• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Namaz kılmayanın hangi dîne mensup olduğu bilinmez.

Okunuyor :
Namaz kılmayanın hangi dîne mensup olduğu bilinmez.

bziya

Kıdemli
Üye
İşlenen günahlar ya örtülür, ya kazınır. İstigfâr günahları örter, magfiret kazır. Günahlarınız için magfiret dileyin. İyilikler günahları giderir. Her iyilik bir günaha keffarettir. Namaz hasenattır. Namaz kılmayanın hiçbir iyiliğine sevap verilmez, isterse cami yaptırsın. Beş vakit namaz kılıyor ise, her iyiliğine sevap verilir. Önce namaz olacak. Namazsız insan olmaz. Namaz kılmayanın hangi dîne mensup olduğu bilinmez. Namaz kılmayanlarla ortaklık yapmayın. Namaz kılmayanla dostluk olmaz.

Îmân ile namaz, ikisi bir bütündür. Namaz îmândan bir parça değildir. Namaz islâmın birinci şartıdır. Allahü teâlâ Kur'ân-ı kerîmin birçok yerinde îmân ile namazı birlikte zikretmiştir.Şâfi'î mezhebinde, namaz kılmamakta ısrâr eden, mürted olmaz ise de öldürülür, fakat cenaze namazı kılınır. Mâlikî mezhebinde de hüküm Şâfi'îdeki gibidir. Hanbelî mezhebinde hüküm daha da ağır; nemazı bilerek özürsüz terkeden mürted olur, katledilir, yıkanmaz, kefenlenmez, cenaze namazı kılınmaz, müslümanların mezarlığına gömülmez ve mezarı belli edilmez, dağda bir çukura konur. Üstü örtülür kaybedilir. Namaz kılmayan, kılmadığı namazları kaza eder, vaktinde kılmadığı namazlar için üzülür tevbe ederse, namazı vaktinde kılmama günahından kurtulacağı umulur, yazıyor kitaplarda.

Kaza namazı borcu olanlar, bu namazları kaza ettikten sonra, kazaya bıraktığından dolayı pişmân olacak, üzülecek, tevbe edecek ve çok kitap dağıtacak..

Allah iki cihanda yüzümüzü ak eylesin, din ve dünya seadeti versin. İrham Yâ Rab, İrham Yâ Rab..

Kaynak : Dinimizislam
 

sadece ben

Tecrübeli
Üye
Namazsız insan olmaz. Namaz kılmayanın hangi dîne mensup olduğu bilinmez. Namaz kılmayanlarla ortaklık yapmayın. Namaz kılmayanla dostluk olmaz.

Senin dinin sana benim dinim bana.. Bu sözü gerçekten çok seviyorum. İslam dini güzel bir dindir sevgi dinidir saygı dinidir.

Kimseyi yargılamak bize düşmez.. Bizler kimiz ki, yada ayırım yapan kim ki!!!

Tek ALLAHlı(tanrılı) dinlerin ortak özelliği kardeşini sev, kardeşini sev.....

Kim demiş dostluk olmaz dile, kim demiş ortaklık olmaz diye, kim demiş insan olmaz diye. Bu ne fitneci ne aşağılayıcı bir söz. Bunu söylemek kimin haddine. :angry:

Ben namaz kılarım kılmam. Bu kimi ilgilendirir. Herkesin inancı kendine ibadeti kendine.

Ne yapalım namaz kılmayanları.. Boynunu mu vuralım kuma gömüp taşlayalım mı, idam mı edelim.... Bence çok saçma
 
Üst Alt