• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mutluluğun listesi..

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Mutluluğun listesi..

Guney

Kıdemli
Üye
Zaten mutlu olmak isteyen kim, değil mi?
Bir hastalık gibi, etrafımızı saran ve vücudumuza yayılan virüsün adı, mutsuzluk! Nasıl seviyoruz bu durumu?
Para yok, aşk yok, sosyal çevre yok, her şey yok diye sayılıyor. Peki, ne var? Var olanın listesini yapın desem, çoğundan iki madde zor çıkıyor.
Bir ilişki içine girdiğimizde mutsuzuz çünkü pek çok sorun var. İyi de kardeşim, ilişkin yokken de mutsuzdun, bunu nasıl çözeceğiz? İstediğin ilişki aslında istediğin ilişki değil. O zaman niye devam ettiriyorsun? Biraz daha mutsuz olmak için!
Para yok!
Olduğu zamanlarda neler yaptın? Mutsuzluklarını alış veriş yaparak geçirmeye çalışmadın mı? Aç dolabını bak bakalım, kaç çift gereksiz ayakkabın, giymediğin elbisen, sadece ucuz diye alınmış ama kullanılmayan ıvır zıvırın var? Eline geçen üç kuruş parayı harcadın, yetmedi kredi kartlarını ödenemez hale getirdin, bütün bunları mutlu olmak için yaptın, değil mi?
Oldun mu?
Yok olanı değil var olanı yazmaya çalışsak listemiz ne kadar kısa kalır demek istemezdim ama içimdeki ses kısa kalacağını fısıldıyor ...
yinede cesaretle aramaya başlayalım ve yazalım tek tek bizi mutlu eden ve var olan bütün herşeyi bakalım belkide fısıltılar çığlığa döner veya kıvrılıp bir köşeye utançla başını eğer..
Haydi başlayın "var" olanı yazmaya...artsın mutluluk listenizdekiler..
 

Guney

Kıdemli
Üye
Listeme yazdıklarım giderek fazlalaşıyor ve ben gördükçe artıları daha da bir umutla bakıyorum yarınlara..
 
Üst Alt