Mutfakta Yaşamı Kolaylaştırın!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba
Artık zaman çok değerli, işten gelince mutfakta zaman kazanmak ve pratik olmak gerekiyor.
İşte, yaşamınızı kolaylaştıracak aletler!

Tartı:
Televizyonda gördüğünüz bir yemek tarifini yapmak istiyorsunuz ancak şu gram hikayesi kafanızı bozuyor. Un, şeker gibi ürünlerin ne kadarı kaç gram geliyor? Çözümü basit! Digital mutfak tartıları yardımınıza yetişecektir.

Termal Kaplar:
Misafir gelmeden bütün yemekleri hazırladınız ancak sizin de hazırlanmanız gerekiyor. O sırada aya yemekler soğursa? Mutfakta can yoldaşınız olabilecek bir yardımcı da, termal kaplardır. Pişirdiğiniz yemeği soğumadan saklamak için, termal kaplara güvenebilirsiniz.

Saklama Kapları:
Eskiden mutfak malzemeleri bu kadar şık ve ergonomik olmuyordu. Artık saklama kaplarının bile her rengini ve çeşidini bulabilirsiniz. Özellikle bakliyatlarınızı uzun süre saklamak istiyorsanız, bakliyatlar için özel olarak tasarlanan saklama kaplarını tercih edebilirsiniz.

Multi Tencere:
Çalışan kadınların en büyük yardımcısı multi tencereler, çift hazneli bir yapıya sahiptir. Bu sayede birden fazla yiyeceği, aynı anda pişirmenizi sağlar. Zamandan tasarruf edersiniz ve vaktiniz size kalır.

Salata Mevsimi:
Yaz geldiğinde salatanıza koyacağınız sebzelerin de çeşitleri artar. Bu yüzden daha büyük bir kaba ihtiyaç duyarsınız. Belki e bir öğünü sadece salata yiyerek, hafif geçirmek isteyebilirsiniz. Ahşap her zaman en iyi yardımcınızdır. Ahşap salata kaseleri, salatanızı daha sağlıklı yemenize yardımcı olur. Üstelik el yapımı, kiraz ağacı gibi bir malzemeden yapılmış ahşap salata kaselerinden alırsanız, zamanla saltalarınızın sosunun lezzeti de değişecektir.

Baharatlık:
Birbirinden ayrı duran ve rafta yer kaplayan baharatlık takımları artık eskide kaldı. Şimdi, çok şık ve kullanımı kolay baharatlıklar var. Tüm malzemeleri bir arada tutabileceğiniz baharat takımları, hem görüntüsü, hem işlevselliği ile zamandan kazanmanıza yardımcı oluyor. Dönme dolap şeklinde olanları bile var!
MSN Kadın
 
Üst Alt