür dünyada azap mı çekecektir ki SOSYALİST'de acı çekecek olsun.. O insanlar insan olmayı başarmışken kul hakkı yemez iken cehenneme ama ülkeleri soyanlar adam öldürenler kadın pazarlayanlar uyuşturucu satanlar cennete.. o zaman iş kelime-i şahadete mi bakıyor?
3)bütün kutsal kitapları ve belkide en önemlisi mitolojileri okudunuz mu?
şahsi bir sorum yoktur.. sadece merak benimkisi..

ümmi

Kıdemli
Üye
ve de en çok merak ettiğim konu:burada yorum yapan yani sorular soran ve sorgulayan arkadaşlara,

Arayan mevlasınıda bulur belasınıda efenim.arayış içinde olanada Allah yollarını gösterceğini kuranda vaad ediyor.İngilterede.Amerikada,Rusyada doğupta islamiyeti kabul eden binlerce insan var.

2)bir sürü müslüman olmayan hayırlı vatandaşlar öbür dünyada azap mı çekecektir ki SOSYALİST'de acı çekecek olsun.. O insanlar insan olmayı başarmışken kul hakkı yemez iken cehenneme ama ülkeleri soyanlar adam öldürenler kadın pazarlayanlar uyuşturucu satanlar cennete.. o zaman iş kelime-i şahadete mi bakıyor?..
hayırlı vatandaşlara er geç hidayet nasib olur efenim. sosyalistede olacağını düşünüyorum.
Ayrıca "la ilahe illallah" demek öle kolay değil efenim. bunu kalbiniz diyecek diliniz değil.yani kafakağıdında islam yazıyor demek cenneti garantiledi demek değildir.

okuduk efenim okuduk merak etmeyiniz.Kuran ve içindeki kıssalar için o zamanki müşriklerde;"esatirul evvelin"(eskilerin masalları)demişlerdi.dem bu dem efenim. bu günde diyenler var.Biz bu kıssaların aynen gerçekleştiğine ve ayrıca anlatımında bir takım dersler yanısıra,birtakım içsel manaların remzedilmesi maksadına yönelik olduğuna inanırız.

B

bursali68

Ziyaretci
ne acı ki 2yıl Kur'an kursu almış birine akıl vermek.. Tebrik ediyorum gerçekten.. eğer okumayıp böyle bir inanışın olsaydı saygı duyamazdım sanırım ama bana gayet samimi geldiniz..

2)bir sürü müslüman olmayan hayırlı vatandaşlar öbür dünyada azap mı çekecektir ki SOSYALİST'de acı çekecek olsun.. O insanlar insan olmayı başarmışken kul hakkı yemez iken cehenneme ama ülkeleri soyanlar adam öldürenler kadın pazarlayanlar uyuşturucu satanlar cennete.. o zaman iş kelime-i şahadete mi bakıyor?

Sn.alkandros,iyi forumlar diliyorum.

Burada yorum yapan ve sorular soranlardan biri olarak yazıyorum düşünce ve bildiklerimi.

" 1)eğer ingilterede(misal) doğsaydınız Kur'an'ı mı araştırıcaktınız ki..."

Sn.alkandros,yaklaşık 20 yıldır Tevrat-Zebur-İncil'i okur ve araştırırım.Türkiye'de müslüman bir ailede ve çevrede bu din kitaplarının ve bu din kitaplarına inananların bulunmadığı muhafazakar sayılabilecek bir çevrede yetiştim.Ama bakın insan isteyince araştırıp okuyabiliyormuş.Sizin bu dediğinizin aksi ispat için en azından kendimi gösterebilirim.

........................
" 2)bir sürü müslüman olmayan hayırlı vatandaşlar öbür dünyada azap mı çekecektir ki SOSYALİST'de acı çekecek olsun.. O insanlar insan olmayı başarmışken kul hakkı yemez iken cehenneme ama ülkeleri soyanlar adam öldürenler kadın pazarlayanlar uyuşturucu satanlar cennete.. o zaman iş kelime-i şahadete mi bakıyor?"

Dini sadece " azap " çekme meselesi olarak görmek son derece yanlış.İnsanı Yaratan Allah onun yaradılış özelliklerine uygun yaşayış şekillerini din kitaplarında iletir.TEVHİD esastır.Yani kişinin tek bir Allah'a iman etmesi esastır.Adam öldürenler,ülkeyi soyanlar,kadın pazarlayanların,uyuşturucu satanların...cennete gideceklerine dair bildiğiniz bir delil mi var ki.Kur'an haksızlığı,dolandırıcılığı,esareti,kısaca birey olarak insanlara ve topluma verilecek tüm zararları şiddetle yasaklar.Bunun inanmış gözükenle inançsız gözükeni ayırt ettiğini mi sanıyorsunuz?Öyle sanıyorsanız islam dininin mantığını anlama noktasında ayrım yaşıyoruz demektir.

...................................
" 3)bütün kutsal kitapları ve belkide en önemlisi mitolojileri okudunuz mu?
şahsi bir sorum yoktur.. sadece merak benimkisi..."

Sn.alkandros,adı üzerinde MİT (efsane,rivayet...).Bu mit lerin hepsinin yanlış olduğu anl***** gelmez.Size bir örnek GILGAMIŞ destanı SÜMER tabletlerini okuyunuz bakalım ne göreceksiniz.Orada NUH tufanının izlerini görürsünüz,orada İnsanların yaradılışlarının sis perdesi arkasındaki " belki " sözünü söyleyebileceğiniz anlatımları bulursunuz.İşte size
iki örnek.Bunların tamamen yanlış olduğunu sanmak da bizi gaflete ve hataya götürür,tamamen doğru kabul etmek de.Çünkü daha arkeolojide kullanılan zaman hesap birimi ile astronomide kullanılan zaman hesap birimleri arasında farklılıklar varken Din kitapları mı MİT lerden,yoksa MİT ler mi din kitaplarından sorusunun cevabını tam olarak kimsenin veremeyeceği muhakkak.

İnanç ile ilgili NET söyleyeceklerimiz/yazacaklarımı/yorumlarımız olduğu kadar " ferene basarak " söyleyeceklerimiz yani çok net olmayan konular da vardır.Dolayısı ile yukarıda yazdıklarınızı bu çerçevede bir kez daha düşününüz derim.

Sağlıcakla kalınız.

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
*
Nasıl Ateist Oldum

Forumda birkaç kez direk soruldu, birkaç kez de vurgu yapıldı, ‘’ateist misin’’ diye.
Bunu sormaya gerek yoktu aslında, her şey ortadaydı zaten.

Gelelim nasıl ateist olduğuma:

Ortaokul dönemlerimde köyümüz camisinde 2 yıl Kur’an kursuna gittim.
Az çok bir şeyler öğrendim.
İlgim ve merakım dolayısı ile Kur’an’ın Türkçesini okumaya başladım.
İşte, ne olduysa o zaman oldu. Kur’an beni kendisine bağlayamadı.

Kur’an’da, genelde içerik olarak kavga vardı.
İnananlarla inanmayanların mücadelesi anlatılırdı.
Elbette insani öğütleri de güzel yanıdır.
Ama bunların yanında daha da önemlisi ayetler arasındaki farklılıklardı.
Bu durun beni iyice incelemeye sevk etti.
İncelemelerim sonucunda da inançsızlık oluşmaya başladı.

Neyse, uzatmayayım, sonuç ise ortada. Böylece Ateist oldum.
*
beş yıllık unutulmuş bir konuyu tekrar gündeme getirmek size rahatsızlık vermeyecekse afınıza sığınarak şunu sormak istiyorum .incili.tevratı.vs.yada çok tanrılı dinlerle ilgili kitapları okudunuzmu .aslında öğrenmek istediğim şu ateistler neden sadece islamı eleştirir .

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı

Kur’an’da, genelde içerik olarak kavga vardı.
İnananlarla inanmayanların mücadelesi anlatılırdı.

burada bir yanlışlık var. KUR'AN ın 4/3 ü iman edip inananlara öğütler verir. kim kendisini dinlemeyen bir kimseye öğütler verirki? özgür irade vardır dileyen inanır dilemeyen inanmaz. insanları buna göre sınıflamak insanlara yakışmaz. islama inanan ülkelerin bugünkü durumuna bakınca ateizmin güçlenmesi normal bir durumdur.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
incili.tevratı.vs.yada çok tanrılı dinlerle ilgili kitapları okudunuzmu .aslında öğrenmek istediğim şu ateistler neden sadece islamı eleştirir .
Estf.. rahatsız etmez elbette :)

İncil'e öylesine bir göz atmışlığım var.
Tevrat'ı ve diğer çok tanrılı dinleri okumadım fakat sağdan soldan az çok bilgi edinmişliğim vardır.

Ateistlerin sürekli olarak İslam dinini eleştirmelerinin nedeni, sanırım, İslam'ı çok iyi bildiklerinden, İslam diniyle içiçe olduklarından ve Kuran'ı okuduklarından olsa gerek.
Kendi durumum bu yönde çünkü.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Cevap: Nasil Ateist Oldum?

Konuya 7 yıllık bir horttan sonra soruyoruz;
Sayın satanizmin temeli bencillik, intikam almakken yazdığın İslami özellikleri ne tip satanistler kabul ediyor?
"şeytana hakaret ederiz ama o bize hiçbişe demez".... Frekansımız başka olmasın? Ya da hissettikleriniz meleklerden değil de onlardan olmasın?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca satanizmin çok kuvvetli bir reklamı aczimendileri rezil eden uğur dündar dan gelmişti. Onun sayesinde yayıldı satanizm.
Hem de dinçer, dündar tipi isimlerin ne olduğu da ayrı mesele

Üst Alt